Stracili oszczędności życia!

aktualizacja: 2020-09-24 12:57:52     nr wiadomości: 43502     przeczytano: 5455     Ilość komentarzy komentarze: 3

Małżeństwo z Ełku padło ofiarą oszustów. Ełczanie przekazali oszczędności swojego życia i zaciągnęli kredyty, w sumie stracili ponad 100 tys. złotych. Oszuści podawali się za policjantów. Pamiętajmy! Prawdziwi policjanci NIGDY nie zwracają się z prośbą o przekazanie jakichkolwiek pieniędzy!

24 września br. pod numer stacjonarny do małżeństwa z Ełku zadzwonił mężczyzna, podający się za policjanta. Twierdził, że prowadzone są działania przeciwko grupie przestępczej, mające uchronić oszczędności seniorów przed utratą. Rozmówca był bardzo przekonujący. Ełczanie niestety uwierzyli w przedstawioną historię. Przekazali oszustom swoje oszczędności. Zostali też zmanipulowani do zaciągnięcia kredytów w różnych bankach, także w innej miejscowości. W wyniku tego małżeństwo w sumie straciło ponad 100 tys. złotych.


Pamiętajmy, że prawdziwi policjanci NIGDY i pod żadnym pozorem nie zwracają się z prośbą o przekazanie jakichkolwiek pieniędzy w prowadzonych przez siebie akcjach. Tego rodzaju sytuacje są dowodem na to, że mamy do czynienia z oszustami. Informujmy naszych rodziców i dziadków o takich przestępczych procederach, żeby chronić ich przed utratą pieniędzy i bolesnym doświadczeniem. Każde żądanie gotówki przez osoby nieznajome powinno wzbudzić naszą czujność. Gdy dostaniemy telefon z taką prośbą najlepiej się rozłączyć i nie wchodzić w dyskusje, bo oszuści bywają świetnymi manipulatorami. - KPP Ełk

 

coz moge powiedziec, glupota kosztuje
Napisał: gucio dodano: 2020-09-25 07:26:54

Gucio. Zgadza się, ale musisz też pamiętać, że niejeden boi się myszy, pająka, muchy, a inny nie boi się psa, lwa itp. To tak przez analogię proszę to rozumować. Nigdy nie uwierzę, że tu i w wielu innych zdarzeniach zadziałał przypadek. Ktoś komuś podał ich na tacy; tych i innych ludzi. Bardzo jest mi szkoda takich ludzi, oszukanych w perfidny sposób.
Napisał: Meliorant dodano: 2020-09-26 11:22:30

jeszcze ludzie się na to nabierają , to trzeba mieć braki w rozumie
Napisał: . dodano: 2020-09-26 21:32:17

Dodaj komentarz

Treść:


Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy możliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.