Podwyżki ciepła w "Zgodzie"

Co państwo myślicie o tych wygórowanych cenach za metr ogrzewania 8.40 a za ciepła wodę za metr 45 zł. Mam jedno pytanie czy prezes może podejmować sam takie decyzję, gdzie jest zarząd każdego bloku.? Na os. Falewicza ludzie płacą 6,50 za metr ciepła i to zima, a my płacimy cały rok.

We wspólnocie mieszkaniowej blok 63 podgrzanie metra sześciennego wody 50,20 zł , a za metr kwadratowy ogrzewania 8,39 zł.Dlaczego są tak duże różnice w opłatach między blokami?

Zgoda chyba chce dogonić Świt w Ełku.
prezes za bardzo się rozpędził i trzeba to zlikwidować w zarodku.
To jest wspólnota i dlaczego takie duże różnice pomiędzy wspólnotami w Grajewie?

Trzeba się temu bliżej przyjrzeć. I to bardzo blisko. To jakaś paranoja. Z 5zł. W sierpniu do 8.90zł. w styczniu 2023r.

Jeszcze jedno. Za ubezpieczenie budynku z 20zl.rocznie do 65zł. Ponad 3-krotnie!!!

W zgodzie mieszkanie 48m2 czynsz 850zl mieszkanie na falewicza 62m2 680zl mowa o 3 osobowej rodzinie.

To nie prezes a zarząd. A zarząd dobre wały kręci. Zaraz jak wjedzie na urząd księgowa to dopiero zobaczysz.

Czyli twierdzisz że to jest uzależniona od zarządu każdego bloku, że to ni nas tak załatwiają, przecież mieszkają w tym samym bloku co my, aż że kręcą to widać.

bo niektóre bloki mają swoją własność a od zgody np. ciągnie to wszystko jako podwykonawca usług. dlatego jest droższe. co nie znaczy, że ma być aż tak drogie. Prezesa w zgodzie jeszcze nie ma, wybierają chyba - ostatnio był ogłaszany konkurs na to stanowisko.

Polska - chory kraj i chore podatki a wszystko zasłaniają inflacją.

Ja pytam to czemu nie kupisz mieszkania na Falewicza jeden z drugim jak tam tak dobrze i tanio. Wszystko wszędzie drożej jak to mówią wina Tuska a nie sorki tym razem Putina.

Szanowni Państwo przecież to nie Prezes wylicza stawki na C.O. i ciepłą wodę tylko księgowa.

Janusz ma rację. Tam rządzi księgowa a nie prezes. "Starego" prezesa nie ma od kilku miesięcy dlatego robią co chcą

Żaden prezes ,ani zarząd nie mają wpływu na ceny ciepła i podgrzanie wody przychodzi faktura z pecu i trzeba bulić czepiacie się niewinnego prezesa . Każdy zainteresowany może przyjść do biura i wszystkiego się dowiedzieć a nie pisać bzdury pozdrawiam

Mieszkasz czy nie trzeba płacic a ceny poszybowały wysoko ,nadzieja ze opadna ?.

Mieszkam na centrum mieszkanie małe 43 m to są ceny z kosmosu z czego ludzie mają płacić kto tak rządzi żeby za takie m płacić ponad tys.zl

A może inna spółdzielnia? Prosimy o propozycje. Chętnie rozważymy przejście.

Co do różnych cen za m2 to zależy ile zużyte jest przez blok ciepła i potem podzielone na metry z tad różnice. Ale dlaczego w takim grajewie jest różna stawka za podgrzania metra cieplej wody? Od 40zl nawet do 70. To jest ciekawa zagadka

Zarząd bloku nie ma nic wspólnego z podwyżkami, zarządu nikt o zgodę nie pytał, przynajmniej mnie nikt nie pytał. Jedyna informacja o podwyżkach to karteczka na tablicy ogłoszeń. Rozumiem że jest droższe ogrzewanie, ale nie dwukrotnie. Analogicznie do roku poprzedniego to ok. 1/3.

Janusz ! A Ty to nie Grzesiek jesteś?

Pewnie Grzesiek a kto by inny tak pisał,długo nie był a namieszał

Ot i zrobił nam Grzesiek pożegnanie, mieszał mieszał, aż namieszał.

OOO dobrze że ktoś wspomniał o bloku 63 , tu to wogóle bezprawie, nikt sie nie interesuje, zróbmy tak nie płaćmy za czynsz wogóle.....moze wtedy ktoś się obudzi. zrobi zebranie i poszuka oszczędnośi, po co grzać tak wielką mocą jak ciepło na dworze i kazdy pomimo zakęconych grzejników wietrzy.... na ile wystarczy poborów, emerytury, bo starsi ludzie tu mieszkają...

Marek tak tak może już zgłoś żeby wyłączyli ogrzewanie i będziemy siedzieć pod kocem.

Do czupakabra - gdzie ten konkurs ogłaszano?

Nie tylko starsi siedzą w zimnych mieszkaniach po ty tylko żeby mieć zwrotu. Byłam u paru takich osób siedzą w domu pod kocem w swetrze,. Co którzy mają małe dzieci potem nie mogą ogrzać mieszkania bo na około sąsiedzi oszczędzają. Poroniony pomysł.

Nie tylko starsi siedzą w zimnych mieszkaniach po ty tylko żeby mieć zwrotu. Byłam u paru takich osób siedzą w domu pod kocem w swetrze,. Co którzy mają małe dzieci potem nie mogą ogrzać mieszkania bo na około sąsiedzi oszczędzają. Poroniony pomysł.

siedza pod kocem, są zdrowsi i zahartowani, a nie przegrzani i wyjdą na dwór i choroby , tak to prawda

A potem grzyb na ścianach,

Ja jestem za tym aby znieść podzielniki

Już dawno po inni znieść a nie oszukiwać ludzi. Tym bardziej dzisiaj przy takich cenach, ludzie zróbcie coś. A nie tylko piszecie.

Trzeba chodzić na zebrania i interesować się tym co się dzieje. Prezes zniszczył wszystko: opinie, roztrwonił pieniądze, pozbywał się pracowników, zniszczył prawie wszystko aż w końcu sam wyleciał. Nie wspomnę o mobbingu. W końcu mądrzy ludzie zrobili z nim porządek.

To może w końcu przyjdzie nowy i zrobi porządek Zdejmie te podzielniki , ludzie siedzą w zimnych chałupach i płacą

Z tego co wiem to pozbył się jednego pracownika, swojej żony a to chyba dobrze o nim świadczy. O innych nie słyszałem no chyba że lokatorka coś wyniuchała po ciuchu:)

Dla mnie to są dziwne komentarze w moim bloku podzielniki nie są brane pod uwagę każdy blok ma licznik i z tego jest naliczane co co do tego jeden siedzi w zimnie a drugi w ciepłe i nic tego nie zmieni jak mieszka się w bloku

Czy już wiadomo kto jest nowym prezesem naszej zpoldzielni, bo chodzą słuchy że nadal były prezes miesza. Pogodzić się nie umie z tym że już mamy go dość.

Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.