Jak uratować rzekę Wissa ?

Obok ładnego stadionu Wissy płynie rzeka o tej samej nazwie. Napisałem rzeka, ale to śmierdzący ściek. Kto odpowiada za taki stan tej byłej rzeki?

Myślę że włodarze miasta

dlatego tak jest bo maja szamba podlaczone z ul sportowej i caly szczuczyn bedzie smierdzial

szambo plynie dlatego

mówiłem tobie sąsiad że rzeka wissa dawno skisła

Głównie to pewnie wody z oczyszczalni szczuczynskiej

Na tej rzece można by było zrobić spływy kajakowe, piękne okolice

A ja nauczyłem się w niej pływać. Apeluję do nowo wybranego pana Burmistrza, niech pan ratuje tę rzekę. Ma pan możliwości. A może zbiórkę zrobić. Czas oczyścić to sza....bo. Panowie piłkarze i kibice Wissy do Was także ten apel

Mieszkam nad tą rzeką. Pamiętam ja wyglądała dawniej i teraz. Woda jest zawsze jakaś mętna, brunatna , coraz bardziej zarasta trzcinami. Nie wiem czy to szamba, czy oczyszczalnia, ale wylewanie gnojówki na pola też mam na to wpływ. A propos szamb- powinien być ścisły nadzór nad właścicielami takowych: czy regularnie je opróżniają, czy kwity nie są lewe, czy są szczelne itd.

Przecież wszyscy krzyczą ekologia, walczą o każdą żabkę i motylka, a zarastającej rzeki nikt nie widzi. 15 lat temu to była piękna rzeka, wszystkie okoliczne miejscowości z niej korzystały. Pikniki rodziny tam robiły, z dziećmi się chodziłam. Teraz tylko smród i zarośla, wstyd

Nadstawna także płynie.

Ratunek rzeki nie ma racji bytu przecież gdyby nie bobrowe tamy, a tych jest kilka na rzeczce, to w tej rzeczce nie byłoby zupełnie wody. Kilka lat temu koparka czyściła dokładnie rzekę i co dwa lata i znów to samo. Woda prawie nie płynie to koryto porasta roślinność, a że woda zasobna w dodatki to inna sprawa. Jeżeli woda ledwo się sączy, a latem rzeczkę można przejść w pantoflach to o czym mowa. Jeżeli nie wróci poziom wód z dawnych lat to będzie to nie rzeczka, a co najwyżej okresowo ledwo sączący się ciek wodny.

Sami niszczymy wszystko, co mogłoby nam służyć. WSTYD

Monika.. 15 lat temu? Chyba wtedy ci się w głowie przewróciło. Chyba 35 lat temu... Wtedy była tam jeszcze pozostałość plaży. Rzeka jako taka była 50 lat temu, a 15 lat temu był tam praktycznie taki sam ściek jak teraz, no może póki nie było tego tworu zwanego transgranicznym czymś to przynajmniej krzaki wycinali. Teraz taki smród koło mostku, że na wymioty zrywa.

Nie 15, a 50 lat temu. Były piękne zakola i ładna plaża niedaleko stawu z którego chciano zrobić basen. Po tych przeróbkach nie ma ani rzeki, ani basenu.

Włodarze do roboty czas lansowanie się skończył od czegoś trzeba zacząć

Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.