• 9890 wyświetleń

Wieści z boisk 20-21 IX

Piłka nożna

III liga:
Warmia Grajewo  - MKS Mielnik, Stadion Miejski, Grajewo ul. Piłsudskiego,  20 września Wynik 1:1
1 : 0 – Tomasz Lewosz 38; 1:1 – Łukasz Pawluczuk 54

W kolejnym meczu III ligi grajewska Warmia zdobyła u siebie tylko jeden punkt w remisowym meczu z MKS Mielnik. Jednak kibice najbardziej emocjonowali się liczeniem kartek, którymi sędzia główny niejako sprawiedliwie dzielił oba zespoły. Tylu kartek – 13 żółtych i dwie czerwone chyba kibice w Grajewie jeszcze nie oglądali.
      W pierwszej połowie miejscowi grali zupełnie dobrze i mieli kilka dobrych okazji do strzelenia bramki. Jednak tylko raz celnie trafili do bramki gości, a szczęśliwym strzelcem był w 38 minucie Tomasz Lewosz.  Po przerwie śmiało zaatakowali goście i efektem wyrównująca bramka w 54 minucie po uderzeniu Łukasz Pawluczuka, który dostał dobrą piłkę na pole karne od swego brata Piotra.
WARMIA: Gieniusz – Mirva, Tuzinowski, Dańko, Piłatowski, Ostaszewski, Strzeliński, Arciuch (60 Sobczyk), Gosk (56 Górski), Lewosz, Kozikowski. Trener: Ryszard Borkowski.
MKS: Święciński – Jarzynka, Kopytiak, Kulhawik, Turczyński, Uszyński (89 Rokosz), P. Pawluczuk, Sejbuk (85 Jezierski), Miler, Andryszek (77 Rokita), Ł.Pawluczuk. Trener: Piotr Pawluczuk.
Żółte kartki: Mirva, Piłatowski, Ostaszewski, Strzeliński, Sobczyk, Gosk, Lewosz, Kozikowski (Warmia) – Kulhawik, Turczyński, Uszyński, Miler (MKS).
Czerwone kartki: Strzeliński (Warmia) 85 min. za uderzenie przeciwnika – Miler (MKS) 73 min. za drugą żółtą.
Sędziowali : Paweł Swajda (Siemiatycze) jak główny oraz Paweł Anikiej i Marek Bilmin (Białystok).

Turniej piłkarski, Stadion Miejski w Grajewie, 21 września

Pomorzanka Sejny - MOSiR Grajewo 0:3 vo.
MOSiR Grajewo - Forty Piątnica
OSiR Wigry Suwałki - MOSiR Grajewo
MOSiR Grajewo - Orzeł Kolno

Wszystkie ekipy zagrają ze sobą w ciągu sezonu czterokrotnie (dwa raz wiosną i dwa razy jesienią).Z rywalizacji w kategorii żaków (grupa 2) wycofała się przed 1. turniejem ekipa Pomorzanki Sejny, której wyniki zostaną anulowane.

II liga:
ŁKS Łomża nie pojechał na niedzielny mecz z Kolejarzem Stróże. W kasie klubu zabrakło pieniędzy na wyjazd.