WARMIA - OLIMPIA 1:2

Honorową porażką 1:2 zakończył się sobotni mecz WARMII Grajewo z liderującą w podlasko – warmińsko – mazurskiej grupie III ligi OLIMPIĄ Zambrów. Po ostatnich wysokich porażkach (1:7 i 0:5) WARMII w meczach z zespołem z Zambrowa pesymiści oczekiwali srogiego lania, które miała otrzymać WARMIA. Tymczasem choć w pierwszej połowie goście zdecydowanie przeważali i łatwo zdobyli dwie bramki, to w drugiej odsłonie gry grajewianie mieli kilka swoich szans na sprawienie niespodzianki i zdobycie punktów w meczu z faworytem rozgrywek.

Goście od początku meczu osiągnęli sporą przewagę i już w 9 minucie meczu objęli prowadzenie po bramce zdobytej przez Poducha, który przy biernej postawie naszej defensywy „na raty” pokonał Gieniusza. Szybko stracona bramka spowodowała pewien paraliż w naszych szeregach i zambrowianie chwilę po zdobyciu gola znów mieli znakomitą okazję. WARMIA poważnie zagroziła OLIMPII w 22 minucie gdy w doskonałej sytuacji Mikucki posłał piłkę ponad poprzeczką bramki doskonale pamiętanego przez grajewskich kibiców Piotra Czaplińskiego, który nie tak dawno występował w naszym zespole. Niestety w 32 minucie goście za sprawą Michała Hryszki podwyższyli na 2:0. Tuż przed przerwą od utraty kolejnych bramek uratował WARMIĘ Krzysztof Gieniusz fantastycznie broniąc strzały Jastrzębskiego i Hryszki.

Chwilę po rozpoczęciu drugiej połowy Jastrzębski nie wykorzystał sytuacji sam na sam z naszym bramkarzem. Od tej niewykorzystanej przez OLIMPIĘ akcji nasz zespół zaczął grać dobrze a momentami nawet bardzo dobrze. Pojawiły się też okazje bramkowe – świetnej nie wykorzystał Zubowski w 55 minucie a trzy minuty później ten sam zawodnik z rzutu wolnego strzelił tak, że większość kibiców krzyknęła „jeeeeeest!”, ale piłka jednak ominęła bramkę Czaplińskiego. Ambitnie walcząca WARMIA zdobyła bramkę w końcówce spotkania po strzale Zubowskiego. Na wyrównanie zabrakło czasu, bo końcowe minuty należały zdecydowanie do grajewian.

Choć postawa naszych zawodników na pewno mogła imponować to jednak punkty zdobyli goście i tym samym sytuacja WARMII w tabeli jest bardzo trudna. W sobotę 16 maja w dalekim Elblągu WARMIA zmierzy się z CONCORDIĄ w niezwykle ważnym dla dalszych losów naszego zespołu meczu. Kolejny mecz w Grajewie nasi piłkarze rozegrają już w środę 20 maja a przeciwnikiem WARMII będzie ZNICZ Biała Piska. Początek o godzinie 17:00.

Zapis relacji z meczu WARMIA – OLIMPIA:

1' Rozpoczyna WARMIA

1' Pierwsza akcja OLIMPII i od razu rzut rożny dla gości

1' Po dośrodkowaniu poza nasze pole karne wybija piłkę Mikucki

5' Było bardzo groźnie pod naszą bramką, ale w ostatniej chwili Kamil Randzio wybił piłkę będącemu przed Gieniuszem Jastrzębskiemu

7' Była chwila przerwy w grze, bo urazu w starciu z Jastrzębskim doznał nasz bramkarz, który na szczęście po interwencji Krzysztofa Piekarskiego wrócił na boisko

9' GOL dla OLIMPII! 0:1 Michał Poduch. Z pozoru niegroźna akcja gości - podanie z prawej strony boiska w nasze pole karne i strzał Poducha, który najpierw odbił Gieniusz, ale napastnik gości głową uderzył piłkę ponownie i ta odbijając się od poprzeczki wpada do naszej bramki

11' Znów było bardzo groźnie pod naszą bramką - błyskawiczny kontratak OLIMPII i tylko powrotowi Piotra Chylińskiego zawdzięczamy odebranie piłki atakującemu Poduchowi

12' Teraz ładną akcję przeprowadziła WARMIA - Chyliński wyłuskał piłkę zawodnikowi z Zambrowa, ale zagrał jednak zbyt mocno do Zubowskiego

16' Groźne dośrodkowanie Jastrzębskiego ale piłkę łapie Gieniusz

22' Doskonała okazja WARMII - Jagłowski zagrał do Zubowskiego, który podał wzdłuż bramki, ale Mikucki strzałem głową posłał piłkę ponad poprzeczką!

