• 5 komentarzy
  • 9412 wyświetleń

Wygrana Warmii w Mrągowie!

Piłkarze WARMII Grajewo odnieśli dziś ważne zwycięstwo nad zespołem MRĄGOWII Mrągowo i po raz pierwszy w ostatnich sezonach pokonali mrągowian na ich boisku.

Dzięki wygranej nasz zespół awansował na V pozycję w tabeli po czterech kolejkach rozgrywek i traci 3 punkty do prowadzącej w tabeli CONCORDII Elbląg. Tym samym dodatkowego smaczku nabiera najbliższy mecz WARMII, która w sobotę 3 września o godz. 16:00 podejmie w Grajewie właśnie lidera z Elbląga. W tym miejscu serdecznie zapraszam kibiców, mieszkańców naszego miasta na Stadion Miejski im. Witolda Terleckiego w sobotnie popołudnie.

Dziś grajewianie znów pokazali wielką wolę walki i charakter wojowników - do końca walcząc o zwycięstwo, pomimo niekorzystnego wyniku meczu. Prowadzenie dla MRĄGOWII zdobył Daniel Chiliński a bramka ta padła dosłownie chwilę po doskonałej okazji do zdobycia gola dla grajewian, kiedy Mirva i Wierzbicki byli bardzo blisko pokonania Osmańskiego.

Pomimo kilku świetnych szans na zdobycie gola sztuka ta udała się dopiero niezawodnemu przy stałych fragmentach gry Konradowi Kowalko, który po dośrodkowaniu Strzelińskiego z rzutu rożnego w 80 minucie wyrównał na 1:1. Zwycięską bramkę w doliczonym czasie gry zdobył kapitan zespołu Maksym Mirva, który strzałem głową wykończył piękne dośrodkowanie Łukasza Wójcika.

W naszym zespole znów świetny mecz zaliczył Łukasz Domurat, który był niemal bezbłędny w naszej obronie. Pozostali zawodnicy również zasłużyli na uznanie. Dobre zmiany dali Krukowski i Wójcik, którzy mocno niepokoili obrońców MRĄGOWII. Warto podkreślić, że dzisiejsze zwycięstwo WARMIA odniosła grając bez trzech podstawowych zawodników: Keslera, D. Tuzinowskiego i Milczarka.

MRĄGOWIA Mrągowo - WARMIA Grajewo 1:2 (1:0)
1:0 Daniel Chiliński 27', 1:1 Konrad Kowalko 80', 1:2 Maksym Mirva 90'+1'

MRĄGOWIA: 1. Osmański - 5. Żbikowski, 4. Osika, 20. Kiernozek, 18. Kowalski - 16. Majak, 7. Ruszkiewicz (66' 2. Wiśniewski), 17. Mikulak, 9. Kaszuba (68' 19. Rusiecki) - 10. Chiliński, 11. Stachelski
Rezerwa: 12. Lubowiecki - 2. Wiśniewski, 19. Rusiecki, 15. Grala, 3. Lemecha, 13. Jaroń, 6. Pierowicz

WARMIA:1. Czapliński - 5. Randzio (75' 8. Krukowski), 3. Domurat, 4. Makowski, 10. Kowalko - 9. Strzeliński, 6. Matysiewicz, 14. Mirva (90' 20. M. Tuzinowski), 17. Arciszewski, 11. P. Górski (52' 18. T. Lewosz) - 19. Wierzbicki (55' 7. Wójcik)
Rezerwa:12. Gieniusz - 15. Mikucki, 20. M. Tuzinowski, 7. Wójcik, 18. T. Lewosz, 8. Krukowski, 21. Miksza

Sędzia: Marek Bilmin (Czarna Białostocka)
Żółte kartki: Majak (MRĄGOWIA), Arciszewski (WARMIA)
Widzów: 70

1` Rozpoczyna MRĄGOWIA

1' Groźna akcja prawą stroną przeprowadzona przez Majaka, lecz jego dośrodkowanie łapie Czapliński

2' Rzut rożny dla WARMII, po którym obrońcy gospodarzy szybko wybijają piłkę poza swoje pole karne

2'-13' Gra toczy się głównie w środkowej strefie boiska, lekka przewaga MRĄGOWII

14' Groźny strzał Chilińskiego na rzut rożny wybija Czapliński

15' Drugi rzut rożny dla gospodarzy Czapliński piąstkuje piłkę poza pole karne WARMII

17' Po rzucie wolnym Mirvy piłka trafia w słupek bramki oślepionego silnym słońcem Osmańskiego, po czym obrońcy wybijają ją w środkową strefę boiska

26' Znakomita sytuacja dla WARMII - najpierw strzał Mirvy broni Osmański, za chwilę dobitkę Wierzbickiego ponownie z najwyższym trudem broni bramkarz gospodarzy

27' Szybka akcja MRĄGOWII - strzał na bramkę WARMII, Czapliński odbił piłkę a Daniel Chiliński strzałem w długi róg zdobył prowadzenie dla MRĄGOWII. Przegrywamy 0:1. :-(

30' Świetny rajd Konrada Kowalko przez ponad pół boiska, który został powstrzymany tuż przed polem karnym gospodarzy

32' Kolejna znakomita sytuacja dla WARMII - dośrodkowanie z prawej strony Kamila Randzio mija obrońców MRĄGOWII i trafia do Strzelińskiego, który podaje do Wierzbickiego a ten z 5 metrów strzela głową ponad poprzeczką bramki Osmańskiego

34' Kąśliwy strzał z 17 metrów Strzelińskiego broni Osmański

41' Dobra akcja WARMII, dośrodkowuje Wierzbicki, lecz nikt nie zamyka dośrodkowania

45' Kolejna akcja WARMII, do dobrego dośrodkowania Randzio spóźnia się Strzeliński

45' Sędzia Bilmin kończy pierwszą część spotkania, którą WARMIA przegrywa 0:1

46' Drugą połowę rozpoczyna WARMIA

52' Zmiana w WARMII, za Górskiego wchodzi Lewosz

53' Groźny strzał Kowalki minimalnie obok słupka bramki MRĄGOWII

55' Za Wierzbickiego na boisku pojawia się Wójcik

60' Groźny strzał Majaka doskonale broni Czapliński

62' Bardzo dobra okazja dla WARMII, po dośrodkowaniu Wójcika Lewosz z bliskiej odległości strzela wysoko ponad poprzeczką

66' Zmiana w MRĄGOWII, za Ruszkiewicza wchodzi Wiśniewski

68' W zespole gospodarzy za Kaszubę wchodzi Rusiecki

70' Bardzo groźna akcja gospodarzy, po której Majak strzela obok bramki Czaplińskiego

72' Żółta kartka dla Arciszewskiego za krytykę pracy arbitra

75' Zmiana w WARMII za Kamila Randzio na boisku pojawia się Krukowski

80' Po rzucie wolnym Mirvy Konrad Kowalko głową strzela gola na 1:1!

83' Kontuzja bramkarza Osmańskiego, wchodzi za niego Lubowiecki. Długa przerwa w grze.

89' Odważne wejście w pole karne Krukowskiego, obrońcy gospodarzy wybijają piłkę na rzut rożny

90' + 1' Po świetnym dośrodkowaniu Wójcika z lewej strony głową strzela Mirva. Prowadzimy 2:1!

90' + 3' Za Mirvę wchodzi Mateusz Tuzinowski

90' +4' Koniec meczu. Wygrywamy 2:1!