czwartek, 28 marca 2024

Wiadomości

  • 19 komentarzy
  • 18372 wyświetleń

Zaleją Wojdy i Rybczyznę?


We wtorek 15.06.2010 zastałem taką sytuację na drodze powiatowej pomiędzy Wojdami i Rybczyzną.

Woda przelewa się przez drogę. Jechałem terenowym autem to nawet sprawiło mi to satysfakcję. Ale nie wszyscy jeżdżą terenówkami. Poziom wody podnosi się.

Czy gmina Rajgród dalej będzie zrzucać wodę z jeziora Rajgrodzkiego? Jeżeli tak, to zaleją Wojdy i Rybczyznę.

Podpis: Krisek

 

Komentarze (19)

Burmistrz RAJGRODU zalewa Wojdy i Rybczyzne bo jego posiadłość jest zagrożona zalaniem.Czy to jest sprawiedliwe?

Ludzie wy wiecie co wy piszecie ?????? Gmina Rajgród nie ma nic do powiedzenia w tej sprawie !!!!! To wszystko wina WZMiUW w Grajewie to oni są odpowiedzialni za wszystko !!!!!!!!!

Nie tylko Wojdy i Rybczyzne ale łąki na terenie Stoczku, Kozłowki . Rowy melioracyjne pozarastane,zrobiło się bagno na łąkach,pokosy pływają! Kto za to odpowie?? Czym rolnicy mają paść bydło, teraz i zimą??

Niech zarządca gminy Rajgród nie broni własnej skóry.Poczekamy cierpliwie do nowych wyborów!!!

Domów wam nie zalewa, więc się cieszcie. A ze łąki pływają to nie tylko u was, to 75% Polski tak ma.

to wina tego co dzieje sie w rajgrodzie ale również nie oszonej rzeki jegrzni na której koszenie nie pozwala biebrzański Park Narodowy woda nie ma prawidłowego ujścia i zalewa okoliczne miejscowosci np. Woźnawies, Kuligi, Ciszewo, łąki dla miejscowosci w/w oraz dla kozłówki i stoczku.
NIECH WŁADZE GMINY COŚ Z TYM ZROBIĄ NIECH POMYŚLĄO ROLNIKACH O TYM CZYM MAJĄ KARMIĆ SWOJE ZWIERZETA

IMGW wydaje codziennie ostrzeżenia hydrologiczne , dzisiaj jest komunikat ,że poziom wody na Jegrzni ma tendecję spadkową , natomiast poziom jeziora rajgrodzkiego ustabilizował sie powyżej stanów alarmowych

Rażąca niekompetencja autora artykułu! Władze Gminy nie mają wpływu na to co się dzieje - regulacja poziomu wód lezy w gestii WZMiUW w Grajewie. Proszę nie wprowadzać ludzi w błąd Panie 'dziennikarzu'.

Na co ida pieniadze ktore placimy my rolnicy na utrzymanie biura bo przy rowach nic nie robi sie gdy rolnik nie zaplaci to komornik przyjedzie .SIANO gnije laki zalane nawozy siane pieniadze wydane jeszcze i spolka upomni sie oswje M IEJCIE LITOSC nad rolnikami.

jik od kiedy to droga gminna leży w gestii WZMiUW?

a moze by tak rolnicy zaczeli czyscic rowy itd zeby miec czym w zime krowy i swinie karmic, przeciez je karmia zeby sprzedac i miec pieniadze , a nie dla ochrony zwierzat prawda? Jakos tak sie utarlo ze rolnicy narod zywia(jak mowila dawna wladza) i cala reszta musi biednym rolnikom pomoc zywic zwierzaki i oczywiscie w akcji zniwnej; dobry rolnik pracuje dla zysku i sam sobie daje rade bez narzekan.

