Wiosenne nasadzenia kwiatów

aktualizacja: 2019-05-13 18:11:42     nr wiadomości: 39195     przeczytano: 4615     Ilość komentarzy komentarze: 1

Rozpoczęły się wiosenne nasadzenia kwiatów. Dzięki temu  nasze miasto będzie bardziej kolowe.

W tym roku miejskie tereny ozdobi dwanaście tysięcy sadzonek kwiatów. Kompozycje kwiatowe pojawią się w dotychczasowych lokalizacjach - skwerach w centrum miasta, gazonach i rabatach przed instytucjami, w parkach. Kwiaty zostaną posadzone także w centrum (plac przed kościołem Trójcy Przenajświętszej).

Zgodnie z planem wśród roślin dominować będą begonie białe i czerwone, aksamitki białe, żółte i pomarańczowe, mrozy, wilec purpurowy i różnokolorowa petunia zwisająca. Zamówione rośliny są wytrzymałe na zmienne warunki atmosferyczne, wyróżnia je duża odporność na spadki temperatur, nasłonecznienie, wilgotność lub suszę, według ekspertów najlepiej sprawdzają się w warunkach miejskich.

Sadzonki roślin, na zamówienie Urzędu Miasta, dostarczył zakład ogrodniczy z m. Radawie, gm. Zębowice. Sadzeniem i późniejszą ich pielęgnacją zajmują się pracownicy zieleni miejskiej grajewskiego Przedsiębiorstwa Usług Komunalnych.

e-Grajewo.pl

 

Pięknie
Napisał: Monika dodano: 2019-05-13 20:26:00

Dodaj komentarz

Treść:


Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy możliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.