piątek, 29 marca 2024

Dwubramkowe zwycięstwo Warmii

Dwubramkowe zwycięstwo nie oddaje przebiegu meczu. WARMIA zdecydowanie przeważała i powinna wygrać ten mecz znacznie wyżej, ale nieco szwankowała skuteczność. Gospodarze zdobyli prowadzenie w 12 minucie meczu, kiedy Łukasz Wojno wykorzystał podanie… obrońcy PROMIENIA i strzałem głową z bliskiej odległości pokonał Kamila Ulmana. Do przerwy grajewianie stworzyli sobie jeszcze kilka dogodnych okazji, ale żadnej z nich nie udało się wykorzystać. Szkoda zwłaszcza tej z 21 minuty, gdy po silnym strzale Pawła Kossyka Ulman odbił piłkę przed siebie, ale próbujący dobić strzał Dawid Skalski uderzył zbyt lekko i bramkarz gości złapał piłkę. Ten sam zawodnik był bliski gola tuż przed przerwą, gdy po dośrodkowaniu Marcina Mikuckiego strzelił głową tuż obok bramki.

Po przerwie obraz gry nie uległ zmianie. WARMIA atakowała i już w 55 minucie świetną indywidualną akcją popisał się Łukasz Wojno. Strzał naszego napastnika wybił poza swoją bramkę Ulman, ale po chwili nasz napastnik wykorzystał dobre dośrodkowanie z rzutu rożnego Pawła Kossyka i ładnym strzałem głową zdobył swojego drugiego gola w tym meczu. Do końca meczu grajewianie atakowali, okazji do zdobycia kolejnych goli nie brakowało, ale wynik nie uległ zmianie.

W następnej kolejce WARMIA zmierzy się w wyjazdowym spotkaniu z niedawnym… drugoligowcem WIGRAMI Suwałki. Zespół z Suwałk w obecnym sezonie przystąpił do rozgrywek IV ligi. Mecz odbędzie się w sobotę o 17:00 na Stadionie Miejskim w Suwałkach.

Przed meczem miało miejsce uroczyste wręczenie symbolicznego czeku na kwotę 100 tysięcy zł Prezesowi Zarządu K.S. WARMIA Wojciechowi Dulgisowi przez Wicemarszałka Województwa Podlaskiego Marka Olbrysia oraz radną Sejmiku Województwa Podlaskiego p. Wandę Mieczkowską w obecności Burmistrza Grajewa p. Dariusza Latarowskiego. Nasz Klub na początku bieżącego roku otrzymał dotację z budżetu Urzędu Marszałkowskiego po tym, gdy złożony przez Zarząd wniosek został pozytywnie oceniony przez władze województwa, które mocno wspierają podlaski sport, w tym także Warmię.

Z trybun grajewskiego stadionu sobotni mecz obejrzało około 300 osób, w tym liczna grupa dzieci i młodzieży. Kibice mogli nieodpłatnie skosztować pysznej kiełbasy z grilla z renomowanej grajewskiej masarni Zagłoba; dla dzieci, które mogły pomalować sobie twarz w klubowe barwy serwowane były gofry i orzeźwiające granity, a w przerwie meczu odbył się konkurs strzelania w poprzeczkę - nagrodą był voucher do pizzerii SAVONA.