Święto Wojska Polskiego

aktualizacja: 2019-08-13 17:00:08     nr wiadomości: 39923     przeczytano: 6472     Ilość komentarzy komentarze: 5
W poniedziałek, 12 sierpnia 2019 r. odbyły się w Grajewie uroczyste obchody Święta Wojska Polskiego, zorganizowane przez Starostę Grajewskiego, Burmistrza Miasta Grajewo, Wojskowego Komendanta Uzupełnień w Łomży oraz Dowódcę 14 Suwalskiego Dywizjonu Artylerii Przeciwpancernej.
 
By oddać hołd żołnierzom, ich niełatwej służbie oraz wspaniałej historii stawili się przedstawiciele wszystkich środowisk, na czele z Wiceministrem MSWiA Jarosławem Zielińskim, posłami na Sejm RP Kazimierzem Gwiazdowskim i Lechem Kołakowskim, Wojewodą Podlaskim Bohdanem Paszkowskim, przedstawicielami Wojska Polskiego różnych formacji, Wojsk Obrony Terytorialnej, Policji Państwowej, Państwowej Straży Pożarnej, duchowieństwa oraz władz samorządowych z terenu całego województwa, na czele z gospodarzami uroczystości, Starostą Waldemarem Remfeldem oraz Burmistrzem Dariuszem Latarowskim.

Obchody zainicjowała uroczysta msza święta w kościele pw. Trójcy Przenajświętszej w Grajewie, koncelebrowana przez Księdza Biskupa Tadeusza Bronakowskiego. Po zakończeniu nabożeństwa uczestnicy obchodów w asyście orkiestry wojskowej i pocztów sztandarowych, prowadzeni przez kompanię honorową Wojska Polskiego, przemaszerowali pod Urząd Miasta w Grajewie, gdzie odbyła się dalsza część uroczystości. 

Po oficjalnym rozpoczęciu, wysłuchano wystąpienia Wiceministra Jarosława Zielińskiego, podczas którego podkreślił On zasługi Wojska Polskiego w budowaniu wolnej Polski, począwszy od nieocenionego zwycięstwa podczas napaści bolszewickiej w 1920 r., aż po bieżącą działalność i współpracę. Pan Jarosław Zieliński przypomniał także historię i znaczenie samych obchodów Święta Wojska Polskiego, święta dumy z naszych wartości, oręża i postawy. Następnie zgromadzeni wysłuchali Apelu Poległych, po czym, oddając cześć pamięci poległym bohaterom złożyli wiązanki pod Pomnikiem Niepodległości. Podczas uroczystości wręczone zostały resortowe odznaczenia i medale osobom zasłużonym. 

Oficjalne uroczystości zakończył pokaz musztry wojskowej oraz koncert orkiestry wojskowej. Przybyli goście mogli również obejrzeć wystawy sprzętu wojskowego, skosztować pysznej, wojskowej grochówki, a najmłodsi skorzystać z darmowych zabaw i animacji zapewnionych przez gospodarzy tegorocznych uroczystości.
 
fot. SP Grajewo
  - fot. SP Grajewo

Aż nasuwa się pytanie - dla kogo była ta impreza? Bo w mediach nie było ani słowa wzmianki, dopiero po czasie. Wygląda na to, że decydenci zorganizowali imprezę sami dla siebie a pospólstwo dostało po czasie zdjęcia do pooglądania. Ufff, nie chce mi się więcej pisać. Niech każdy sam wyciągnie wnioski.
Napisał: filozof grecki dodano: 2019-08-14 19:52:54

ile miasto zapłaciło za msze święto dla biskupa Tadeusza Bronakowskiego , czyżby w Grajewie nie było księży
Napisał: polak dodano: 2019-08-15 15:08:03

Na Facebook'u były udostępniane informacje o obchodach Święta WP także, "filizof grecki" się mylisz ;p
Napisał: xxxx dodano: 2019-08-15 19:48:53

Informacji o planowanej imprezie było , a w szczególności w kościele jedynie nieodpowiedni był czas , bo kto miał świętować jak wszyscy w pracy.
Napisał: Kurde dodano: 2019-08-16 08:07:11

Dla kogo ta impreza ??????
Napisał: grajewiak dodano: 2019-08-17 04:58:18

Dodaj komentarz

Treść:


Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy możliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.