Wsparcie dla ZOL w Szczuczynie

aktualizacja: 2020-11-26 09:12:28     nr wiadomości: 44091     przeczytano: 2295     Ilość komentarzy komentarze: 0

Fundacja Muszkieterów wsparła Zakład Opiekuńczo-Leczniczy w Szczuczynie. Środki dezynfekujące, maseczki, przyłbice, rękawiczki jednorazowe, a także zapas środków czystości trafiły do ZOL w Szczuczynie. Niezbędne do walki z COVID-19 środki przekazała Fundacja Muszkieterów od lat otacza opieką osoby wykluczone i potrzebujące. 

Fundacja wsparła 20 ośrodków pomocowych w Polsce. Wśród placówek znalazł się szczuczyński ZOL. Do ośrodka zostały przekazane artykuły, które pomogą pracownikom instytucji zapewnić podopiecznym godne i bezpieczne warunki życia. Są to m.in. stacja dezynfekcyjna, płyny dezynfekujące, maseczki, przyłbice, rękawiczki jednorazowe, a także środki czystości, np. płyny do mycia naczyń i podłóg czy preparaty do czyszczenia sanitariatów. 

- Trwająca od kilku miesięcy pandemia wpływa na życie nas wszystkich. Jednakże są osoby, które nie tylko dotkliwiej odczuwają ją na co dzień, ale także są bardziej narażone na jej negatywne skutki. Z pewnością taką grupą są podopieczni domów opieki społecznej czy placówek dla osób wykluczonych. Wiele z tych ośrodków już wcześniej zmagało się z trudnościami natury finansowej, a w obecnej sytuacji potrzebują o wiele więcej środków, aby zapewnić bezpieczeństwo zarówno mieszkańcom, jak i pracownikom. Dlatego Fundacja Muszkieterów, którą tworzą właściciele sklepów Intermarchè i Bricomarchè przychodzą im z pomocą i solidaryzują się z nimi we wspólnej walce z koronawirusem - mówi Marek Feruga, Prezes Fundacji Muszkieterów. 

- Jest to dla nas duża pomoc, wszystko się przyda i zostanie wykorzystane do utrzymania czystości, dezynfekcji oraz profilaktycznie jako zabezpieczenie w ramach środków ochrony indywidualnej. Jest nam niezmiernie miło, że ktoś w tych trudnych czasach potrafi pomyśleć również o innych – mówi lek. med. Elżbieta Niklińska, p.o. dyrektora ZOL w Szczuczynie.

Od początku istnienia Fundacja stawia sobie za cel pomoc osobom, które doświadczają różnych form wykluczenia oraz są w trudnej sytuacji życiowej. Ważnym elementem działań fundacji jest również wspieranie rozwoju dzieci i młodzieży poprzez dedykowane im programy. (Fundacja Muszkieterów)

 
Dodaj komentarz

Treść:


Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy możliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.