„Kodowanie w Bibliotece”

aktualizacja: 2019-09-13 17:14:05     nr wiadomości: 40193     przeczytano: 4338     Ilość komentarzy komentarze: 0

Biblioteka – Centrum Kultury w Szczuczynie zaprasza dzieci i młodzież na warsztaty pt.: „Kodowanie w Bibliotece” oraz warsztaty w ramach Lokalnego Klubu Kodowania w Szczuczynie.

Pierwsze zajęcia odbędą się w dniach 17.09.2019r. (wtorek) i 18.09.2019r. (środa) o godzinie 14:00.

Pracować będziemy z robotami Photon. Są to interaktywne roboty edukacyjne, które poprzez aplikacje mobilne oraz powiązane z nimi doświadczenia i eksperymenty wprowadzą uczestników zajęć w świat nowych technologii. Dzięki Photonom każdy (bez względu na wiek) ma szansę nauczyć się podstaw programowania. 

BCK w Szczuczynie dysponuje też robotami Finch, które służą przede wszystkim do nauki programowania. Z pomocą Fincha można opanować podstawy programowania w różnych językach i środowiskach programistycznych, a przede wszystkim uczyć się myśleć logicznie i kreatywnie, znakomicie się przy tym bawiąc.

Do zobaczenia!

Lokalny Klub Kodowania w Szczuczynie jest wynikiem udziału Biblioteki – Centrum Kultury w Szczuczynie w projektach: „Kodowanie w bibliotece”, który jest częścią Programu Rozwoju Bibliotek 2017-2018 realizowanego ze środków Polsko – Amerykańskiej Fundacji Wolności. Realizatorem Programu jest Fundacja Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego z siedzibą w Warszawie i „Link do przyszłości. Zaprogramuj swoją karierę”, który realizowany jest przez jest Fundacja Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego we współpracy z firmą Microsoft w ramach inicjatywy YouthSpark.

 

Andrzej Kosmowski

BCK w Szczuczynie

 
Dodaj komentarz

Treść:


Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy możliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.