Zakończenie Ligi Siatkówki

PORAŻKA MLEKPOLU NA ZAKOŃCZENIE LIGI SIATKÓWKI

Blisko dwie godziny emocji przeżyli kibice na ostatnim trzecioligowym meczu piłki siatkowej w Grajewie w niedzielny wieczór. Tyle, że pożegnanie nie wypadło dobrze dla gospodarzy, którzy przegrali 2 : 3 z Żubrem Białowieża.

A zaczęło się nieźle. Siatkarze Mlekpolu w pierwszym secie grali dobrze. Wychodziło im wszystko – zagrywka, ścięcia czy odbiór piłki. Goście byli tym wyraźnie zaskoczeni i przegrali. W następnym secie młodzi zawodnicy gości od początku grali uważnie. To sprawiło, że szybko objęli wysokie prowadzenie. Na szczęście dla miejscowych po ośmiu udanych zagrywkach Adama Odlanickiego i skutecznych atakach Tomasza Szlagi Mlekpol wyszedł na minimalne prowadzenie. I tak było do ostatniej piłki, a końcówka seta była bardzo emocjonująca. I wygrana dla Mlekpolu.

To chyba jednak uśpiło gospodarzy, którzy w trzecim secie byli tylko tłem dla rozkręcających się gości. To właśnie im zaczęło wszystko wychodzić i szybko zwyciężyli w trzeciej odsłonie. Czwarty set zaczął się od wysokiego prowadzenia gości. I kiedy wydawało się, że wygrają bez problemów, to gospodarze zaczęli dobrze grać. Od remisu 14 : 14 oba zespoły nie odpuszczały i była walka o każdy punkt. Końcówka to pasjonujący spektakl. Jednak większą odporność wykazali goście i to oni wyrównali stan meczu.
    Teabreak to znów walka o każdy punkt. Gospodarze objęli kilkupunktowe prowadzenie i wydawało się, że wygrają. Jedna znów Żubr pokazał wolę walki i  kibice obejrzeli emocjonujący pojedynek. Więcej opanowania wykazali goście i to oni zwyciężyli po pięknej walce.
    Teraz żegnamy się do jesieni z trzecioligowymi siatkarzami.

MLEKPOL MOSiR GRAJEWO – LUKS TL ZUBR BIAŁOWIEŻA 2 : 3 (25:19, 27:25, 15:25, 27:29, 14:16).

MLEKPOL MOSiR: Adam Odlanicki, Tomasz Zyskowski, Łukasz Piwko, Dawid Naruszewicz, Damian Ladziński, Tomasz Szlaga, Mirosław Mieczkowski jako libero oraz Marek Adamkiewicz – grający trener.
ŻUBR:  Tomasz Butwin, Stefan Ochryciuk, Michał Rubiel, Arkadiusz Jeżewski, Rafał Łojewski, Tomasz Androsiuk, Wojciech Gabiec jako libero oraz Maciej Czajka, Mateusz Gutowski, Trener: Wojciech Gutowski.
Sędziowali: I sędzia Mateusz Sierba, II sędzia Bogdan Sierba, sekretarz Tomasz Zdański (wszyscy Mońki).