• 8 komentarzy
  • 10092 wyświetleń

Zapasy w stylu klasycznym

Puchar Polski Kadetów w Zapasach w stylu klasycznym

W dniach 19 – 21 października 2012 roku hala sportowa w Radomiu stała się areną zmagań ponad 200 zapaśników z  Polski, Litwy i Ukrainy. Na trzech matach rywalizowali zawodnicy z 53 klubów sportowych. Celem zawodów było wyłonienie najlepszych zawodników do kadry narodowej na nadchodzący rok w grupie kadetów (junior młodszy). Nasz klub reprezentowało czterech zapaśników w trzech kategoriach wagowych.  Bardzo dobrze na tych zawodach zaprezentował się zawodnik MOSiR Grajewo Oskar Czyżewski, który w kategorii wagowej 85 kg zdobył złoty medal i pas mistrzowski.

Oskar  po wygranych pojedynkach eliminacyjnych w walce finałowej pokonał  zawodnika GKS Katowice Marcela Kasperka. W najliczniejszej kategorii wagowej turnieju 63 kg, w której wystąpiło ponad 30 zawodników,  dwóch naszych zapaśników wywalczyło  dobre miejsca. Alan  Czyżewski, który po dwuletniej przerwie spowodowanej problemami zdrowotnymi,  w dobrym stylu powraca na matę zapaśniczą,  wygrywając trzy walki i dwie przegrywając, wywalczył 9 miejsce. Drugim zawodnikiem był  Bartosz Wiśniewski, który podobnie jak Alan wygrał trzy walki i dwie przegrał, ostatecznie wywalczył 10 miejsce.

Czwartym zapaśnikiem był  Krzysztof Olszewski, który w kategorii wagowej 100 kg wywalczył 12 miejsce. W klasyfikacji klubowej na 53 reprezentowane kluby zajęliśmy 14 miejsce.