Towaroznawca na rynku pracy

aktualizacja: 2012-09-12 18:39:00     nr wiadomości: 18181     przeczytano: 6858     Ilość komentarzy komentarze: 0
Towaroznawca – potrzebny na naszym rynku pracy


Towaroznawstwo jest ciągle jednym z najmniej znanych kierunków studiów. Mimo pospolitej nazwy jest to kierunek dość elitarny. Można go studiować jedynie na kilku uczelniach w Polsce, a w województwie podlaskim jedynie w Wyższej Szkole Agrobiznesu w Łomży.

Jak scharakteryzować  kierunek towaroznawstwo?

Towaroznawstwo jest nazywane inaczej nauką o jakości wyrobów. Pokrewnymi kierunkami są ochrona środowiska, transport i logistyka, zarządzanie. Ale najbliższym kierunkiem jest technologia żywności, szczególnie gdy studiując towaroznawstwo wybieramy specjalność towaroznawstwo produktów rolnych i żywnościowych. Wtedy to w planie studiów są takie przedmioty jak: towaroznawstwo produktów roślinnych i zwierzęcych, przetwórstwo produktów roślinnych i zwierzęcych, higiena żywności, analiza sensoryczna żywności itp. ale są uzupełnione o organizację rynku produktów spożywczych, regulacje prawne w gospodarce żywnościowej i marketing żywności.

To powoduje różnicę polegającą na tym, że technolog żywności potrafi wyprodukować produkt żywnościowy a towaroznawca zna się praktycznie na wszystkim - przedmiotem jego zainteresowania jest TOWAR. A z tym wiąże się naprawdę wszystko.

Towaroznawca musi posiadać umiejętności, które pozwolą "zająć się" towarem dowolnej branży i organizować jego "cykl życia" – od producenta do konsumenta. Produkcja towaru ma sens, gdy uda się ten towar sprzedać. Oczywiście nie można być równocześnie specjalistą od żywności, materiałów budowlanych czy samochodów. To już kwestia wyboru jednej z trzech specjalności, które oferowane są w Wyższej Szkole Agrobiznesu w Łomży tj.

  • towaroznawstwo produktów rolnych i żywnościowych
  • towaroznawstwo w hotelarstwie i gastronomii
  • handel i obsługa celna
oraz  wyboru tematu pracy inżynierskiej, a później doświadczenia w pracy zawodowej.


Od tego roku Towaroznawstwo w Wyższej Szkole Agrobiznesu w Łomży
można studiować za jedyne 150 zł miesięcznie.
               
Serdecznie zapraszamy!


Dodaj komentarz

Treść:


Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy możliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.