Pogotowie z nową karetką

aktualizacja: 2021-04-07 15:59:26     nr wiadomości: 45323     przeczytano: 2219     Ilość komentarzy komentarze: 1

Kolejny ambulans zasilił flotę Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej w Łomży, pojazd pracę rozpocznie w Stawiskach. 

Pojazd został zakupiony dzięki środkom pozyskanym w ramach projektu "Wsparcie WSPR w Łomży w walce z COVID-19 poprzez zakup ambulansu z wyposażeniem". Oprócz pojazdu Stacja zakupiła 7 urządzeń do dekontaminacji (zamgławiaczy), 140 litrów płynów do dezynfekcji i 842 kombinezony ochronne.

- Celem projektu było wsparcie podmiotu w związku z realizacją działań związanych z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19 oraz innych chorób zakaźnych, w tym poprawa infrastruktury sprzętowej podmiotu leczniczego udzielającego świadczeń zdrowotnych w zakresie ratownictwa medycznego lub transportu sanitarnego posiadającego w swojej strukturze Zespoły Ratownictwa Medycznego, a także zakup środków do dezynfekcji i środków ochrony osobistej - przekazuje Wojewódzka Stacja Pogotowia Ratunkowego w Łomży. 

Wartość dofinansowania wyniosła: 596 774,19 zł, w tym dofinansowanie z Funduszy Europejskich w wysokości 85%. Środki na realizację projektu otrzymano z Ministerstwa Zdrowia.

 
 
zobacz:
Wieści z Pogotowia - e-Grajewo.pl - Portal Internetowy Grajewo i okolice (e-Grajewo.pl)

To teraz powinni oddac ambulans z Grajewa ktory podarowal Andruszkiwicz dla Grajewa a Lomza go zabrala.
Napisał: gorszy szort dodano: 2021-04-07 22:40:11

Dodaj komentarz

Treść:


Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy możliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.