Wieści z Prostek

aktualizacja: 2019-11-21 15:02:18     nr wiadomości: 40787     przeczytano: 4685     Ilość komentarzy komentarze: 0

500-złotowe mandaty otrzymali nietrzeźwi rowerzyści, którzy razem wybrali się na przejażdżkę. Niechlubny rekordzista z tego grona miał ponad promil alkoholu w organizmie. Policjanci reagują wobec wszystkich pijanych użytkowników dróg jednakowo – wyciągając prawne konsekwencje, niezależnie od środka transportu, jakim porusza się nietrzeźwa osoba.

Dzielnicowi w Prostkach w trakcie patrolowania rejonu służbowego zauważyli troje młodych rowerzystów, których sposób jazdy wzbudził niepokój policjantów. Okazało się, że dwoje 22-latków i ich o rok starszy kolega wybrali się nietrzeźwi na przejażdżkę.

Ta wycieczka kosztowała ich w sumie 1500 złotych. Każdy pijany rowerzysta został ukarany mandatem. Niechlubny rekordzista z tego grona miał ponad promil alkoholu. Oczywiście policjanci zakazali rowerzystom dalszej jazdy i przekazali ich rowery trzeźwym osobom.

Nie wsiadaj na rower po alkoholu!
Nie ma taryfy ulgowej dla nietrzeźwych kierujących. Jednym z głównych zadań policjantów jest dbanie o bezpieczeństwo i wykluczanie takich kierujących z ruchu drogowego. Policjanci jednakowo reagują wobec wszystkich pijanych użytkowników dróg – wyciągając konsekwencje prawne.

 

Dodaj komentarz

Treść:


Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy możliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.