środa, 12 czerwca 2024

Komunie w Grajewie

Kiedy są komunie w parafiach grajewskich?

11 maja 2024 dwie grupy na godz. 10 i 12 w kościele Trójcy Przenajświętszej.

Ile dajecie w kopertę? 500 zł wystarczy?

25 maja dwie grupy o 9 i o 11 w MBNP

W parafii Ojca Pio 12.05.24 10:00

Grajewianie, ile przeciętnie wg Was powinna dać w kopertę chrzestna? Z góry dziękuję za Wasze opinie i doświadczenia ;) Miłego dnia!

Amerykańskim :) zwyczajem w kopertę daje się koszt "talerzyka" w knajpie plus prezent co łaska
A kiedy komunia w JPII?

Chcialbym zapytac czy dziecko idzie do komuni za pieniadze, czy sakramenta tez kto da wiecej to beda lepsze. Ludzie w kogo wierzycie w Boga czy w pieniadze. Kto was tego nauczyl. Brac porzyczki a potem plakac i splacac. Pan Bog nie bral pieniedzy za sakramenta sa jednakowe dla wszystkich. Jak chodzicie do kosciola jak nie wiecie kiedy komunia. Moze jeszcze przez internet to po co sa koscioly. Przestancie udawac na internecie swietych katolikow, a koscioly puste. Czyja to wina.

Chrzesni daja od 500 do 1500. Kogo na ile stac

Chcę, żeby to wybrzmiało: tak skrajnie konsumpcyjnej, pogańskiej Pierwszej Komunii Świętej nie ma nawet w bogatych krajach zachodnich jak Włochy, Niemcy czy Francja. Takie szaleństwo pierwszokomunijne jest konsekwencją analfabetyzmu religijnego i głupoty religijnej dorosłych - dodał ks. Andrzej Kobyliński . Dalej -Gdybym został papieżem, to moją pierwszą decyzją byłoby skasowanie pierwszej komunii świętej w Polsce w obecnej wersji. Koncentracja przy tej uroczystości religijnej na pieniądzach, makijażach, perfumach, markowych ubraniach, restauracjach, gościach i prezentach jest czymś bardzo szkodliwym dla kształtowania sumienia czy wrażliwości religijnej dzieci.

W zeszłym roku dla chrześniaka kupiłam rower zapłaciłam 1800 zł Uzgodniłam to z jego rodzicami, był zaskoczony i przeszczęśliwy ????

Goście,prezenty ubrania perfumy makijaże itd.- wszystko na pokaz,zero prawdziwej wrażliwości do sakramentu komunii

Czyli krótko mówiąc komunia ulega powolnej profanacji, liczy się otoczka związana z konsumpcją, sztuka pokazania się i oczywiście prezenty.

Każdy daje tyle na ile stać , portfel nie jest z gumy . Prezent jest dla dziecka a nie , żeby się rodzicom zwróciło

W Jana Pawła 18.05 - godzinna 11.00

Kto ile daje i co daje to jego indywidualna sprawa. Jeżeli idę do restauracji, to nawet wypadałoby zapłacić za swój talerzyk i tyle w temacie. Komunia mega dziecka była jeszcze w domu , bo wtedy nie było takiego zwyczaju robienia w restauracji .

Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.