"Książki mówią..." w BCK

aktualizacja: 2018-02-08 15:37:21     nr wiadomości: 34289     przeczytano: 1730     Ilość komentarzy komentarze: 0

„11 listopada 1918 r. spełnił się sen pokoleń Polaków - Państwo Polskie narodziło się na nowo. Po rozbiorach i 123 latach niewoli, rusyfikacji i germanizacji, po wielkich powstaniach, wolna Polska powróciła na mapę świata" – tak mówi uchwała Sejmu ustanawiająca 2018 r. Rokiem Jubileuszu 100-lecia odzyskania przez Polskę Niepodległości.

W ramach tych obchodów, Biblioteka – Centrum Kultury w Szczuczynie zachęca wszystkich, nie tylko swoich czytelników i użytkowników, do zapoznania się z wyjątkowymi pozycjami z jej bogatego i jakże różnorodnego księgozbioru. Są to książki wyjątkowe i na pewno ważne (taką mamy nadzieję) dla każdego Polaka, któremu dzieje naszej Ojczyzny nie są obojętne. Są to książki, które mówią o początkach państwowości polskiej, o chwale polskiego oręża, o niezłomnych żołnierzach, którzy za Polskę i dla Polski walczyli na różnych frontach i kontynentach. Są to książki, które przedstawiają postacie nieznane szerszej publiczności a którzy odegrali niemałą rolę w dziejach naszej Ojczyzny. Są to książki, które przybliżają historyczne, przełomowe momenty, które na wieki kształtowały losy Polski.

Książki te wywodzą się z różnych gatunków. Znajdziemy tu pozycje fantastyczne, dokumentalne, sensacyjne, kryminalne i historyczne. Dzięki tym pozycjom poznamy różne postacie, różnych bohaterów, poznamy kulisy działań wojennych, szpiegowskich, sądowych i sejmowych. Poznamy zaskakujące fakty z historii Polski na temat których w ogóle się nie mówi.

Nie będziemy przytaczać tu nazwisk autorów i tytułów książek. Dla pobudzenia ciekawości zdradzimy tylko kilka haseł, które być może Was zaintrygują: Sygryda – polska księżniczka, władczyni trzech królestw, zamorskie polskie kolonie, obrona Częstochowy, niecodzienne metody walki z okupantem, ciekawostki z życia Mieszka I, polscy Wikingowie, polska husaria światową potęgą militarną, Piłsudski i jego tajemnice.

W Wypożyczalni dla Dorosłych Biblioteki – Centrum Kultury w Szczuczynie znajdziecie kącik gdzie wspomniane książki będą na Was czekać. Pytajcie o książki z serii „Książki mówią…” szczuczyńskich bibliotekarzy. -  Anna Akus – Szklarzewska Andrzej Kosmowski

 
Dodaj komentarz

Treść:


Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy możliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.