Ul. Norwida do remontu

aktualizacja: 2018-02-07 10:44:14     nr wiadomości: 34277     przeczytano: 3644     Ilość komentarzy komentarze: 19

Każdego dnia mieszkańcy ul. Norwida przekonują się jak bardzo uciążliwy jest brak nawierzchni drogowej. Dzisiaj stan ulicy to pasmo dziur w nawierzchni żwirowej. Podczas suszy po przejeździe samochodu unosi się chmura kurzu, w czasie deszczu miejsce jest torem przeszkód ze sporymi kałużami. Droga nie nadaje się do normalnej jazdy, problem z przejściem mają też piesi.

Już wkrótce to się zmieni

Magistrat opublikował zaproszenie do złożenia oferty dotyczącej budowy nawierzchni i kanalizacji deszczowej. Realizacja inwestycji polega na wykonaniu nawierzchni jezdni z szarej kostki brukowej, wjazdów na posesje z czerwonej kostki, chodnika w szarym kolorze i oznakowania poziomego.

W ramach prac zaplanowano także wykonanie kanalizacji deszczowej, studni wraz z przykanalikami i wpustami ulicznymi, drenażu z tworzywa sztucznego w otulinie z geowłókniny lub tworzywa analogicznego na głębokości 80 cm poniżej projektowanego poziomu nawierzchni, włączonego do projektowanych studzienek ściekowych; zakłada się też przebudowę napowietrznej linii nN wraz przyłączami i linii oświetlenia ulicznego.

W budżecie miasta zostały zarezerwowane pieniądze na ten cel. Do 8 marca br. zainteresowane podmioty mogą składać swoje propozycje. O wyborze najkorzystniejszej oferty zadecyduje zaproponowana najniższa cena, udzielony okres gwarancji i zaproponowany termin realizacji.

Niebawem koszmar drogowy mieszkańców ul. Norwida powinien się skończyć. Miejmy nadzieję, że nic nie pokrzyżuje samorządowych planów i zgodnie z założeniami, po przeprowadzeniu niezbędnych procedur i sprawnej budowie już latem mieszkańcy będą mogli korzystać z nowej jezdni.

 
/e/
 

Ulica Geodetów wygląda identycznie, coś strasznego. Również czekamy aż władze miasta położą nową nawierzchnię.
Napisał: Mieszkaniec Geodetów dodano: 2018-02-07 14:57:51

A działkowa z obiecaną wodą pitną i kanalizacją????
Napisał: Paweł dodano: 2018-02-07 15:26:55

Brawo Ty, Brawo ja! :))
Napisał: Joo dodano: 2018-02-07 18:09:09

Czas najwyższy po 40 latach...
Napisał: Ona dodano: 2018-02-07 18:10:18

czytam i ,.......burmistrzu mieszkasz w sąsiedztwie ulicy spokojnej ,tutaj czyt.dawna jednostka wojskowa posprzedawaliscie dzialki ulica spokojna to droga ktora ma moze i 200lat tak czytaj dwiescie lat jak mozesz burmistrzu tak postępowac glosowalismy na ciebie bos sąsiad a ty dla paru glosow w wyborach nadchodzacych inwestujesz tylko jak najdalej od miejsca gdzie urodziles się ,skąd dostales pelne poparcie do wladz starostwa bo ktos tobie bliski chodzil i prosil o glosowanie na ciebie---- och nie -- to takie zalosne.rozumiem kazdego mieszkanca naszego miasta ale tys nam na kazdym spotkaniu obiecywal ze w ciągu dwoch lat ....dobry bajer...
Napisał: sąsiadka dodano: 2018-02-07 19:30:19

moze ktos z magistratu wreszcie powie czy w tym roku bedzie rowniez utwardzona ul,legionistow,ułanska,spokojna....moze nawet tymczasowo z odzyskanych materialow drogowych \jezeli nie stac na nowe podobnie jak wjazd w ul rotmistrza.czy urzednikom,naczelnikom, burmistrzom nie wstyd by ludzie ktorzy kupili tutaj nieruchomosci po dawnej jed woj-a co bardzo zasililo budzet miasta -mają dalej chodzic jezdzic po tej szlamowej nawierzchi? a idąc do kosciola skakac przez kałuże. to wstyd dla milosciwie panujących..... zrealizujcie obietnice, ogarnijcie się.a moze radny wypowie się w tym temacie albo zaprosi mieszkancow i wytlumaczy się,wyjasni dlaczego nas się tak traktuje
Napisał: anna dodano: 2018-02-07 20:22:30

na legionistów przecież śmierdzi to i żadnych nowych inwestycji nie będzie to po co droga
Napisał: on dodano: 2018-02-08 09:25:02

na Działkowej nawierzchnia w podobnym stanie, z tym gorzej, że nisko położona więc wody opadowe podchodzą pod schody, bo nie ma deszczówki. Dostają się do wody pitnej bo nie ma wodociągu. ulica sama w sobie szeroka i długa, więc jak wariat się rozpędzi to tuman kurzu unosi się powyżej dachu. nie jestem zdania, że na innych ulicach remonty nie są potrzebne, ale zastanawiam się kiedy władze pochylą się nad problemem ulicy działkowej??????
Napisał: Agnieszka dodano: 2018-02-08 09:34:06

