Wiadomości

  • 9 komentarzy
  • 10655 wyświetleń

Będzie projekt strzelnicy przy ZS2

Będzie projekt strzelnicy przy ZS2

Starostwo Powiatowe w Grajewie wyda ponad 59 tys. zł na opracowanie dokumentacji projektowo - kosztorysowej, dotyczącej zadania inwestycyjnego pn. "Adaptacja starej sali gimnastycznej w Zespole Szkół Nr 2 w Grajewie na potrzeby Grajewskiego Centrum Edukacji Obronnej". Z sześciu ofert najkorzystniejszą złożyła firma z Białegostoku; najdroższa opiewała na 161 745 zł.

Do zadań wykonawcy należy opracowanie m.in. mapy do celów projektowych wraz z jej uwierzytelnieniem, ekspertyzy konstrukcyjnej budynku, kompletnej dokumentacji projektowej wszystkich niezbędnych branż (t.j. projektu budowlanego przebudowy obiektu uwzględniającego prace termomodernizacyjne przewidziane w audycie energetycznym oraz wszelkie roboty budowlane wewnętrzne i zewnętrzne, projektu konstrukcji budynku, przebudowy przyłącza sanitarnego, wodociągowego, elektrycznego, do sieci ciepłowniczej wraz z projektami wewnętrznych instalacji, jak też projektu instalacji wentylacyjnej, fotowoltaicznej, monitoringu zewnętrznego i wewnętrznego, czy systemu alarmowego). 

Zadanie uwzględnia także przygotowanie projektu technologicznego strzelnicy na broń pneumatyczną i projektu strzelnicy multimedialnej oraz wykonanie wstępnej koncepcji adaptacji budynku.  W przyszłości w adaptowanym budynku ma powstać kompletna strzelnica na broń pneumatyczną i strzelnica multimedialna wraz z niezbędnym wyposażeniem, magazyn na broń i amunicję, sala konferencyjno - szkoleniowa oraz pomieszczenia: sanitarne, biurowe, gospodarcze i zaplecze szatniowe.

Poprawi się także wygląd na zewnątrz obiektu - zostaną wykonane prace termomodernizacyjne, obejmujące m.in. docieplenie podłogi na gruncie, dachu, ścian zewnętrznych i fundamentowych, wymianę stolarki okiennej i drzwiowej, przebudowę dachu. Będzie zamontowana instalacja fotowoltaiczna, monitoring, system alarmowy, sieć teleinformatyczna i telekomunikacyjna oraz rozwiązania umożliwiające dostęp i korzystanie z obiektu osobom niepełnosprawnym w tym starszych.

To nie jedyna tego typu inwestycja powiatowa. W Niećkowie planuje się budowę strzelnicy otwartej, z której będą mogli korzystać mieszkańcy. Zakłada się również remont tamtejszego "dworku", gdzie można będzie organizować szkolenia i konferencje. W celu realizacji przedsięwzięcia samorząd powiatu chce skorzystać z dofinansowania w ramach programu Ministerstwa Obrony Narodowej "Strzelnica w każdym powiecie".

Będziemy wracać do tematu.

 
e-Grajewo.pl

Komentarze (9)

Brawo. Szkoda aby budynek niszczał przez kolejne lata

W końcu coś z tym zrobią .Nie wiem czy państwo wiecie ale w tej zimnej ruinie młodzi piszą matury .Wstyd ....jak by lepszej dali nie było

SPRZECIW!!!!
Z całą pewnością w tym państwie najmniej potrzebne są strzelnice dla młodzieży. Chyba, że chodzi o to, aby narodowcy mieli gdzie trenować zachowania jakich przykład dali na tzw. marszu niepodległości w Warszawie.

pisałem tam maturę dwa lata temu i było mi ciepło. a najlepiej było tam pisać angielski bo sciany są wyłożone takim materiałem który absorbuje dźwięk i jest dobra akustyka, wszystko idealnie słychać. bo zazwyczaj nauczyciele kompletnie nie mają pojęcia o audio i zawsze jest ustawione tak, że dudni i nic nie idzie zrozumieć, tutaj design sali bardzo pomógł i ułatwił sprawę =)

Do tych przeciwnych!! Jeszcze się taki nie narodziol,co by wszystkim wam dogodziol..

Do Patrioty.
Proszę zwrócić uwagę, że w naszym mieście są Strzelcy, którzy z chęcią z takiej strzelnicy skorzystają i w 100% wykorzystają ją do zdobywania wiedzy ;d

Matematyki i języka polskiego uczyć a nie strzelać. Ze strzelania nic dobrego nie wyjdzie, a matematyka i poprawna polszczyzna zawsze się przyda.

Strzelnica jest potrzebna, strzelcy chcą doskonalić swoje umiejętności. Bardzo dobra inicjatywa!!

W Grajewie istnieje już kryta strzelnica dostępna dla każdego także nie wiem jaki jest sens budowania nowej

Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.