Do "rajgrodziak": Gratuluję głupoty!!! Brawo!!!!

nie jestem rolnikiem ale to co napisał rajgrodzaik przyprawiło mnie o gromki śmiech! czy ty w ogóle zadajesz sobie człowieku pytanie jak rolnik przetrwa zimę jak nie będzie miał zapasów? o jakim zysku mówisz skoro pokosy pływają a pieniądze zainwestowane w nawozy i paliwo, żeby je rozsiać? wszyscy w rolników portfelach liczą tylko pieniądze otrzymane z agencji a radzę, żeby zorientowali się po jakich cenach oddają swoje produkty (mleko, plony, żywiec) i jaki jest koszt ich wytworzenia a dopiero potem wypowiadali się na temat dobrobytu w polskiej wsi. natomiast jeśli chodzi o kopanie rowów to leży to w gestii melioracji za co rolnicy płacą!

Ludzie!
Posiadam działkę nad Dreństwem! I to ,co się dzieje, to zwykŁe draństwo! NIe ma winnych ani w Powiatowym, ani w Wojewódzkim ZakŁadzie Melioracji! A to, że woda rośnie na Dreństwie, a nie opada, to wina Pana Boga! Ludzie podostawali pozwolenia na budowę, a teraz domy "pływają", bo TUMANY nie przewidziały, że trzeba udrożnić odpływ z Dreństwa! Najgorsze to, że "sytuacja jest pod kontrolą i jest monitorowana". A co najlepsze, to to,żę gdy Obiektyw zapowiedział się do Sztabu Kryzysowego, to zamknięto "zrzut" Jegrznią,żeby było cacy i woda nie przelewała się przez drogę powiatową Wojdy-Rybczyzna :-)

Z tego co pamiętam z dzieciństwa to dawniej rowy czyścili ręcznie bo nie wszendzie była możliwość wprowadzenia ciężkiego sprzetu. Jeżdzili panowie robotnicy fizyczni rowerkami i w gumiakach w upale ręcznie łopatą czyścili rowy melioracyjne, wykaszali kosą ręczną burty i faszynowali spód rowu, rzeczki. Czasem nawet zjawił się i pan urzędnik zdjął pantofelki, założył gumiaki i przeszedł się wzgłuż rowy i sprawdził robotę. Dziś już nikt ręcznie tego nie robi. Owszem czyszczą koparką ale gdzie nie ma możliwości przejazdu choćby ze względu na grząskość gruntu rów pozostaje nie wyczyszczony. Nie każdy rónież opetaror sprzetu ma pojęcie jak się powinno wykonywać tę pracę. Urzędnika z gminy sprawdzającego fizycznie poprawność wykonania pracy też żadko kiedy uświadczysz. Często i sami rolnicy są winni najpierw narzekają, że nikt nie czyści rowów, przydzie firma wykona usługę często nawet dobrze, a za parę dni narzekający rolnik w oczyszczonym rowie poi krowy. Bydlęta wchodząc do wody, a każdy rolnik ma ich dzisiaj sporo odsuwają nabrzeża rowu i za pare dni znów lament że rów zapchany i woda nie płynie. W każdej gminie są plany i wiadomo przy czyjej działce został uszkodzony rów melioracyjny. Dlaczego nikt z urzędników tego nie sprawdza i nie kontroluje stanu technicznego urządzeń wodnych. Bezsilność i brak winnych. Ukarać przykładnie chłopa za zniszczenia z premedytacją urządzenia tak samo i urzędnika za zaniedbanie obowiązku. No ale przecież nie w Polsce.

Mam pytanie odnośnie tej sytuacji . Czy poziom wody podniósł się, może ktoś z państwa był na Rybczyżnie i jest zorientowany to proszę opisać .

Jak ktoś chciał działkę z dostępem do jeziora to ma!
W dalszym odstępie jest sucho....

Witam! Stan wody na Dreństwie jest stabilny!!! NIe przybywa i niewiele spada!!! W ciągu ostatnich trzech dni obniżyŁ się o 3cm!!! Bo na szczęście dużo ni padaŁo! Ale dlaczego spada tak wolno???

informujcie w miare na bierzaco czy woda spada

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.