Mowa nienawiści

Minęła 100 rocznica zabójstwa I prezydenta II RP. Po wyborze Gabriela Narutowicza na urząd, rozpoczęły się bezpardonowe ataki na jego osobę. Politycy i prasa związana ze Stronnictwem Narodowym głosili, że ten wybór to hańba i nieszczęście dla Polski, bo nie jest prawdziwym Polakiem i katolikiem. Ponadto byli oburzeni, że na Narutowicza głosowały mniejszości narodowe, które stanowiły przecież 30 % społeczeństwa. Zabójca-I Niewiadomski- nie był żadnym szaleńcem, pod wpływem tej propagandy uwierzył on, że ratuje Polskę. W tym momencie przypominam sobie, że morderca Pawła Adamowicza z Gdańska, na scenie krzyczał, że niewinnie siedział w więzieniu, bo uwierzył w propagandę, wówczas głoszoną od kilku lat, że na więzienie skazywani są ludzie za kradzież batonika, a przestępcy chodzą wolni. W rzeczywistości za ten batonik była wymierzona kara 50zł. -słusznie-i wobec nie zapłacenia zamieniona na 1dzień pozbawienia wolności -też słusznie. Ten morderca natomiast siedział w więzieniu za napady z bronią. Poruszyłem ten temat z myślą , żebyśmy wszyscy brali odpowiedzialność za swoje słowa.

Nie porównuj prezydenta Narutowicza, który był na wskroś uczciwym człowiekiem, inżynierem, uczonym, profesorem politechniki w Zurichu , gdzie jego rodzice osiedlili się za udział w powstaniu styczniowym, budowniczym hydroelektrowni w Szwajcarii, do krętacza, właściciela 38 mieszkań i tyluż kont bankowych, który wzbogacił się podobno poprzez pieniądze swojego teścia przywiezione z wojny. Dlaczego o tym nie wspomniałeś "obywatelu L"? Z ciebie taki sam chachment jak ten pożal się Boże prezydent, świeć Panie nad jego duszą, Gdańska.

Chciałbym tylko przypomnieć o mowie nienawiści po śmiercie Prezydneta Kaczyńskiego -- zimny lech kaczka ze śliwkami i inne epitety z których platforma i tvn cieszył się i szydził Zabito Adamowicza co pojawiło się w tvn i w platformie? Dość mowy nienawiści. To media robią nam wodę z mózgu !

Dziwna logika wyłania się z twojego wpisu.

Przesłaniem mojej wypowiedzi jest ostatnie zdanie tam zawarte. Nie porównuje życiorysów obu prezydentów i nie piszę,że podobno to czy tamto ,lecz pokazuję do jakich zbrodni dochodzi w wyniku mowy nienawiści. Nie znam życiorysów rodziców i teściów Adamowicza. I Niewiadomski miał chlubną przeszłość ,zdolny malarz i krytyk , działał na rzecz niepodległej Polski , walczył w wojnie 1920r ,a okrył hańbą swoje nazwisko mordem politycznym zainspirowanym nacjonalistyczą propagandą. Może za mało oglądam TVN , bo nie przypominam szydzenia ze zmarłego L .Kaczyńskiego, jaka to audycja? Podając przykład zabójstwa w Gdańsku chciałem podkreślić ,że morderca uwierzył w propagandę skierowaną przeciwko sędziom, uznał się za ofiarę poprzedniego rządu. Jakich stacji tel. mógł oglądać w więzieniu? Jeśli posiadam dużo kont lub rachunków bankowych to świadczy ,o czym? Moi szanowni adwersarze, wykażcie trochę dobrej woli i dokładnie czytajcie moje słowa.

Temat poświęcony mowie nienawiści, a tymczasem odzywa się edek i wyzywa od chachmentów, pisze o zabitym prezydencie Gdańska, używając zwrotu ?podobno?. A pisze się tyleż, a nie tyluż, pisowski nieuku.

Obywatelu. A skąd ty wziąłeś to stwierdzenie " morderca uwierzył w propagandę skierowaną przeciwko sędziom, uznał się za ofiarę poprzedniego rządu. " Znasz protokoły przesłuchań tego mordercy? Ten Stefan-morderca jest niepoczytalny. Podpisuje się "Pan Szatan". Sam przyznał ze Adamowicz był przypadkowy. Moim zdaniem masz rację o mówię nienawiści ale źle dobrałeś przykład zbrodni z powodu mowy nienawiści. Już lepszym przykładem było by zabojstwo Marka Rosiaka. PS. Tylko proszę mi nie przyklejać żadnej latki partyjnej. Starałem się być obiektywny.

