Msze polityczne

Po dłuższej nieobecności w Grajewie niedzielę poszedłem na mszę w Trójcy. Czy ludzie w Grajewie muszą słuchać się księdza kogo poprzeć w wyborach mega śmieszna sytuacja. Wątpię że mieszkańcy patrzą na banery osób wiszących na kościele już nie wspomnę że wiszą tam osoby ze straszna przeszłością. Obudźmy się

Sponsor płaci, sponsor wymaga - Amen.

To są proszę Pana grajewskie realia:)

Kościół to instytucja o zabarwieniu politycznym. Niestety wspiera tylko tych, od których może liczyć na apanaże.

Nie mogę wytrzymać jak ten.ksiadz robi ta propagandę.Tak było z radnymi tak i teraz. Boję się ,że ludzie słuchają tego księdza.Co do tych banerów to masz rację. Czy w Grajewie są tak ciemni ludzie ,że będą wybierać tych ludzi.Co do przeszlosci tych posłów to masz też rację.

Cały urok polskiego zaścianka.

zbiera fundusze na Dom Spokojnej Starości. Zabiega o kasę wśród PISiorów, dlatego takie zachowanie.

Kościół jest za tymi skąd mają kasę.
Niestety apolityczny to już był ,teraz to firma nie płacąca podatków,nic więcej.
Nie mająca nic wspólnego z Bogiem.

Tak to jest jak instytucja typu Kościół ingeruje w politykę i nikt nie ma prawa / odwagi by wprost to negować dla danego księdza ? a później taki się dziwi że młodzież nie chce wstąpić w progi Kościoła ! Za młodu gania bo liczą się pieczątki i podpisy w indeksie ,nie jakość i wiara , a później zmusza do słuchania o polityce ?dziwnych czasów dożywamy aż pomyśleć co przed nami

Każdy może mówić co chce jesteśmy wolnymi ludźmi, jeżeli sędziowie biegają po ulicach i popierają jedną partię

Mało tego... Jeszcze ks. proboszcz czyta jaki to hojny jeden z panów do europarlamentu, bo ofiarował 1000 zl

Liczy się kasa!!
A Kościołowi zawsze malo i mało

Należymy do tej parafii.Niestety na mszach tam jesteśmy sporadycznie.Nie
Mogliśmy wytrzymać na tych kazaniach ,a ogłoszenia to już przesada.Ten kosciol jest najbardziej politycznym kościołem w Grajewie. Mam wrażenie, że tam tylko hojnosc dłoni się liczy.Brakuje mi tam prawdziwej mszy i kazania.

Tylko Proboszcz przypomina o wyborach , sugeruje kogo trzeba wybrać, reszta księży nigdy nie wspomina o takich wydarzenia politycznych , psuje atmosferę na mszy, ludzie przychodząc do kościoła w innym celu nikt nie lubi kiedy mu się narzuca konkretny wybór, i te ogłoszenie ofierze na remont przez polityka , fe

To sa skutki 4 kosilolow. Kazdy szuka wiernych bo malo jest na tacy. Jak byl jeden to nie zajmowal sie polityka. A teraz jest podzial na cztery koscioly a pieniedzy brakuje. To trzeba zajac sie polityka i doic wiernych i innych podatnikow. To jest kradziesz na ustach z BOGIEM. Byl jeden kosciol i nie bylo problemow. Problemy zaczely sie jak zaczeto budowac nowe koscioly. Zamiast tych kosciolow powinne powstac nowe zaklady pracy. A Grajewo sie wyludnia to dla kogo te koscioly kto je utrzyma. A powinni utrzymywac wierni to ich koscioly a nie panstwowe.

Księża i kościół powinni być antypolityczni.Koniec , kropka.I te banery nie powinne wisieć przy kościele.

Nie długo katolicy nie będą mogli wychodzić na ulicę, bo będzie przeszkadzać lewakom, będą mówić jak mamy żyć

Liczę, że Polacy tak jak Irlandczycy w końcu przejrzą na oczy. Irlandia, gdy przestała być pod wpływem kleru z kraju biednego rozwinęła się w nowoczesne i bogate państwo.

Okazuje się , że w innych kościołach nie ma politycznych kazań, tylko proboszcz poucza swoje owieczki na kogo głosować. Wystarczy dać mu 1000 złotych i wyczytuje w ogłoszeniach .Wstyd i dla proboszcza i dla kandydata na europosła. Proboszcz wybrał nam radnych i starostę a teraz wybiera do europarlamentu. Myślę, że tym razem wierni pomyślą i ta żądza pieniądza przyniesie odwrotny efekt. Księże proboszczu ,warto tak się zachowywać? Panie Adamie , nie wstyd ?

Zacznij chodzić na mszę do parafii Ojca Pio ,

Ten proboszcz kojarzy mi się z I sekretarzem PZPR.

