sobota, 23 października 2021

Wiadomości

  • 1 komentarzy
  • 2522 wyświetleń

Uwierzyła oszustom - straciła prawie 5 tys. zł

Uwierzyła oszustom - straciła prawie 5 tys. zł

Policjanci ostrzegają przed oszustami działającymi metodą „na zdalny pulpit”. Dwa dni temu ich ofiarą padła 46-latka. Kobieta, chcąc uchronić swoje oszczędności, zainstalowała program podany przez fałszywego pracownika banku. Tym samym dała przestępcom dostęp do swojego konta. Oszuści wykorzystując te dane wypłacili z jej konta 4500 złotych.

Oszuści nie odpuszczają i posługują się różnymi metodami, aby szybko zdobyć pieniądze. Wczoraj przestępcy działając "na zdalny pulpit", oszukali 46-letnią mieszkankę powiatu bielskiego. Kobieta odebrała telefon od rzekomej pracownicy swojego banku, która poinformowała ją, że ktoś próbował się bezprawnie zalogować na jej konto bankowe. Poleciła jej zainstalować aplikację do zdalnej obsługi urządzenia, która miała dać pracownikowi banku dostęp do jej konta i zapobiec kolejnym bezprawnym logowaniom.

Następnie pokrzywdzona została przekierowana do kolejnego pracownika banku, tym razem do mężczyzny. 46-latka działając pod presją czasu i mając wizję utraty oszczędności, zaczęła współpracować z konsultantem. Bielszczanka, postępując zgodnie z jego instrukcjami, zainstalowała aplikację i zalogowała się do swojego konta. W ten sposób udostępniła dane przestępcom. Dopiero, gdy zauważyła, że limit transakcji na jej koncie zwiększył się, zorientowała się, że mogła paść ofiarą oszustów. Wtedy rozłączyła się i zadzwoniła na infolinię swojego banku, gdzie potwierdziły się jej podejrzenia. W tym czasie przestępcy zdążyli już wypłacić z jej konta 4500 złotych.  - KWP w Białymstoku

piątek, 22 października 2021

Dzień targowy 22.10.2021r.

Komentarze (1)

Teraz złodzieje przenieśli się do internetu. Trzeba być bardzo ostrożnym. Są tak dobrze przygotowani, że nawet czujnych mogą zmylić ich podstępne metody. Najlepiej to chyba nosić pieniądze w portfelu, a konto mieć bez karty do bankomatu.

Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.