Zebry do renowacji

aktualizacja: 2018-04-04 14:06:18     nr wiadomości: 34815     przeczytano: 4251     Ilość komentarzy komentarze: 3

Po zimie w wielu miejscach oznakowanie poziome jest słabo widoczne. Dla bezpieczeństwa kierowców i pieszych zatarte, wyjeżdżone zebry i linie segregacyjne zostaną odświeżone. Miasto przeprowadziło już postępowanie wyłaniające wykonawcę regeneracji oznakowania, obejmujące przejścia dla pieszych i linie segregacyjne.

Do wykonania jest ponad 2500 metrów kwadratowych oznakowania poziomego jezdni dróg gminnych. Realizacją zadania były zainteresowane cztery firmy. Najtańszą ofertę złożyło przedsiębiorstwo z m. Łumbie (gm. Sejny), wyceniając swoje usługi na 9,23 zł za m2 oznakowania cienkowarstwowego w kolorze białym i 24,60 zł za m2 oznakowania cienkowarstwowego w kolorze niebieskim. Zwycięska firma wykona oznakowanie farbą akrylową szybkoschnącą, drogową, odblaskową, przeznaczoną do malowania podłoży z masy mineralno-bitumicznej.

Wymienione oznakowanie zostanie odświeżone m.in. na ul.: Konstytucji 3 Maja, Targowej, Koszarowej, 9 PSK, Dwornej, Skośnej, Bocznej, Kilińskiego, Pl. Niepodległości, Nowickiego, Traugutta, Kolejowej, Partyzantów, Szkolnej, Wąskiej, Dąbrowskiego, Słonecznej, Dolnej, Wyzwolenia, Puławskiego, Mickiewicza, Konopnickiej, Braci Świackich, Lirycznej, Wiktorowo, Strażackiej, Parkowej, Dąbrowskiego, Krasickiego, Popiełuszki, Ks. Al. Pęzy i na parkingu przed Urzędem Miasta. W ramach prac  zostanie odmalowane miejsce postojowe dla osób niepełnosprawnych (kolor niebieski) przy ul. Koszarowej bl. 22 oraz nowa koperta przy ul. Krasickiego 17.

 
/e/
 

Normalnie inwestycja roku!!! Na pewno to docenię podczas wyborów...
Napisał: Mieszkaniec dodano: 2018-04-04 15:58:39

Wow. Niedługo będą chwalić się, że robią wiosenne porządki , zamiatają ulice - niesamowite zasługi włodarzy miasta. Przepraszam za sarkazm.
Napisał: Franek dodano: 2018-04-05 20:14:25

Nie przepraszaj Franek, takie rzeczy jak konserwacja czy renowacja winne być wykonywane bez zbędnego afiszowania. To nie żadna inwestycja to jest obowiązek. Jeżeli włodarz uważa, że to jest sukces powinien zrezygnować z urzędu i oddać swoją pensję, całą.
Napisał: bis dodano: 2018-04-05 21:53:16

Dodaj komentarz

Treść:


Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy możliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.