Z promilami i bez uprawnień

aktualizacja: 2020-11-19 08:52:31     nr wiadomości: 44017     przeczytano: 3210     Ilość komentarzy komentarze: 0

Policjant z Posterunku Policji w Rajgrodzie zatrzymał do kontroli kierowcę hyundaia. Okazało się, że 54-latek był nietrzeźwy. Mężczyzna nie posiadał też uprawnień do kierowania, a jego pojazd aktualnych badań technicznych. Zgodnie z Kodeksem karnym za kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności.

Policjant z Rajgrodu, wczoraj po 11, na jednej z dróg na terenie gminy zatrzymał do kontroli drogowej osobowego hyundaia. W trakcie rozmowy z kierowcą funkcjonariusz wyczuł od niego alkohol. Badanie alkomatem wykazało, że 54-letni kierowca miał ponad 1,5 promila alkoholu w organizmie. Po sprawdzeniu w policyjnych systemach okazało się, że mężczyzna nigdy nie posiadał uprawnień do kierowania, a jego pojazd nie ma aktualnych badań technicznych. Teraz mieszkaniec powiatu augustowskiego za swoje postępowanie odpowie przed sądem. Za kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności. - KPP w Grajewie

Dodaj komentarz

Treść:


Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy możliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.