• 6547 wyświetleń

Tenisiści walczyli o medale

Najmłodsi tenisiści stołowi walczyli o medale

24 i 25 kwietnia w Białymstoku o miejsca na podium, tytuły i wyjazdy na mistrzostwa Polski walczyli młodzicy, kadeci i juniorzy. Grajewską sekcję tenisa stołowego Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji reprezentowali młodzicy Izabela Popowska i Szymon Warszawski oraz junior Sebastian Janiszewski. Występy grajewskich tenisistów można zaliczyć do udanych a  junior Sebastian Janiszewski toczył wyrównaną, stojącą na wysokim poziomie grę z zawodnikami białostockiej Ósemki i SMS Dojlidy.

Do podium było blisko ale po przegranej 2/3 ze Szczuką, Sebastian ostatecznie zajął VII miejsce. Lepszy wynik osiągnęła Izabela Popowska która w grze deblowej z Olgą Zińczuk z MOKS wywalczyła brązowy medal a w turnieju gry pojedynczej miejsce VI. Pierwsze zwycięstwa zaliczył Szymon Warszawski, który wygrał trzy pojedynki i zajął 18 miejsce w stawce 27 startujących a był to jego pierwszy występ na turnieju szczebla wojewódzkiego.