piątek, 29 marca 2024

Wiadomości

  • 22 komentarzy
  • 11741 wyświetleń

Wzmocniony Zarząd Pfleiderer

Pfleiderer wzmacnia Zarząd Pfleiderer Grajewo S.A.


Grajewo, 16 lutego 2015 r. – Rada Nadzorcza Pfleiderer Grajewo S.A. mianowała Michaela Wolffa i dr. Gerda Schuberta – odpowiednio CEO i COO Pfleiderer GmbH – członkami Zarządu Pfleiderer Grajewo S.A. Dzięki temu poprawie ulegnie efektywność zarządzania oraz współdziałanie obu firm, przyspieszony zostanie także proces decyzyjny. Pfleiderer GmbH jest właścicielem 65% udziałów Pfleiderer Grajewo S.A.

Z radością witam Michaela Wolffa i dr. Gerda Schuberta w składzie Zarządu spółki – powiedział dr Paolo Antonietti, Przewodniczący Rady Nadzorczej Pfleiderer Grajewo S.A. Skład Rady Nadzorczej oraz Zarządu jest teraz w Grajewie bardzo zbliżony do tego w Pfleiderer GmbH, dzięki czemu struktura strategiczna zostanie ulepszona, a współpraca między dwiema firmami Grupy Pfleiderer stanie się bardziej efektywna – dodał.

Michael Wolff, dołączył do firmy Pfleiderer w 2004 r., a od 2013 r. pełni funkcję CEO Pfleiderer GmbH. Dr Gerd Schubert pełni funkcję COO Pfleiderer GmbH od 2014 r. Rafał Karcz pozostanie Dyrektorem Finansowym Pfleiderer Grajewo S.A., podczas gdy Dariusz Tomaszewski i Wojciech Gątkiewicz nadal będą pełnić funkcje członków Zarządu spółki. Dariusz Tomaszewski będzie odpowiedzialny za sprzedaż, a Wojciech Gątkiewicz za integrację kulturową oraz realizację procesu zmiany w dwóch regionach, w których działa Grupa Pfleiderer – Europie Wschodniej i Zachodniej.

Dzięki szybszemu procesowi decyzyjnemu oraz ulepszonej strukturze operacyjnej nowy model zarządzania pozwoli, zgodnie z przyjętymi założeniami, zaoszczędzić do końca 2017 r. 15 milionów euro. Grupa będzie mogła ponadto osiągać cele rozwojowe i finansowe, a także wzmocnić swoją strategiczną pozycję jednego z wiodących producentów materiałów na bazie drewna w Europie.


Pfleiderer Grajewo S.A.
Zarząd
 Michael Wolff (CEO)
 Rafał Karcz (CFO)
 Dr Gerd Schubert (COO)

Rada Nadzorcza
 Dr Paolo G. Antonietti (przewodniczący)
 Dr Michael F. Keppel (wiceprzewodniczący)
 Richard Mayer
 Jan Woźniak

 

Spółki wchodzące w skład Grupy Pfleiderer Grajewo należą do największych i najnowocześniejszych producentów płyt meblowych, blatów kuchennych oraz sztucznych oklein w Polsce. Grupa posiada ponad 1/3 udziału w krajowym rynku płyty meblowej, a także jest znaczącym eksporterem, głównie na rynki wschodnie.
Głównym odbiorcą produktów Grupy jest branża meblarska, do której kierowane jest ok. 95% sprzedaży. Zdolności produkcyjne Grupy wynoszą 1.260 tys. m3 płyty rocznie, produkowanej w dwóch zakładach w Polsce oraz 250 tys. m3 płyty MDF, której produkcja została zainaugurowana we wrześniu 2007 roku w Grajewie. W strukturach Grupy funkcjonuje również firma spedycyjna JURA oraz Silekol Sp. z o. o., oferująca żywice klejowe dla meblarstwa.

