Wieści z SP 2

aktualizacja: 2019-11-19 17:20:32     nr wiadomości: 40764     przeczytano: 2803     Ilość komentarzy komentarze: 1

W dniach  15-16 listopada 2019 roku na zaproszenie Zarządu Okręgu Podlaskiego Związku Nauczycielstwa Polskiego oraz Dyrektorów Szkół rejonu solecznickiego na Litwie odbyła się wizyta studyjna.

Celem wizyty było nawiązanie bezpośredniej współpracy między szkołami z Polski a szkołami regionu solecznickiego. Podczas wyjazdu uczestnicy odwiedzili sześć szkół polskich: Gimnazjum w Koleśnikach, Gimnazjum w Ejszyszkach, Gimnazjum w Butrymańcach, szkołę specjalną w Solecznikach, Gimnazjum w Turgielach oraz Gimnazjum w Jaszunach. Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 2 im. Adama Mickiewicza Pani Barbara Ciszewska przekazała pamiątki i materiały promocyjne z miasta Grajewo oraz MOSiRu,  Gimnazjum w Jaszunach, z którym zostanie nawiązana współpraca.

Cieszymy się, że mogliśmy spotkać się ze swoimi rodakami mieszkającymi na Litwie, wysłuchać pięknego koncertu zespołu ,,Kwiaty Polskie” oraz poznać specyfikę funkcjonowania polskich szkół za granicą. 

 

To SP2 czy ZNP?
Napisał: Grajewo dodano: 2019-11-21 20:34:48

Dodaj komentarz

Treść:


Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy możliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.