piątek, 19 kwietnia 2024

Powiat Grajewski

Sport w powiecie 2016/17

W środę 25 października 2017 r. w sali konferencyjnej Starostwa Powiatowego w Grajewie, odbyło się uroczyste podsumowanie Współzawodnictwa Sportowego Szkół w roku 2016/2017. Nagrodzono najlepsze szkoły, sportowców i nauczycieli wychowania fizycznego w powiecie grajewskim.

W uroczystości wzięli udział nauczyciele oraz dyrektorzy szkół z terenu powiatu grajewskiego. Przedstawiciele najlepszych szkół odebrali z rąk Wicestarosty Powiatu Grajewskiego Pani Alicji Rutkowskiej, Przewodniczącego Rady Powiatu Grajewskiego Pana Stanisława Kossakowskiego  oraz Przewodniczącej Rady Miasta Grajewo Pani Haliny Muryjas – Rząsy puchary oraz okolicznościowe dyplomy.

Współzawodnictwo sportowe w powiecie grajewskim prowadzone było na szczeblu szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych w kategorii dziewcząt, chłopców i łącznej.

We współzawodnictwie sportowym szkół podstawowych startowało 12 szkół, program współzawodnictwa obejmował 12 dyscyplin sportowych. W ramach realizacji współzawodnictwa sportowego Powiatowy Szkolny Związek Sportowy przeprowadził 24 zawodów powiatowych, 7 półfinałów i 1 finał województwa podlaskiego.

12. Szkoła Podstawowa w Sulewie Kownatach

- 6 miejsce w klasyfikacji łącznej, 6 miejsce w klasyfikacji dziewcząt oraz 6 miejsce w klasyfikacji chłopców zajęła Szkoła Podstawowa w Wierzbowie.

- 5 miejsce w klasyfikacji łącznej, 5 miejsce w klasyfikacji dziewcząt oraz 4 miejsce w klasyfikacji chłopców zajęła Szkoła Podstawowa w Rajgrodzie.

- 4 miejsce w klasyfikacji łącznej, 1 miejsce w klasyfikacji dziewcząt oraz 5 miejsce w klasyfikacji chłopców zajęła Szkoła Podstawowa w Szczuczynie.

- 3 miejsce w klasyfikacji łącznej, 3 miejsce w klasyfikacji dziewcząt oraz 2 miejsce w klasyfikacji chłopców zajęła Szkoła Podstawowa nr 4 w Grajewie.

Nauczyciele najlepszych trzech szkół to:

• Norbert Szulc, Mariusz Wielgat, Paweł Dembiński, Kamil Randzio, Ernest Więch, Regina Sulewska - SP nr 1

• Małgorzata Dąbkowska, Agnieszka Łuba, Piotr Wierzbicki, Karol Tuzinowski, Artur Kłos, Przemysław Dąbkowski, Adam Cudny - SP nr 2 w Grajewie

• Lidia Łepkowska,   Iwona Sypytkowska, Zbigniew Łajewski, Tomasz Babul, Wiesław Jerulank - SP nr 4    w Grajewie

Program współzawodnictwa szkół gimnazjalnych obejmował 10 dyscyplin sportowych. W ramach realizacji współzawodnictwa sportowego Powiatowy Szkolny Związek Sportowy przeprowadził 20 zawodów powiatowych oraz 6 półfinałów województwa podlaskiego.

W klasyfikacji szkół gimnazjalnych miejsca od 4 do 8 zajęły:

4.Publiczne Gimnazjum w Rajgrodzie

5. Publiczne Gimnazjum nr 3 w Grajewie

6. Publiczne Gimnazjum w Radziłowie

7. Publiczne Gimnazjum w Wąsoszu

8. Publiczne Gimnazjum w Szczuczynie

- 3 miejsce w klasyfikacji łącznej, 3 miejsce w klasyfikacji dziewcząt oraz 3 miejsce w klasyfikacji chłopców zajęło Publiczne Gimnazjum w Danówku.

- 2 miejsce w klasyfikacji łącznej, 1 miejsce w klasyfikacji dziewcząt oraz 2 miejsce w klasyfikacji chłopców zajęło Publiczne Gimnazjum nr 1 w Grajewie.

• Małgorzata Dąbkowska, Agnieszka Łuba, Piotr Wierzbicki, Karol Tuzinowski, Artur Kłos, Przemysław Dąbkowski, Adam Cudny - PG nr 2    w Grajewie

• Norbert Szulc, Mariusz Wielgat, Paweł Dembiński, Kamil Randzio, Ernest Więch, Regina Sulewska - PG nr 1 w Grajewie

• Przemysław Krukowski, Marcin Karwowski - PG w Danówku

Złotym medalistą finałów wojewódzkich w biegu na dystansie 1000m został Fabrizio Dominici uczeń Publicznego Gimnazjum nr 2 w Grajewie.