Spółka Pfleiderer Grajewo S.A. od 1997 roku notowana jest na GPW w Warszawie. W 1999 roku większościowy pakiet akcji nabyła spółka Pfleiderer GmbH z Niemiec. www.pfleiderer.pl

 

Komentarze (22)

kurde typowo polskie nazwiska))))

tylko zarząd się zmienia a z magazynów płyty sprzedać nie umieją .

I co to zmieni dla Grajewa? Nie spodziewam się niczego...

A gdzie są polskie nazwiska w zarządzie!!!!!
Czyżby to koniec polskości na ziemiach Polski północno-wschodniej

Wkoncu cos sie poprawi na laminata.

Niemcy bez wojny biorą .A ta przeklęta przez wszystkich komuna to wybudowała.

Ty paytyjota, żebyś znał choć cień historii ZPW Grajewo S.A. to byś wiedział że te "polskie nazwiska" sprzedały zakład dla szwaba. Każdy z pacujących w ZPW Grajewo w czasie prywatyzacji otrzymał równą cześć akcji spółki. Także bylo polskie sprzedali dla niemca i kupili potem od niego auto za te pieniądze, nie ma co się oszukiwać. Pierwsi sprzedący dostali 2krotność miesięcznej wypłaty... ci ostani kupowali za to samochody... niemieckie oczywiście.

Kosztów wzmocnienie podatek mniejszy

Czego Wy ludzie oczekujecie? W Niemieckiej firmie polskich nazwisk?
Nawet zarobków niemieckich nie macie więc co tu oczekiwać.

Może Wieruszów przestanie być oczkiem w głowie nowego prezesa i w końcu coś będą inwestować w Grajewie .

widać oszczędności szukają,chyba śrubkę dokręcą dla wszystkich

następne pasożyty do pieniędzy trochę dajcie dla pracowników lista

Jak zwykle narzekacie. Co to was obchodzi??

Wieruszów jest blisko granicy Niemiec więc inwestują . Tutaj Ruski stoi u drzwi to po co kasę pchać. Trochę to przypomina układ przed drugą wojną.

Mój teść pracował dawniej u Niemca i nazywał to niewolą ,a teraz sami wpakowaliśmy się w niewolę i jeszcze jak się nam to podoba .

niemiecka firma a wy macie problem ze niemcy sa w zarzadzie

teraz może spokojnie sprzedać grajewo, a w niemczech ogłośić upadłość

chwalcie sie a przed nowym rokiem ile ludzi do domu wysłaliscie laminaty leza na łopatach

Karcz i Woźniak to polskie nazwiska, a Polak napisał prawdę, tyle że za komuny to wszyscy mieli po równo, czyli nic, a w kapitalizmie, ten kto pracuje ma więcej, a jeśli jeszcze sprytny to dużo więcej

65% akcji Pfleiderer Grajewo S.A. ma niemiecki koncern Pfleiderer AG, więc to Niemcy decydują o obszadzaniu wysokich stanowisk w tej spółce. Sorrry, taki mamy klimat...dawne ZPW Grajewo to spółka o prawie "pełnym kapitale niemieckim", są na usługach szwabów:) Żeby nie Mlekpol i Płyty to odpowiedzcie sobie co by było w Grajewie...jezdzilibyście do Biedronki do Szczuczyna :) Moim marzeniem jest, żeby powstały polskie korporacje transnarodowe, czyli ORLEN był na całym świecie tak jak Shell; SM Mlekpol był tak samo pożądany na świecie jak DANONE czy NESTLE; DO BOJU POLACY:)

Jak to czytam widzę tylko wielka hipokryzje ludzi. Jak jada do Niemiec zarabiać to nic nie mówią a jak już widza obcy kapitał to hasła typu ( co tu robi Niemiec ). Brawo rodacy

Co tu gadać i tak to weżmie w h`` prędzej czy póżniej laminaty leża na łopatach gdzie jest zarząd gdzie są związki-wiem na strajkach

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.