Wieczór kawalerski z policją

aktualizacja: 2019-07-15 09:23:20     nr wiadomości: 39714     przeczytano: 8888     Ilość komentarzy komentarze: 7

Interwencją policyjnych wodniaków zakończył się wieczór kawalerski mieszkańca Podlasia. Mężczyzna w towarzystwie czterech kolegów pływał rowerem wodnym, gdzie wszyscy przez kilka godzin pili alkohol. W trakcie zabawy nieodpowiedzialni sternicy zaplątali rower w liny okalające fontannę na jeziorze Ełckim i nie mogli się stamtąd wydostać. Policjanci przetransportowali przemoczonych i zmarzniętych mężczyzn na brzeg, imprezowicze otrzymali mandaty karne. 


W sezonie letnim Pojezierze Ełckie przyciąga wiele osób wypoczywających nad wodą i pływających na żaglówkach, kajakach czy rowerach wodnych. Nad bezpieczeństwem tych osób czuwają policyjni wodniacy, którzy w razie zagrożenia gotowi są nieść pomoc.

Tak było też w minioną sobotę 13VII. W trakcie patrolowania jeziora Ełckiego policyjni wodniacy zauważyli rower wodny, który podpłynął bardzo blisko fontanny i nie mógł stamtąd odpłynąć. Policjanci mając na uwadze bezpieczeństwo tych osób natychmiast podpłynęli do nich. Okazało się, że rowerem pływało pięciu mężczyzn. W pewnym momencie sternicy wpłynęli za ogrodzenie fontanny, a lina okalająca ją wplątała się w łopaty napędowe roweru.  Mężczyźni przez kilkanaście minut manewrowali, żeby wydostać się stamtąd,  jednak bezskutecznie. Wszystkie osoby, które były na rowerze były przemoczone i zmarznięte, gdyż woda z fontanny leciała wprost na nich. Policjanci zabrali mężczyzn na swoją łódkę i bezpiecznie dowieźli na brzeg.

Okazało się, że wszyscy byli pod wpływem alkoholu. Jak oświadczyli podczas pływania na jeziorze przez kilka godzin pili różne alkohole, by w ten sposób rozpocząć wieczór kawalerski jednego z nich. Przeprowadzone badanie stanu trzeźwości 35-letniego sternika wykazało 2 promile alkoholu w jego organizmie. Młodszy ze sterników, 25-latek miał natomiast 1,3 promila alkoholu.  Mężczyźni zostali ukarani mandatami karnymi w wysokości 300 zł. 

W trosce o bezpieczeństwo osób wypoczywających nad wodą apelujemy o rozwagę i bezwzględne przestrzeganie elementarnych zasad bezpieczeństwa. Pamiętajmy by nie wchodzić do wody będąc pod wpływem alkoholu. Przypominamy też, że za pływanie żaglówkami, łódkami, kajakami czy rowerami wodnymi pod wpływem alkoholu grozi kara grzywny, ale przede wszystkim jest to niebezpieczne zarówno dla nas samych jak i innych osób wypoczywających nad wodą. 
 - informuje KPP w Ełku
 

Jacy sternicy, chyba rowerzyści
Napisał: Czytelnik dodano: 2019-07-15 12:37:36

Od kiedy Ełk lzalicza się do Podlasia?
Napisał: Boa dodano: 2019-07-15 22:00:43

Proponuję budowę ścieżek rowerowych na jeziorze ...
Napisał: g45 dodano: 2019-07-16 08:23:51

Boa - Tu nie napisano,że Ełk jest na podlasiu.Jedynie, że mieszkaniec podlasia bawił się na jeziorze Ełckim
Napisał: xyz dodano: 2019-07-16 08:34:07

o co ci chodzi z tym podlasiem -phi haha
Napisał: jola dodano: 2019-07-16 11:34:08

Sposób na zabawę wzięli od posłów tylko zmienili pojazdy i miejsce zabawy wedle możliwości finansowych.
Napisał: obserwator dodano: 2019-07-16 12:35:19

"Nad bezpieczeństwem tych osób czuwają policyjni wodniacy, którzy w razie zagrożenia gotowi są NIEŚĆ POMOC ." A chwilę później... "Mężczyźni zostali ukarani mandatami karnymi w wysokości 300 zł." Niezła pomoc
Napisał: Tomek dodano: 2019-07-18 00:52:47

Dodaj komentarz

Treść:


Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy możliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.