Warmia –Mrągovia Mrągowo 2:2

REMIS WARMII URATOWANY W OSTATNIEJ MINUCIE
    Dobrze, że skończyło się na remisie w meczu Warmii Grajewo z Mrągovią Mrągowo. A początek był całkiem niezły w wykonaniu miejscowych piłkarzy w meczu, który toczył się przy padającym deszczu. To oni mieli sporą przewagę od pierwszych minut, ale po 48 minutach przegrywali 0 : 2. Tradycyjnie w Grajewie zawiodła skuteczność.
     Pierwsze minuty spotkania nie były zbyt ciekawe. Oba zespoły skupiły się na walce o utrzymanie na grząskim boisku i utrzymaniu piłki. Pierwsi dostosowali się do wymagań dnia gospodarze. Już w 14 minucie pięknym strzałem obok słupka popisał się Tomasz Górski. Chwilkę później Marcin Strzeliński strzela tuż nad poprzeczką. Kolejne uderzenia miejscowych pewnie łapał mimo śliskiej piłki Piotr Osmański. I kiedy kibice spodziewali się, że wreszcie niemoc zostanie pokonana, to po nielicznej kontrze Mrągovii sędzia podyktował za wątpliwy faul Konrada Kowalki rzut karny, który pewnie wykorzystał Łukasz Kuśnierz.
   Trzy minuty po wznowieniu gry w drugiej połowie ten sam zawodnik strzałem z kilkunastu metrów podwyższa wynik. To skutecznie podziałało na Warmię, której piłkarze nie mając nic do stracenia zaczęli ponownie wyraźnie przeważać. Efektem bramka w 54 minucie po celnym uderzeniu Marcina Strzelińskiego. Wykorzystał on błąd obrońcy i ładnym strzałem pokonał dobrze broniącego bramkarza gości. Później gospodarze mieli kilka dobrych okazji do zdobycia wyrównującej bramki, ale zawsze w ostatniej chwili coś tam zawodziło. I kiedy już wszyscy myśleli, że mecz zakończy się porażką w 90 minucie w dużym zamieszaniu podbramkowym Maksym Mirva zdobywa upragnioną bramkę po wrzutce piłki z rzutu rożnego wykonywanego przez Marcina Strzelińskiego.

WARMIA GRAJEWO – MRĄGOVIA MRĄGOWO 2 : 2 (0:1).
Bramki: Marcin Strzeliński – 54, Maksym Mirva 90 – Łukasz Kuśnierz 42 – karny, 48.
WARMIA: Gieniusz – Kowalko, Arciszewski, Kowalski, Piłatowski, Mirva, Strzeliński, T. Górski (85 Krukowski), Kozikowski, Pawluczuk, Milczarek (77 Randzio). Trener: Piotr Pawluczuk.
MRĄGOVIA: Osmański – Kościuczuk, Majak, I. Biedrzycki, Jarząbek, Romanowski (78 Kurta), Chiliński, Ruszkiewicz, Strzelec, Kuśnierz (80 Sierzputowski), Dobroński (89 Krech). Trener: Andrzej Biedrzycki.
Żółte kartki: Arciszewski (Warmia) – Biedrzycki, Ruszkiewicz, Kuśnierz (Mrągovia).
Sędziowali: Paweł Brzeziński jako główny oraz Piotr Dudkiewicz i Paweł Klimczak (Elbląg).