Nie będę chodziła do tego kosciola, i rodziną też.Zamiast ukojenia i przeżycia mszy,wracamy poddenerwowani ,czasem oburzeni.Po co nam to.Myskalam,że po wyborach do rad proboszcz się uspokoi,a nie dalej sprzedaje się za tysiac złotych.

Gdyby ludzie przestali chodzic to bylby spokoj.sami musieliby zapracowac przy lopacie na swoje emerytury /

Zgłaszać do kurii. /

Proponuję tego księdza, następnym razem, wybrać radnym albo burmistrzem. Pomylił człowiek zawody i robi sobie krzywdę będąc księdzem. ....on może nie wie, że będzie rozliczony za to, że źle wpływa na rozwój duchowy swoich owieczek.

Już dawno odszedłem od Kościoła,wolę pomodlić się w domu. Boga ma się w sercu ,nie chodzę na pokaz dla innych do Kościoła. Żeby chociaż dawali jakiś dobry przykład ludziom,młodzieży itp ale co tam się dzieje to głowa mała i oni nam mówią jak my mamy żyć i w dodatku jeszcze na kogo głosować. Śmieszne

"Felek" Nie Nazywaj komentujących lewakami, bo wszyscy Jesteśmy inni i różni i chwała Bogu za to, bo dzięki temu ten świat jest piękny. Katolik to nie tylko człowiek chodzący do kościoła, bo ludzie też pięknie modlą się w domach ( i często reprezentują sobą wyższe wartości niż Ci ludzie klęczący w ławkach kościelnych)
KOŚCIÓŁ MA NIEŚĆ DOBRĄ NOWINĘ ( W święta Bożego Narodzenia - dobrą nowinę narodzin.... W Święta Wielkanocne..... odrodzenia, nadziei i czasu radości)
A NIE NOWINY POLITYCZNE!!!!
POLITYKĄ NIECH ZAJMUJĄ SIĘ POLITYCY W "GABINETACH" DO TEGO WYZNACZONYCH..... A NIE KOŚCIÓŁ!!!!!!!!
Ja to już Mam serdecznie dość tego wkładu politycznego Naszego proboszcza. Ja przychodzę do domu Boga modlić się a nie słuchać o posłach PIS-u. Tak jak napisałam na początku Swego wpisu uczestnicy Mszy Świętej są różni i każdy ma prawo mieć inne poglądy polityczne i Proboszcz ma to szanować!!

Katolicy od, nieładni?,Ja przyjadą inżynierowie to bedzi cicho sza .bo oni nie tańczą tak

Najbardziej upolityczniony Kościół w jakim byłam. Przez najbliższe kilka lat będę go omijać szerokim łukiem. Wolę iść do innego Kościoła

To prawda najbardziej polityczny kościół .Idac do niego więcej nagrzeszę niż się pomodlę słuchając na kogo głosować .Kazdy ma swój rozum i wie na kogo ma głosować .Proboszcz zamiast pomyśleć jak przyciągnąć wiernych to ich odpycha od siebie .Ciagle słyszę hojne dłonie .Pytanie tylko czy proboszcz ma też takie hojne dłonie .

Wstyd żeby tacy ludzie wisieli na ogrodzeniu kościoła. Miejmy nadzieję że nie uda się oszukać mieszkańców podlasia spadochroniarzami z ciężką przeszłością

Proboszcz twierdzi,ze buduje dom spokojnej starości dla nas. Ciekawa jestem czy z moją najniższa emerytura będę miała szanse czy to tylko za nasze pieniądze będzie robił kosciol biznes.O tym na jakich warunkach to będzie nie chce rozmawiać.Ja często dawałam te datki na ten dom,ale.chyba nie ma sensu.Przestaje chodzić do kościoła, bo tylko złość mnie ogarnia słuchając jego.

Dom Spokojnej Starości będzie ekskluzywny i dla najbogatszych. Biedni mogą zapomnieć o pobycie w nim. Parafia sama buduje (za pieniądze mieszkańców), żeby potem dzielić się jak najmniej zyskami z kimkolwiek np. biskupem. Szlachetnych ludzi poznajemy nie po tym jak zaczynają, a jak kończą ;-) Hipokryzja niestety nie zna granic.

Wszyscy Ci co wypisuja glupoty to nie chodza do Ksciola! i najwiecej gdacza uczeszczam w niedziele na MszE SW. i nigdy nie slyszalam ze w naszej parafii, zeby ksiadz naklanial do placaenia jakis tam pieniedzy. Owszem jezeli ktos chce ofiarowac na cele kscielne to kazdego indywidualna sprawa.Ks.proboszcz bardzo wtedy dziekuje. Ofiary na Mszy Sw. sa chyba oczywiste. Ks.proboszcz nie mowi ile,na ile kogo stac. Jezeli ktos nie da bo nie moze, zaden kaplan nie wyprosi z kosciola tego kogos.Jezeli ksieza maja tak dobrze, to niech Wasi synowie ida ksztalcic sie na ksiezy, aksiezy naprawde brakyje.

Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.