Szczuczyn

• 7418 wyświetleń

Wieści z "Gwiazdy"

UDANY SPRAWDZIAN

Do udanych należy uznać sprawdzian, jakiemu poddane zostały zawodniczki i zawodnik MLUKS „GWIAZDA” przy Urzędzie Miejskim w Szczuczynie w dniu 16.04.2016r podczas Międzynarodowego Turnieju Zapaśniczego im. Tadeusza i Zygmunta Strusa w Siedlcach.

W turnieju oprócz ekip z woj. lubelskiego, łódzkiego, podlaskiego i mazowieckiego brały udział drużyny z Białorusi, Litwy i Ukrainy. Klasę potwierdziła niezawodna nasza juniorka Ewa Alicka, która w kat. do 63kg „ na luzie” wywalczyła złoty medal. Wśród kadetów dobrze zaprezentował się również Martin Wesołowski, który w kat. do 76kg zdobył srebrny medal. Młodziczki również stanęły na wysokości zadania.

Startując w dziewięcioosobowym składzie zajęły drugie miejsce na 9 ekip biorących udział w zawodach ustępując zaledwie jednym punktem 12- osobowej ekipie z WLKS SIEDLCE- IGANIE NOWE  oraz wyprzedzając o 5,5 pkt. 11- osobową ekipę „SOKOŁA” Lublin. Indywidualnie dziewczęta zdobyły: Oliwia Ostaszewska- złoty medal w kat. do 32kg, Łucja Ostaszewska- złoty medal w kat. do 37kg, Renata Gutowska- brązowy medal w kat. do 40kg, Ewelina Gąsiewska- brązowy medal w kat. do 44kg, Kinga Zielińska- brązowy medal w kat. do 48kg, Oliwia Żebrowska – brązowy medal w kat. do 52kg, Agnieszka Dzięgielewska- złoty medal w kat. do 67kg  oraz Magdalena Bagińska- brązowy medal w kat. do 67kg.

Punkty drużynie zdobyła również Paulina Tyszka, która w kat. do 48kg zajęła ostatecznie 5 miejsce.