Światowy Dzień Kota

aktualizacja: 2020-02-18 18:41:10     nr wiadomości: 41526     przeczytano: 1046     Ilość komentarzy komentarze: 2

Światowy Dzień Kota w BCK

     Biblioteka –Centrum Kultury w Szczuczynie była organizatorem obchodów Światowego Dnia Kota. 21 dzieci  ze Szczuczyna i Niedźwiadnej w wieku 4-6 lat stanęło w szranki konkursu recytatorskiego „Koci Czar” zorganizowanego dla uczczenia obchodów. Komisja w składzie: Janusz Siemion – Dyrektor BCK, Barbara Jankowska oraz Barbara Paszkowska były główny instruktor BCK oceniła występy i przyznała:
- pierwsze miejsce Karolowi Smolińskiemu z Przedszkola Samorządowego w Szczuczynie który urzekł komisję interpretacją wiersza Juliana Tuwima „Kotek”  - przygotowany do konkursu przez Paulinę Czaplicką.
- drugie – Aniela Doliwa również z Przedszkola pod kierunkiem Ewy Zielińskiej,
- trzecie - Joanna Krępczyńska z klasy 0a prowadzona przez Marię Tarnacką. Nagrodę specjalną dyrektora BCK otrzymała Kamila Świderska z SP w  Niedźwiadnej przygotowana przez Katarzynę Wizner – Grabowską.
Wszystkie dzieci otrzymały pamiątkowe dyplomy, upominki i słodycze.
Jednocześnie na wystawie można było obejrzeć plon konkursu fotograficznego „Mój kot”. W konkursie przyznano pierwsze miejsce  Kamili Chrostowskiej ze Szczuczyna, drugie Ewie Orłowskiej z Niećkowa. Łącznie w konkursie wzięło udział 38 prac.
Obchodami  Światowego Dnia Kota w BCK kierował starszy instruktor Andrzej Szabelski
Nagrody i upominki ufundowała Bibiloteka-Centrum Kultury w Szczuczynie.

tekst: Andrzej Szabelski; foto: Andrzej Kosmowski

 

 

Gratuluje pomysłu.To musiała być piękna i urocza impreza. Tadeusz Karaś
Napisał: Tadeusz dodano: 2020-02-18 19:57:52

Jak najwięcej takich uroczystości !!! Cenię ludzi kochających zwierzęta i przyrodę. Miłość do zwierząt trzeba wynieść z domu. Rodzice i dziadkowie są niezwykle ważni w kształtowaniu postawy dziecka wobec zwierząt i otaczającej przyrody. Szkoła, przedszkole odgrywają równie istotną rolę w tym procesie. Dzieciaczki, jesteście kochane, mądre i uczuciowe. Bądżcie takie zawsze.
Napisał: kochająca zwierzęta i przyrodę dodano: 2020-02-19 19:30:09

Dodaj komentarz

Treść:


Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy możliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.