24' Rzut rożny dla OLIMPII

25' Po dośrodkowaniu odebraliśmy piłkę

26' Duży błąd Domurata, który stracił piłkę przed naszym polem karnym, ale Poduch uderzył wysoko nad poprzeczką

27' Rzut wolny dla OLIMPII z prawej strony naszego pola karnego - po dośrodkowaniu ładnie strzelał głową Gogol, ale tuż nad poprzeczką bramki Gieniusza

32' Gol dla OLIMPII. 0:2 Michał Hryszko. Znów podobnie jak przy pierwszej bramce - pozornie niegroźna akcja OLIMPII, dośrodkowanie z lewej strony Lemanka i po bardzo precyzyjnym strzale głową Michala Hryszki piłka ląduje w siatce bramki Gieniusza

34' Żółta kartka dla Chylińskiego za faul na zawodniku OLIMPII

36' Chyliński strzela z prawej strony boiska ale Czapliński pewnie broni

38' Świetnie ograł naszą obronę Jastrzębski, ale na szczęście podał niedokładnie i udało się nam wybić piłkę

43' Gieniusz fantastycznie broni strzał Jastrzębskiego

45' Dwie minuty doliczył sędzia Kiełczewski do regulaminowego czasu gry

45' + 1' Cudem obronił teraz Gieniusz strzał Hryszki! Powinno być 0:3....

45' + 2' Rzut rożny dla OLIMPII - po dośrodkowaniu udało się nam przejąć piłkę

45' + 2' Koniec pierwszej połowy - wyraźnie lepsi goście prowadzą 2:0

46' Drugą połowę rozpoczyna OLIMPIA

47' Doskonała okazja gości - Jastrzębski w sytuacji sam na sam z Gieniuszem posyła piłkę obok bramki!

51' Po akcji Cybulskiego mocno strzelił na bramkę Czaplińskiego Koszczuk, ale piłka ominęła słupek

55' Kapitalna okazja WARMII! Zubowski był sam na sam z Czaplińskim i posłał piłkę obok słupka bramki OLIMPII

57' Faulowany był Jagłowski tuż przed polem karnym OLIMPII

58' Z rzutu wolnego ładnie strzela Zubowski - kibice krzyknęli już "jeeeeeeeeest!" ale piłka znów minęła bramkę Czaplińskiego

64' Teraz strzelał na bramkę OLIMPII Koszczuk, ale Czapliński pewnie broni

65' Ładny strzał Michała Hryszki tuż nad poprzeczką bramki Gieniusza

67' Zmiana w WARMII - za Chylinskiego wchodzi Sypytkowski

70' Rzut rożny dla OLIMPII

71' Po dośrodkowaniu piłka w rękach naszego bramkarza

72' Zmiana w OLIMPII - za Michała Hryszko wszedł na boisko Kuczałek

73' Rzut rożny dla WARMII - po krótkim rozegraniu strzał Cybulskiego i tylko aut dla naszego zespołu

74' Z pola karnego strzela Jagłowski, ale nasz zawodnik miał trudną pozycję i piłka poszybowała ponad poprzeczką

75' Zmiana w WARMII - za Mikuckiego wszedł na boisko Lekenta

78' Ładny strzał Zubowskiego, piłkę odbija głową Piłatowski i jest rzut rożny dla WARMII

79' Po dośrodkowaniu mocny strzał głową Domurata ponad poprzeczką!

80' Zmiana w WARMII - Cybulskiego zmienia Gutowski

83' Zmiana w OLIMPII - za Gula wchodzi na plac gry Korotkiewicz

85' Lemanek strzela spoza pola karnego ale był to strzał, który nie sprawił kłopotów naszemu bramkarzowi

86' Żółta kartka dla Gieniusza, który skrytykował pracę arbitra - najsłabszego człowieka na boisku

87' Żółta kartka dla Arciszewskiego za faul na zawodniku OLIMPII

87' Zmiana w WARMII - za Matysiewicza wchodzi Makowski

88' Zmiana w OLIMPII - za Poducha wszedł na boisko Lachowicz

89' GOOOOOOOOOOOOOOOL dla WARMII! 1:2 Damian Zubowski! Nasz napastnik wykorzystał sytuację sam na sam z Czaplińskim i strzałem w długi róg zdobył honorową bramkę dla grajewian.

90' Cztery minuty doliczył sędzia Kiełczewski do regulaminowego czasu gry

90' + 2' Żółta kartka dla Piłatowskiego i jeszcze jedna okazja dla WARMII - rzut wolny z prawej strony boiska w okolicach narożnika pola karnego

90' + 3' Dośrodkowanie Sypytkowskiego, ale wybijają piłke obrońcy OLIMPII

90' + 3' Koniec meczu. Pomimo dobrej, ambitnej gry przegrywamy z liderem III ligi 1:2