Obywatel L rozbawiłes mnie niesamowicie tym, że nie przypominasz sobie szydzenia z prezydenta Lecha Kaczyńskiego. Jeżeli wtedy miałeś 5-10 lat to mogę zrozumieć, że dzieckiem byłeś i nie kojarzysz tamtych wydarzeń. Natomiast jeżeli wtedy byłeś dorosłym człowiekiem i nie pamiętasz tych szyderstw z Lecha Kaczyńskiego jak był prezydentem i później po katastrofie w jaki sposób wyszydzano i blokowano pochowanie na Wawelu to musisz się udać do najbliższej apteki i jakieś środki kupić na pamięć:)

Ta ilość kont poraża

Pierwsza litera imienia Niewiadomskiego powinna być E a nie I, moja pamięć zawodła. Do p. Edka-czy każda zamożna osoba to przestępca? Mieszkań to było chyba 12 a nie 38. Odn.rach.bankowych -20 lat temu w jednym banku była
gwarantowana w 100% tylko równowartość10tys ?,dlatego też ja osobiście, oszczędzając na budowę domu miałem konta w 7 bankach, a w nich od 3 do 6 rachunków co w sumie dawało ok.30 rach. bank. i czego to dowodzi? Nie daj się człowieku ponieść ideologii leninowskiej, rozmawiajmy tak,żebyśmy mogli spojrzeć sobie w oczy ,a nawet podać rękę.

Może napisz o psycholu z platformy który zabił działacza PiSu w Łodzi a chciał zabić Kaczyńskiego bo ogląda tvn i nienawidzi kaczora

Mowę nienawiści to najbardziej nakręca się przez takie wrzutki jak robi e grajewo ,FB ,i inne portale napuszczanie jedynych na drugich ,Dajcie ludziom spokojnie żyć i nie dzielcie społeczeństwa

Co to jest mowa nienawiści?
"Mowa nienawiści ? wszelkie negatywne formy wypowiedzi, których celem jest obrażenie lub zniesławienie osoby bądź grupy osób ze względu na wiek, płeć, pochodzenie, wyznanie religijne, orientację seksualną".
Chyba ta definicja powinna być poszerzona o "poglądy polityczne" i zniesławianie z powodu rozpowszechniania kłamstw.
Wszyscy piszący - najpierw powinniśmy pewnie spojrzeć sobie za kołnierz. Jeśli siebie ocenimy w sposób obiektywny (co raczej będzie trudne) to od razu relacje społeczne, wzajemne poprawią się.

Nie rozumiem nagonki przez pisiorów na TVN przecież jest to amerykańska stacja największego naszego sojusznika. Zastanówcie się czemu największy nas sojusznik pozwala na taką krytykę myślę że ma powody

Obywatel L - pełna zgoda. Nie przejmuj się takimi jak Edek czy Lelek, gdyż są niereformowanymi i skrajnie prawicowymi narodowcami, a to jest niebezpieczne z punktu widzenia funkcjonowania państwa.

Ooo niejaki Daro dal tu dobry przykład mowy nienawiści. Już ocenił i sszufladkowal dwóch forumowiczów.

Olaf
Daj spokój. Pan Adamowicz był przypadkowy? Sam nie wierzysz w głupoty które piszesz???????

To nie jest kwestia wiary a faktów. Nie zgłębiałem się wczesniej w sprawę Pana Adamowicza. Na potrzeby tematu forum przeczytalem kilka artykułów o rozprawie sądowej i zeznaniach Stefana. Polecam i tobie ta metodę weryfikacji wszystkich "glupot", które ktoś zamieszcza w internecie. I widze że niektórzy z forumowiczów bez obrazliwych epitetów nie potrafią wyrazić swojego zdania. I myślę że o to w tym chodzi. Jak ktoś ma inne zdanie niż np taki Daro to jest odrazu "niereformowalny". Do innych przymiotników takich jak "skrajnie prawicowy" czy "narodowiec" się nie czepiam bo to akurat nie obraża ale pytanie skąd on to wie? Bo to co napisał edek jest ty samym co mówili o Adamowiczu też działacze lewicowi np. Pani Lubnauer albo np. Newsweek, któremu przyznasz ze z prawica nie podrodze.