Ulica Kościelna też jest w tragicznym stanie...
Napisał: xyz dodano: 2018-02-08 10:00:01

Chodzić, deptać pisać...!!! Tyle moge orazić wszystkim, którzy maja ulice w takim stanie jak C. K. Noriwda. Chodziłem do UM, pisałem no i wychodziłem..:) Zamiast siedzieć i biadolić należy zacząć coś robić!!
Napisał: joo dodano: 2018-02-08 12:30:10

a co ze spokojna????nadal nic panie Burmistrzu WSTYD
Napisał: JOLA dodano: 2018-02-08 13:13:44

oj oj bo jak urzednik się obrazi na was to i nic nie bedzie jak mawial kononowicz
Napisał: joo dodano: 2018-02-08 17:01:28

Burmistrz z Radnym się tną i jeden drugiemu z zawiści nic nie zrobi? Cały region po jednej stronie ul. Wojska polskiego od stadionu to porażka. W/
Napisał: dr dodano: 2018-02-08 20:36:49

Idą wybory napewno wszystkie ulice będą obiecane ;-)
Napisał: abc dodano: 2018-02-08 21:32:44

moze by zrobic ulice listopadowa ? 30 lat i brak kanalizacji i pozadnej drogi
Napisał: adam dodano: 2018-02-08 22:56:47

nie czepijcie się radnego-to czlowiek ktory chce by cokolwiek w tych strasznych czasach zrobic dla jego ,,małej ojczyzny,, przez dlugi czas nikt tutaj nic nie zrobil a na interwencje mieszkancow do naczelnika on s/naczelnik/się obrazil.teraz ma ponoc sojusznika w osobie dwoch burmistrzow a nas traktują jako ,,gorszy sort,, naczelnikiem,burmistrzem się bywa czlowiekiem zostaje się na zawsze.
Napisał: rolnik dodano: 2018-02-09 19:16:50

Panie Burmistrzu. Parę dni temu kupiliśmy z mężem działkę pod budowę domu na ulicy Legionistow. Mamy dzieci. Planujemy tam postawic dom i żyć jak ludzie. Miejsce ładne,spokojne, pelno pieknej zieleni, cisza ale droga? Tragedia!! Tylu mieszkańców bezskutecznie próbuje doprosic się od Miasta zrobienia drogi na tej ulicy i nic! Tyle czasu to trwa! Przecież ta droga to jedna z podstawowych która mieści się przy najbardziej "rozrywkowym" miejscu w Grajewie-przy Hadesie. Tam sa wystepy,pikniki, tam przyjezdzaja różne gwiazdy ktore występują na scenie... i jak Pan mysli? Jakie wrażenie pozostawia widok drogi ze żwiru, gdzie po przejechanou autem kurz unosi sie pare metriw w gore i w szerz wśród pięknej zieleni w kolo? Jest piękne boisko,plac zieleni,scena.. są różne atrakcje. Ludzie często przyjeżdżają tam na wypoczynek na piknik z rodziną... nie zdążą się dobrze rozłożyć z kocem a już sa w kurzu! A te wszystkie nowe jak i stare domy na tej ulicy? Ciągle brudne okna od kurzu ,po deszczu ogromne kalurze... Panie Burmistrzu prosze w końcu przemyśleć prosby nasze i zabrać się do roboty.
Napisał: Sylwia dodano: 2018-03-02 19:28:13

Ulica Geodetów ciężko jest przejść a jazda samochodem to już hardkor! Straszne jest to w jakim ona jest stanie, a równanie dziur jest rozwiązuje problem na kilka dni i znowu jest tragedia!!! Samochód albo zakurzony, albo w błocie, podwozia szkoda, z wózkiem przejsc też dobry slalom! Co parę lat słychać pogłoski że dostaniemy asfalt i co roku jest to samo! Może musi zamieszkac tu jakiś Radny zamieszkac żeby ktoś się tym zainteresował??
Napisał: Mieszkaniec dodano: 2018-03-17 23:38:12

Droga na ul Geodetów jest tragiczna, może ktoś w końcu zająłby się tym, tyle dotacji, dopłat jest na modernizację miast, gmin itd wystarczy spojrzeć w jak błyskawicznym tempie rozwija się Szczuczyn, a może i u nas trzeba pomyśleć o lepszym zagospodarowaniu naszych i unijnych pieniędzy, które nam przecież przysługują, są podane prawie na tacy, szkoda, że nikt z nich nie korzysta, niedługo Grajewo opustoszeje, młodzi wyjeżdżają masowo, domy stoją puste, brak miejsc pracy, miasto powiatowe, a na drogi żal patrzeć
Napisał: Zainteresowana dodano: 2019-01-31 09:24:13

Dodaj komentarz

Treść:


Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy możliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.