Stop agresji drogowej

aktualizacja: 2020-02-18 09:17:28     nr wiadomości: 41515     przeczytano: 2970     Ilość komentarzy komentarze: 2

Mrożące krew w żyłach zachowania kierowców, wielokrotnie balansujących między życiem, a śmiercią zdarzają się na naszych drogach. Jazda „na zderzaku”, błyskanie światłami, trąbienie, zajeżdżanie drogi, nagłe hamowanie czy wulgarne gesty i pokrzykiwania – to cechy typowego drogowego agresora. Dla takich osób nie może być żadnej tolerancji!

W 2019 r. na terenie powiatu grajewskiego policjanci odnotowali 441 kolizji drogowych i 21 wypadków, w których zginęły 4 osoby, a 22 zostało rannych. Rok wcześniej było odpowiednio 428 kolizji, a w 30 wypadkach zginęło 6 osób i 32 zostało rannych. Jako najczęstsze przyczyny zdarzeń drogowych wskazane zostały niezmiennie: prędkość niedostosowana do warunków drogowych, nieustąpienie pierwszeństwa przejazdu czy też niezachowanie bezpiecznej odległości od pojazdu poprzedzającego. 

Policja robi wszystko, aby drogowy bandytyzm zniknął z arterii komunikacyjnych. W Komendzie Wojewódzkiej Policji w Białymstoku uruchomiona została specjalna skrzynka kontaktowa poczty elektronicznej „STOP agresji drogowej”. Na adres stopagresjidrogowej.kwp@bk.policja.gov.pl można przesyłać wszelkie sygnały o rażących naruszeniach przepisów ruchu drogowego na terenie województwa podlaskiego. 

Proponowane przedsięwzięcie to doskonała propozycja dla osób, którym nie jest obojętne bezpieczeństwo na drodze i chcą wyrazić swój sprzeciw brawurowym zachowaniom niektórych kierowców. Skrzynka kontaktowa może pomóc wyeliminować z naszych dróg tych, którzy swoją brawurą, bezmyślnością oraz łamaniem przepisów mogą doprowadzić do tragedii. Policjanci przeanalizują nadesłane materiały, dążąc do ustalenia sprawcy popełnionych czynów celem pociągnięcia ich do odpowiedzialności karnej. 

Jeśli byłeś świadkiem agresywnego zachowania ze strony innego uczestnika ruchu i nagrałeś ten fakt przy pomocy kamery, a bezpieczeństwo nie jest dla Ciebie obojętne, powiadom mundurowych. Szczegółowe informacje dotyczące funkcjonowania skrzynki „Stop Agresji Drogowej” znajdują się na stronie internetowej podlaskiej policji.

Sprawmy wspólnie, aby przez nieodpowiedzialne zachowanie drogowych piratów, nie ucierpiał ktoś z naszych bliskich.


 

Proszę Autora ww. artykułu, żeby napisał, jeżeli ma możliwości, jak z tym tematem jest w Szwajcarii. Bardzo proszę. Myślę, że byłby to ciekawy temat dla wszystkich. Pozdrawiam.
Napisał: Meliorant dodano: 2020-02-18 17:35:03

autor zapomniał dodać, że jeśli nawet prześlemy zgłoszenie do policji to potem musimy składać zeznania, podając imię i nazwisko, a w razie odmowy przyjęcia mandatu przez brawurowego kierowcę będziemy ciągani do sądu
Napisał: Joanna G. dodano: 2020-02-19 17:17:00

Dodaj komentarz

Treść:


Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy możliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.