Warmia - Wissa (9 X)

aktualizacja: 2019-10-07 17:50:05     nr wiadomości: 40392     przeczytano: 4524     Ilość komentarzy komentarze: 0

W środę 9 października na Stadionie Miejskim im. Witolda Terleckiego w Grajewie dojdzie do bardzo ciekawie zapowiadającego się meczu pomiędzy WARMIĄ Grajewo a WISSĄ Szczuczyn. Oba zespoły zmierzą się w 1/8 Pucharu Polski na szczeblu woj. podlaskiego. Pierwotnie mecz miał odbyć się 2 października a jego gospodarzem miała być WISSA, więc spotkanie odbyłoby się… w Łomży, gdzie szczuczyński klub gra w roli gospodarza. Działacze obu klubów doszli jednak do porozumienia i mecz zostanie rozegrany w Grajewie a tym samym będą mogli obejrzeć go kibice WARMII i WISSY.

Dla zespołu ze Szczuczyna będzie to pierwszy mecz w tej edycji rozgrywek pucharowych – w 1/16 finału WISSA wygrała walkowerem z KORĄ Korycin. Mecz się nie odbył, zespół z Korycina nie zdołał zebrać piłkarzy na to spotkanie. WARMIA wygrała w Stawiskach z tamtejszym GKS 2:0 po golach zdobytych z rzutów karnych, które wykonali Paweł Drażba i Karol Janik.

 

W grajewskim zespole niestety posypały się kontuzje. Do zmagających się z urazami Pawła Sypytkowskiego i Mateusza Tuzinowskiego po zremisowanym meczu 2:2 w Augustowie dołączył Dawid Kondratowicz. Doznał on kontuzji łokcia i nie wiadomo jak długo potrwa jego rekonwalescencja. Trener Olszewski daje szansę gry młodym zawodnikom i w Augustowie bardzo dobrze wykorzystał ją 16-letni Kacper Śleszyński, który zdobył gola i był jednym z lepszych zawodników w naszym zespole. Kacper jest wychowankiem powstałej w 2013 roku Akademii Piłkarskiej WARMII Grajewo. Jego koledzy z zespołu juniorów trenera Kamila Randzio w niedzielę zmierzyli się właśnie z WISSĄ Szczuczyn na jej boisku i wygrali aż… 14:0! Cztery bramki w tym meczu zdobył Robert Gadomski, po dwie Kacper Niebrzydowski, Hubert Mściwujewski i Rafał Hołtyn a po jednej Filip Chmielewski, Kuba Kwieciński, Norbert Sienkiewicz i Piotr Głębocki. W środę o awans do kolejnej rundy będzie niezwykle ciężko. WISSA w tym sezonie spisuje się w lidze bardzo dobrze. Zespół przed sezonem dokonał wymiany kadry z opcji „białostockiej” na opcję „łomżyńską”. W piątkowym meczu ligowym szczuczynianie gładko wygrali z CRESOVIĄ Siemiatycze 3:0.

 

Zapraszamy Państwa na środowy mecz! Zasady wstępu takie same jak na mecze ligowe:

- bilety normalne 8 zł

- bilety ulgowe 4 zł

- kobiety i młodzież do lat 15 wstęp darmowy

 

 

 Janusz Szumowski

http://kswarmiagrajewo.pl

Dodaj komentarz

Treść:


Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy możliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.