• 19 komentarzy
  • 15255 wyświetleń

WARMIA - ŁKS Łomża 3:1

Piłkarze WARMII Grajewo kontynuują świetną passę i wygrali dziś czwarty w tym sezonie mecz na grajewskim stadionie. Dzięki zwycięstwu nad ŁKS 1926 Łomża WARMIA umocniła się na pozycji lidera tabeli rozgrywek III ligi w grupie podlasko - warmińsko - mazurskiej. Nasz zespół po dziewięciu kolejkach ma 20 zdobytych punktów i wyprzedza o 3 punkty drugi w tabeli START Działdowo.

Dzisiejsze zwycięstwo nie przyszło WARMII łatwo. Zwłaszcza w pierwszej połowie meczu przewagę mieli piłkarze z Łomży, którzy już w początkowych dziesięciu minutach spotkania stworzyli kilka groźnych sytuacji pod bramką Czaplińskiego. Nasz bramkarz bronił jednak wyśmienicie. Miał też odrobinę szczęścia, gdy kapitalny strzał Cychola w 29 minucie trafił w poprzeczkę bramki Piotra. Nasi piłkarze niczym wytrawny bokser przeczekali ataki przeciwnika i w 38 minucie zdobyli gola. Po doskonałej akcji lewą stroną Kamil Randzio podał na pole karne, piłkę otrzymał Marcin Strzeliński, który dość lekkim, lecz precyzyjnym strzałem pokonał kiepsko interweniującego Masłowskiego.

W drugiej połowie emocje zaczęły się od 75 minuty, kiedy po ewidentnym błędzie naszej obrony bramkę dla ŁKS-u zdobył Michał Hryszko. Piłkarze z Łomży wietrząc swoją szansę na wywiezienie punktów z Grajewa śmielej zaatakowali. Jednak grajewianie nie po raz pierwszy w tym sezonie pokazali, że ich cechą charakterystyczną jest walka do końca. Najpierw trzy minuty przed końcem, po świetnym rajdzie Konrada Kowalko piłka trafiła do Pawła Górskiego, który strzałem z pola karnego zdobył drugiego gola dla WARMII. W 90 minucie z linii końcowej doskonale dośrodkował Łukasz Wójcik a nasz grający trener Marcin Strzeliński znów dość lekkim uderzeniem pokonał niezbyt pewnie broniącego w dzisiejszym meczu Masłowskiego.

Na meczu obecna była niemal 150-osobowa grupa kibiców ŁKS. Po spotkaniu doszło do interwencji ochrony i policji w okolicach sektora gości, kiedy łomżyńscy kibice podpalili szaliki WARMII i JAGIELLONII. Zatrzymanych zostało czterech kibiców.
Warto podkreślić, że w trakcie meczu, który był spotkaniem o podwyższonym ryzyku, nie doszło do żadnych niebezpiecznych incydentów. Dziś na grajewskim stadionie zanotowaliśmy rekord frekwencji. Mecz obejrzało około 800 kibiców. Grajewscy sympatycy piłki nożnej mogą być usatysfakcjonowani - WARMIA wygrała i prowadzi w tabeli III ligi.

Kolejny mecz nasza drużyna zagra w niedzielę 2 października w Kętrzynie z tamtejszą GRANICĄ.

24.09.2011 Grajewo, 16:00, Stadion Miejski im. Witolda Terleckiego

WARMIA Grajewo - ŁKS 1926 Łomża 3:1 (1:0)
1:0 Marcin Strzeliński 38', 1:1 Michał Hryszko 76', 2:1 Paweł Górski  87', 3:1 Marcin Strzeliński 90'

WARMIA: 1. Czapliński - 20. Kesler, 3. Domurat, 4. Makowski, 10. Kowalko - 9. Strzeliński, 6. Matysiewicz (84' 14. M. Tuzinowski) 17. Arciszewski (Kpt.), 5. Randzio (78' 15. P. Górski) - 11. Milczarek (65' 7. Wójcik), 19. Wierzbicki (70' 8. Krukowski)

Rezerwa: 12. Gieniusz - 18. Mikucki, 13. Baczewski, 14. M. Tuzinowski, 15. P.Górski, 8. Krukowski, 7. Wójcik

ŁKS: 1. Masłowski - 13. Staniórski (Kpt.), 5. Charyło, 15. Urban, 9. Cychol - 17. Hryszko, 19. Tadaj (46' 4. Bernatowicz), 16. Szymański (67' 8. Gałązka), 14. Kacprzyk (75' 21. Drągowski) - 11. Rydzewski (60' 18. Mleczek), 22. Laskowski

Rezerwa: 12. Myśliński - 4. Bernatowicz, 8. Gałązka, 18. Mleczek, 21. Drągowski, 20. Trzaska

Sędzia: Andrzej Sobolewski (Augustów)

Żółte kartki: Cychol, Kacprzyk, Urban, Drągowski (ŁKS), Randzio, Makowski, Wójcik, Kesler (WARMIA)
Widzów: ok. 800

1' Rozpoczyna WARMIA

1' Akcja prawą stroną Hryszki, Kamil Makowski czystym wślizgiem wybija piłkę na rzut rożny

2' Po rzucie rożnym nasi obrońcy szybko wyjaśniają sytuację

4' Rzut wolny dla ŁKS wykonał Cychol, wrzutka na nasze pole karne ale pewnie interweniuje Czapliński

