wtorek, 19 marca 2024

• 6 komentarzy
  • 11600 wyświetleń

Warmia – ORZEŁ Kolno 2:0

W swoim drugim wiosennym ligowym występie WARMIA Grajewo pokonała broniącego się przed spadkiem z KEEZA IV ligi podlaskiej ORŁA Kolno 2:0. To już drugi mecz bez straty gola naszych piłkarzy. Grajewianie po zwycięstwie nad SOKOŁEM 1946 Sokółka na inaugurację rundy wiosennej przed tygodniem pauzowali, ze względu na zły stan murawy w Mońkach – mecz z  PROMIENIEM został przełożony na 21 kwietnia.

Sobotnie zwycięstwo nie przyszło naszym piłkarzom łatwo. W naszym składzie z powodu kontuzji zabrakło czterech zawodników – Pawła Sypytkowskiego, Marcina Mikuckiego, Mateusza Tuzinowskiego i Wojciecha Koszczuka. Od początku meczu grajewianie przeważali a zespół ORŁA niezwykle rzadko zbliżał się w okolice naszego pola karnego. Goście bronili się praktycznie całym zespołem a WARMII brakowało dokładności w polu karnym przeciwnika. Dość długo gra grajewian przypominała bicie głową w mur. Dopiero w 43 minucie kapitalnym podaniem popisał się kapitan zespołu Kamil Randzio, który dograł piłkę „na nos” Kondratowiczowi a ten głową zdobył prowadzenie dla WARMII. W drugiej połowie były okazje, ale nieskutecznych piłkarzy gospodarzy wyręczył Michał Korzep. Obrońca ORŁA niefortunnie pokonał własnego bramkarza, gdy w 79 minucie Krystian Wójcicki po akcji prawą stroną dośrodkował w pole karne.

Za tydzień, w Wielką Sobotę o godz. 12:00 WARMIA zmierzy się w Białymstoku z MOSP. Kolejny mecz w Grajewie nasz zespół zagra 10 kwietnia z CRESOVIĄ Siemiatycze.