Ewa za wałki jakie adamowicz robił nawet platforma go wykluczyła ze swoich szeregów !

Sebastian o ile dobrze pamietam, to przed pochowalniem krola smolenskiego na Wawelu w jego okolicach widniala reklama piwa marki "Lech" haslo wlasnie brzmialo tak jak to zauwazyles. Chcialem tobie przypomniec zachowania prezydenta pisowskiego wszech czasow, nawiazuajac do synnych wypowiedzi ,ktore padly z jego ust: "malpa w czerwonym " , spieprzaj dziadu ". Chetnie zacytuje mowe milosci drugiego blizniaka !

Do Olafa. Prześledź wpisy tych dwóch Panów, a sam zrozumiesz (przynajmniej powinieneś). W moim wpisie nie ma mowy nienawiści, tylko moja subiektywna ocena. Jeśli uważasz inaczej, to wskaż mi konkrety.

To nasze pisanie ma ten plus, że przypomnieliśmy postać prez . Narutowicza ,a do jego życiorysu chcialbym jeszcze dodać, że był sprawnym ministrem Robót Publicznych i MSZ w pierwszych rządach RP. Być może ktoś z władz miasta zastanowi się nad następującym pytaniem- dlaczego nie ma w Grajewie ulicy jego imienia? Co o tym myślicie?
Do '' Olafa''.Nagonkę na sędziów widziałem w mediach rządowych i na ulicznych bilbordach , gdzie było napisane , że sędzia ukradł kiełbasę lub wiertarkę , albo wydał niesprawiedliwy wyrok lub orzeczenie .A czy istnieje grupa zawodowa ,której przedstawiciele nie popełniają błędów lub przestępstw ? Stefan W. wiedział ,kiedy wejść na scenę,
po ataku wyrwał mikrofon, powiedział imię i nazwisko i że przez PO był gnębiony. On miał żal za wyrok ,bo do napadów używał atrap ,a nie prawdziwej broni.Dlatego uważam że nie był wariatem ,natomiast opłaci się mu, grać taką rolę. Zabójstwo m. Rosiaka było spowodowane nienawiścią ,lecz chyba z innego powodu .Cyba obarczał L.i J Kaczyńskich winą za katastrofę smoleńską. Nie przyklejam łatek partyjnych i odpowiadam na wszystkie poważne pytania ,jeśli mam na nie odpowiedzi. Przez kilka ostatnich lat był w mediach rządowych ostry atak na komorników za ich błędy i niedawno zamordowano panią komornik ,być może ta kampania miała jakiś wpływ na to morderstwo? Od 2007 do2011 r prezesami TVP byli: A.Urbański ,P. Farfał, B. Szwedo , T. Szadkowski , B.Piwowar, R,Orzeł , czy któryś z nich był politykiem PO lub PSL i atakował Kaczyńskich ? .A ta koalicja rządowa mogła też przejąć telewizję jak PiS w 2015r, a nie zrobiła tego itaka jest różnica. Pozdrawiam wszystkich.p

Obywatelu, fajnie że można z tobą normalnie podyskutowac. Uważam ze wytykanie błędów dla wszystkich grup społecznych, jest spolecznie dobre. Od niektórych np. Sędziów, polityków, dziennikarzy, księży wymaga się więcej, gdyż mają ogromny wpływ na społeczeństwo. Więc gdy któryś z w/w jest złodziejem, kłamcą, pedofilem to powinien być piętnowany. Ale piętnować również trzeba umieć. Tvp robi to w sposób bardzo tępy. Telewizja publiczna zawsze szła za partia rzadzaca tylko nigdy nie tak..."na rympał". TVN również sieje propagandę (moim zdaniem bardziej szkodliwa bo antypolska) ale robi to w sposób mniej bezczelny. Przestało mnie to dziwić gdy uświadomiłem sobie ze media robią materiały pod konkretnych odbiorcow, do których takie przekazy trafiają. Tvn będzie atakował PiS a TVP będzie atakowało PO. Ale chyba nie o to chodzi żeby przestać wskazywać przestepstwa złodzieja, bo a nuż jakiś psychol go później zabije. No na to wpływu nie mamy.

Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.