Zakrywaj usta i nos w pracy

aktualizacja: 2020-12-01 08:36:11     nr wiadomości: 44142     przeczytano: 2814     Ilość komentarzy komentarze: 4

Do 27 grudnia br. obowiązuje zakrywanie ust i nosa w zakładach pracy, jeżeli w pomieszczeniu przebywa więcej niż jedna osoba - wynika z obowiązującego od soboty rozporządzenia Rady Ministrów.

Zgodnie z rozporządzeniem Rady Ministrów w sprawie ustanowienia określonych ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii, które weszło w życie w sobotę, 28 listopada, do 27 grudnia 2020 r. nałożony został obowiązek zakrywania ust i nosa - przy pomocy odzieży lub jej części, maski, maseczki, przyłbicy albo kasku ochronnego w środkach publicznego transportu zbiorowego; miejscach ogólnodostępnych, w tym: na drogach i placach, na terenie cmentarzy, promenad, bulwarów, miejsc postoju pojazdów, parkingów leśnych; na terenie nieruchomości wspólnych; obiektach handlowych lub usługowych, placówkach handlowych lub usługowych i na targowiskach (straganach). - Serwis Samorządowy PAP

Pracodawca nadal jest zobowiązany zapewnić rękawiczki jednorazowe lub środki do dezynfekcji rąk.

 

Chyba coś pominęliście ,przypadek czy celowo : Obowiązek istnieje także w zakładach pracy, jeżeli w pomieszczeniu przebywa więcej niż 1 osoba oraz w budynkach użyteczności publicznej przeznaczonych na potrzeby: administracji publicznej, wymiaru sprawiedliwości, kultury, kultu religijnego, oświaty, szkolnictwa wyższego, nauki, wychowania, opieki zdrowotnej, społecznej lub socjalnej, obsługi bankowej, handlu, gastronomii, usług, w tym usług pocztowych lub telekomunikacyjnych, turystyki, sportu, obsługi pasażerów w transporcie kolejowym, drogowym, lotniczym, morskim lub wodnym śródlądowym; za budynek użyteczności publicznej uznaje się także budynek biurowy lub socjalny, w trakcie sprawowania kultu religijnego, w tym czynności lub obrzędów religijnych, w budynku użyteczności publicznej przeznaczonym na potrzeby kultu religijnego .
Napisał: osiem dodano: 2020-12-01 10:49:50

Panie w sklepach też maseczki obowiązują? panie ze sklepu często maja maseczki pod brodą.W kościele sa tacy co nie nosza masek , co znimi.?
Napisał: ktoś dodano: 2020-12-01 14:18:23

Byłem dzisiaj na pogrzebie w Ciemnoszyjach , może na 60 osób, dwie babki miały maski na brodzie.Mało tego,szykowali się do stypy w domu pogrzebowym.
Napisał: xxx dodano: 2020-12-01 16:10:20

Jak narazie to nie ma obowiazku noszenia zadnych maseczek. Niech jezszcze e grajewo napisze czym mam zakrywac bo jeden zakryje kawalkiem folii a drugi siatka z elewacji ?
Napisał: Bob dodano: 2020-12-01 23:13:44

Dodaj komentarz

Treść:


Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy możliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.