Ślubowanie w SP nr 4

aktualizacja: 2018-10-09 15:52:11     nr wiadomości: 37375     przeczytano: 5454     Ilość komentarzy komentarze: 0

„Niech wyrosną z Was tacy,  którzy do gwiazd wzlecieć zapragną”
J. Korczak

Pierwszoklasiści ze Szkoły Podstawowej nr 4 im. H. Sienkiewicza w Grajewie są już pełnoprawnymi uczniami. 9 października br. o godz. 10.00 odbyło się Ich uroczyste pasowanie.

Gala rozpoczęła się od wprowadzenia sztandaru szkoły i odśpiewania hymnu państwowego. Wszystkich zebranych powitał Karol Choynowski, dyrektor placówki. Ciepłe słowa do dzieci i Ich rodziców skierowali także: Halina Muryjas – Rząsa, Przewodnicząca Rady Miasta Grajewo oraz Maciej Bednarko, zastępca Burmistrza Miasta Grajewo.

Zanim pierwszoklasiści zostali przyjęci do grona społeczności szkolnej musieli zaprezentować co już zdążyli nauczyć się w szkole. Skupieni i bardzo przejęci przedstawili przygotowane wiersze i piosenki.

Po zakończeniu części artystycznej przyszedł czas na ślubowanie. Blisko osiemdziesięcioro najmłodszych w obecności rodziców, dziadków, nauczycieli i zaproszonych gości ślubowało być dobrym Polakiem, kolegą, dbać o dobre imię szkoły i kochać Ojczyznę.

Na zakończenie uroczystości wychowawczynie wręczyły pierwszoklasistom pamiątkowe dyplomy i drobne upominki. Był też moment na wykonanie pamiątkowej fotografii.

Życzymy Wam na początek: by nauka szła jak z płatka,
żeby było tyle szóstek, ile pszczół na polnych kwiatkach.
Żeby pochwał było tyle, ile szyszek w gęstym borze.

Żeby w szkole było milej niż nad rzeką, czy nad morzem.
Długopisy, wszystkie pióra niechaj piszą mądrze, ładnie
i niech skrzypią tak jak żuraw, kiedy błąd się gdzieś zakradnie.


Z serdecznymi życzeniami Redakcja e-Grajewo.pl

Dodaj komentarz

Treść:


Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy możliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.