6' Czapliński wyjaśnia dość groźną sytuację stworzoną przez Rydzewskiego

8' Akcja prawą stroną WARMII, lecz nieudanie dośrodkowuje Mariusz Milczarek

10' Błąd naszych środkowych obrońców, po którym strzał Hryszki broni Czapliński

11' Rzut rożny dla WARMII, odegranie piłki przez Matysiewicza do Keslera i strzał naszego obrońcy wysoko nad poprzeczką bramki Masłowskiego

15' Strzał Kamila Randzio, piłkę po rykoszecie broni Masłowski

19' Po interwencji Kamila Makowskiego urazu doznał Tadaj. Rzut rożny dla ŁKS

20' Kolejny rzut rożny dla ŁKS

22' Urban fauluje Wierzbickiego w pobliżu pola karnego ŁKS

23' Świetne dośrodkowanie z rzutu wolnego Strzelińskiego, główkuje Mariusz Milczarek, lecz sędzia dostrzegł, że nasz zawodnik był na pozycji spalonej

27' Groźnie pod bramką WARMII, Hryszko próbował zaskoczyć Czaplińskiego, lecz nasz bramkarz wybił piłkę

29' Piękne uderzenie Cychola z 25 metrów trafia w poprzeczkę bramki WARMII!

30' Znów groźnie pod naszą bramką - podanie Laskowskiego, po którym Patryk Szymański strzela tuż obok słupka bramki Czaplińskiego

32' Cychol otrzymuje żółtą kartkę za faul na Kamilu Randzio

33' Dośrodkowanie z rzutu wolnego Strzelińskiego pewnie wyłapuje Masłowski

34' Żółta kartka dla Kamila Randzio za faul taktyczny

36' Rajd prawą stroną Strzelińskiego, dobre dośrodkowanie lecz Wierzbicki nie dochodzi do piłki

37' Dobry strzał Michała Hryszki tuż nad poprzeczką bramki Czaplińskiego

38' Świetna akcja lewą stroną Kamila Randzio, podanie na 16 metr i Marcin Strzeliński strzela w róg bramki Masłowskiego. WARMIA prowadzi 1:0!

39' Dośrodkowanie Cychola z rzutu wolnego, Kesler główkuje poza nasze pole karne

44' Szymański strzela ponad poprzeczką bramki WARMII

45' Żółta kartka dla Kamila Makowskiego za faul

45' Sędzia Sobolewski dolicza 1 minutę do regulaminowego czasu

45' + 1' Koniec pierwszej części spotkania. WARMIA prowadzi 1:0!

46' Rozpoczynają goście

46' W zespole ŁKS zmiana - za Tadaja wchodzi Tomasz Bernatowicz

48' Akcja Szymańskiego prawą stroną boiska i strzał w boczną siatkę bramki Czaplińskiego

50' Pierwszy rzut rożny dla WARMII w drugiej połowie meczu

57' Bardzo dobre dośrodkowanie Arciszewskiego z prawej strony boiska, lecz żaden z naszych zawodników nie doszedł do podania

59' Akcja WARMII - Marcin Strzeliński podaje na prawą stronę do Kamila Randzio, który wypychany przez obrońców nie zdołał dośrodkować

60' Zmiana w ŁKS - za Rydzewskiego na boisku pojawia się Adrian Mleczek

62' Bardzo niecelny strzał Szymańskiego po szybkiej akcji ŁKS-u

64' Zmiana w WARMII - za Mariusza Milczarka wchodzi Łukasz Wójcik

65' Groźny strzał Adriana Mleczka obok słupka bramki Czaplińskiego

67' Zmiana w ŁKS - za Szymańskiego wchodzi Gałązka

70' Za Bartka Wierzbickiego na boisko wchodzi Krzysztof Krukowski

71' Rzut wolny dla WARMII - dośrodkowanie Strzelińskiego, do piłki skacze Matysiewicz, lecz fauluje przy tym Masłowskiego

72' Rzut rożny dla ŁKS, po którym nasi obrońcy szybko wybijają piłkę z pola karnego WARMII

74' Silny strzał Arciszewskiego - bardzo niecelny

75' Akcja ŁKS-u - dośrodkowanie z lewej strony i Michał Hryszko strzela wyrównującego gola. Jest 1:1.

77' Kacprzyk otrzymuje żółtą kartkę za odepchnięcie Wójcika

78' Za Kamila Randzio wchodzi Paweł Górski

82' Silny strzał Kacprzyka obok bramki Czaplińskiego

84' Zmiana w WARMII - za Matysiewicza wchodzi Mateusz Tuzinowski

85' Żółta kartka dla Urbana z ŁKS

87' Świetna akcja Konrada Kowalko, odbitą piłkę przejmuje Paweł Górski i strzela bramkę - prowadzimy 2:1!!!

88' Żółta kartka dla Drągowskiego

90' Świetne dośrodkowanie Wójcika i Marcin Strzeliński strzela bramkę na 3:1!!!!

90' Żółta kartka dla Macieja Keslera

90' + 2' Bardzo niecelny strzał Michała Hryszki

90' + 4' Sędzia Sobolewski kończy mecz - WARMIA wygrywa 3:1!!

Autor: Janusz Szumowski