czwartek, 28 marca 2024

Wiadomości

  • 5 komentarzy
  • 13191 wyświetleń

Uroczysta Wspólna Sesja

Prostki, Grajewo, Rajgród - trzej muszkieterowie

Uroczysta Wspólna Sesja Rady Miasta Grajewo, Rady Gminy Prostki i Rady Miejskiej w Rajgrodzie odbyła się w dniu 8 marca 2012 roku o godzinie 12.00 w gościnnych progach Miejskiego Domu Kultury w Grajewie. Samorządowcy Grajewa, Prostek i Rajgrodu radzili nad podpisaniem porozumienia trzech sąsiadujących samorządów. Zacne grono radnych w jednym zbrojnym zastępie stanie do realizacji wspólnego projektu o nazwie "Rzeka Historii".

Projekt "Rzeka Historii" to wspólna inicjatywa łącząca rekonstrukcję historyczną XVII wiecznej bitwy opisywanej w Potopie Henryka Sienkiewicza z przepiękną przyrodą mazurskiej rzeki i pojezierza. Współdziałanie tych trzech samorządów, mające na celu  zadowolenie wymagającego polskiego i europejskiego turystę, leży u źródeł utworzenia wspólnej oferty turystycznej, wykorzystującej walory położonych w sąsiedztwie krain.

        Wójt Gminy Prostki - Bożena Bagan, Burmistrz Grajewa - Adam Kiełczewski oraz Burmistrz Rajgrodu - Czesław Karpiński są gorącymi orędownikami porozumienia - czy znajdą aprobatę zgromadzonych radnych? Czy Prostki, Grajewo i Rajgród będą turystycznymi muszkieterami? Czy maksyma "jeden za wszystkich - wszyscy za jednego" znajdzie zastosowanie w budowie wspólnej oferty turystycznej? Głosowania Państwa Radnych pokażą!



Treść porozumienia będąca przedmiotem głosowania:
Porozumienie w sprawie realizacji projektu pn. "Rzeka historii”.

My niżej podpisani. Samorządy: Grajewa, Prostek, Rajgrodu w ramach realizacji projektu "Rzeka historii"
uznajemy za niezbędne nawiązanie ściślejszej współpracy między

Partnerami deklarującymi:
-aktywizowanie lokalnych wspólnot samorządowych jako ważnego elementu procesu rozwoju;
-budowanie partnerstwa między instytucjami wszystkich sektorów (samorządowymi, organizacjami pozarządowymi, firmami i instytucjami życia gospodarczego);
-współdziałanie w promocji;
-realizację wspólnych imprez;
-wymianę informacji, koordynację w utworzeniu wspólnego kalendarza imprez;
-integrację w celu tworzenia wspólnych produktów turystycznych (markowego produktu turystycznego);
-realizowanie przyszłych wspólnych projektów, w oparciu o wspólne występowanie i wykorzystywanie finansowych instrumentów wsparcia rozwoju.

Przystępowanie do realizacji deklarowanych zadań, każdorazowo wymaga zawarcia porozumienia. Deklarujemy otwartość na poszerzenie naszego Partnerstwa i gotowość pracy nad realizacją działań, w wyniku których powstaną rezultaty dynamizujące rozwój naszych społeczności.


czwartek, 28 marca 2024

Kronika policyjna

Komentarze (5)

Dobra sprawa ;)

Szkoły pozamykało, a teraz za promocję się bierze zacne grona podlaskich celebrytów:)

czy radni mają spec przywileje, że parkują na chodnikach? Mam nadzieję, że straż miejska wypisała mandaty bo jak nie to znaczy, że nie dopełniła obowiązków. Zwłaszcza rajcy miejscy są zobowiązani do przestrzegania przepisów, które wszak sami stanowią!

Dlaczego na Dom Pielgrzyma w Rajgrodzie przeznaczane jest 86 150,00 zł z którego nikt nie korzysta, a zamykanie szkoły, której koszt utrzymania wynosi 57 581,00 czy to jest normalne ? Czy Burmistrz boi się narazić się dla Księdza kosztem biednych dzieci!!!

ATy mieszkaniec utrzymanie szkoły 57 581? to co to za szkoła jest ? Dyrektora tylko chyba ma i nic więcej ani budynku ani ucznia no nic tylko funkcja dyrektora

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.