Zabłysły światła pamięci

aktualizacja: 2020-11-18 14:18:45     nr wiadomości: 44012     przeczytano: 2565     Ilość komentarzy komentarze: 0

Las od zawsze dawał schronienie partyzantom i żołnierzom, był świadkiem wielu potyczek i bitew. W leśnej głuszy, na uroczyskach, z dala od ludzkich siedzib znajdują się mogiły wielu poległych w walkach o wolność i suwerenność naszej Ojczyzny.

W przeddzień Święta Niepodległości o godz. 18, w Nadleśnictwie Rajgród leśne mogiły rozświetliły światełka pamięci w leśnictwach Kędziorowo oraz Ławsk. Znicze zapłonęły także na Grobie Nieznanego Żołnierza na Cmentarzu Parafialnym w Rajgrodzie.

Pielęgnowanie pamięci o walczących za naszą wolność to wyraz szacunku wobec przeszłości i tradycji. Organizatorami akcji są: Stowarzyszenie Pasjonatów Historii Ziemi Podlaskiej oraz kolekcjonerzy Militariów "Grupa Wschód". Światło pamięci zabłysło na mogiłach poległych żołnierzy w 31 Nadleśnictwach Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Białymstoku.

 
  - fot. Nadleśnictwo Rajgród   - fot. Nadleśnictwo Rajgród   - fot. Nadleśnictwo Rajgród
Dodaj komentarz

Treść:


Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy możliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.