• 11087 wyświetleń

Warmia - Świt 1:0

WARMIA Grajewo - ŚWIT Nowy Dwór Mazowiecki 1:0 (1:0)

Strzelec bramki: Radosław Guzowski (45. - karny).

Warmia: Masłowski - Arciszewski, Kowalko, Guzowski, Łoszakiewicz - Tuzinowski, Danilczyk ŻK, Mirva, Strzeliński - Wierzbicki (70. Kozikowski), Świerzbiński (85. Piwko).

Świt: Fogler - Lendzion ŻK, Reginis, Lewicki (68 Kobierecki ŻK), Gumowski - Kabala (86 Kurzęda), Iwanowski ŻK, Kaźmierczak (46 Madej, 77 Kotarski), Wojtczak - Bluszcz, Zjawiński

Widzów ok. 300. Sędziował (jako główny) Piotr Szczypiński z Olsztyna.

Grajewska drużyna była sprawcą kolejnej niespodzianki. Nasi piłkarze po wygranej 2 tygodnie temu z MAZOWSZEM Grójec, wczoraj pokonali kolejnego z głównych faworytów rozgrywek zespół ŚWITU Nowy Dwór Mazowiecki. O zwycięstwo nie było łatwo, zwłaszcza że ŚWIT od początku meczu groźnie atakował, głównie za sprawą byłego piłkarza LEGII Warszawa i młodzieżowej reprezentacji Polski Dariusza Zjawińskiego. Strzał tego zawodnika trafił w 17 minucie w poprzeczkę. Nasi piłkarze również stwarzali doskonałe sytuacje w pierwszej połowie: kapitalny strzał Marcina Arciszewskiego znakomicie obronił Bartłomiej Fogler - kolejny zawodnik gości z pierwszoligowym doświadczeniem. Niedługo później Sebastian Świerzbiński po pięknej akcji trafił w słupek. Wreszcie nadeszła 44 minuta meczu w której w polu karnym gości został sfaulowany Maksym Mirva. Jedenastkę na gola pewnym strzałem zamienił Radosław Guzowski i WARMIA objęła prowadzenie 1:0!

Druga połowa zaczęła się od niemiłego incydentu. Karygodny błąd popełniła ochrona, która dopuściła do przedostania się jednego z kilkunastuosobowej grupki kibiców gości. Zerwał on flagę grajewskich fanów, którzy zareagowali, próbując ją odzyskać. Sędzia przerwał spotkanie, by po 3 minutach je kontynuować. Rozsądek naszych kibiców zwyciężył, jednak praca ochroniarzy, którzy na oślep rozpylali gaz łzawiący w stronę grupy dopongującej WARMIĘ wzbudziła duży niesmak i wzburzenie kibiców WARMII, także tych spoza grupy dopingującej.

Nasz Klub wystąpi do firmy ochraniającej mecze w Grajewie z żądaniem wyciągnięcia konsekwencji wobec pracowników ochrony, którzy dopuścili się zaniedbania swoich obowiązków i umożliwili przedostanie się pod sektor naszych kibiców osoby z sektora kibiców gości. Chcemy by nasz stadion był bezpieczny,  ochrona powinna w tym pomagać a nie prowokować sytuacje konfliktowe. Podkreślam wielką rolę grajewskiej policji zabezpieczającej ten mecz z dowodzącym akcją panem Andrzejem Łagodzińskim na czele, która szybko i rozsądnie zaprowadziła porządek. W drugiej połowie na boisku było dużo walki z obu stron, goście groźnie atakowali ale to WARMIA miała bardziej klarowne sytuacje do zdobycia drugiej bramki. Dobrą zmianę w końcówce meczu dał nasz 17 - letni wychowanek Rafał Kozikowski, który dwukrotnie minimalnie chybił celu. Jego strzał z woleja, minimalnie nad poprzeczką wzbudził brawa kibiców.

Tuż po zakończeniu zwycięskiego meczu grajewscy kibice głośnym "dziękujemy, dziękujemy" wyrazili swą wdzięczność za obejrzenie bardzo dobrego meczu w
wykonaniu WARMII.

Po tym zwycięstwie nasz Klub zajmuje 8 pozycję w tabeli, zachowując kontakt z czołówką. Więcej na:  http://www.90minut.pl/liga.php?id=3205
Warto podkreślić, że w rundzie jesiennej WARMIA zdobyła już 11 punktów w 7 meczach a w rundzie wiosennej poprzedniego sezonu 12 w 13 meczach. Uznanie
kibiców i obserwatorów budzi walka i ambicja naszych piłkarzy a także niemałe umiejętności, pozwalające na zwycięstwa z faworytami, zespołami doświadczonymi, posiadającymi dwukrotnie większy budżet finansowy od naszego.

W następną sobotę, 22 września o godzinie 16:00 WARMIA zagra na wyjeździe z przedostatnim zespołem w tabeli zespołem STALI Głowno. Ciekawostką jest, że
zespół STALI w tym sezonie posiada w kadrze aż 14 ciemnoskórych piłkarzy z Afryki.