Program współzawodnictwa szkół ponadgimnazjalnych obejmował 8 dyscyplin sportowych. W ramach realizacji współzawodnictwa sportowego Powiatowy Szkolny Związek Sportowy przeprowadził 16 zawodów powiatowych.

W klasyfikacji Szkół Ponadgimnazjalnych

- 5 miejsce w klasyfikacji łącznej, 5 miejsce w klasyfikacji dziewcząt oraz 5 miejsce w klasyfikacji chłopców zajął Zespół Szkół w Szczuczynie.

- 4 miejsce w klasyfikacji łącznej, 3 miejsce w klasyfikacji dziewcząt oraz 4 miejsce w klasyfikacji chłopców zajął Zespół Szkół nr 2 w Grajewie.

- 3 miejsce w klasyfikacji łącznej, 4 miejsce w klasyfikacji dziewcząt oraz 3 miejsce w klasyfikacji chłopców zajął Zespół Szkół w Wojewodzinie.

- 2 miejsce w klasyfikacji łącznej, 2 miejsce w klasyfikacji dziewcząt oraz 1 miejsce w klasyfikacji chłopców zajął Zespół Szkół w Niećkowie.

• Marzena Sosnowska, Jolanta Lamirowska, Katarzyna Moszczyńska, Tomasz Kindeusz, Radosław Mazurek. Kamila Januszek - ZS nr 1 w Grajewie

• Ewa Hanc, Artur Ciepliński, Wysocki Robert - ZS w Niećkowie

• Krzysztof Wencek, Łukasz Choynowski - ZS w Wojewodzinie

• Ryszard Borkowski, Paweł Obrycki, Wojciech Kowzon - ZS nr 2 w Grajewie

W bieżącym roku szkolnym Powiatowy Szkolny Związek Sportowy postanowił uhonorować uczniów Zespołu Szkół Nr 1 w Grajewie złotych medalistów finałów wojewódzkich i wręczyć listy gratulacyjne. Złoci medaliści finałów wojewódzkich w „Biegu na orientację” to Szymon Łaguna, Mateusz Ruszczyk Adam Bobrowski, Mariusz Maciorowski oraz Maciej Groszyk. Wspaniale zaprezentowały się również dziewczęta Sylwia Skwarko, Martyna Efir oraz Karolina Puławska z Zespołu Szkół Nr 1 w Grajewie, zdobywając złote medale w finałach wojewódzkich zawodów sportowo – obronnych „Sprawni jak żołnierze”. Za walkę i charakter wszyscy uczniowie otrzymali gratulacje i podziękowania.

Ponadto Zespół Szkół nr 1 w Grajewie we współzawodnictwie sportowym szkół ponadgimnazjalnych województwa podlaskiego w kategorii dziewcząt zajął wysokie 8 miejsce. Nauczyciele, którzy przygotowali dziewczęta do zawodów otrzymali z rąk Dyrektora ZS nr 1 w Grajewie Pana Grzegorza Curyło listy gratulacyjne. Byli to Pani Jolanta Lamirowska, Pan Tomasz Kindeusz oraz Pani Katarzyna Moszczyńska.

Wyróżnieni zostali również nauczyciele, których uczniowie zdobyli czołowe miejsca w poszczególnych dyscyplinach sportowych w ramach współzawodnictwa sportowego szkół województwa podlaskiego. Specjalne podziękowania otrzymali:

3 miejsce Pan Mariusz Wielgat Szkoła Podstawowa Nr 1 w Grajewie – badminton

3 miejsce Pan Przemysław Dąbkowski Szkoła Podstawowa Nr 2 w Grajewie – drużynowe biegi przełajowe

2 miejsce Pan Andrzej Graczewski Publiczne Gimnazjum w Rajgrodzie – unihokej (chłopcy)

2 miejsce Pani Katarzyna Moszczyńska Zespół Szkół Nr 1 w Grajewie – bieg na orientację (dziewczęta)

3 miejsce Pani Ewa Hanc Zespół Szkół w Niećkowie – bieg na orientację (dziewczęta)

2 miejsce Pani Jolanta Lamirowska Zespół Szkół Nr 1 w Grajewie – szachy (dziewczęta)

3 miejsce Pan Tomasz Kindeusz Zespół Szkół Nr 1 w Grajewie – unihokej (dziewczęta)

1 miejsce Pan Tomasz Kindeusz Zespół Szkół Nr 1 w Grajewie – sprawni jak żołnierze (dziewczęta)

1 miejsce Pan Tomasz Kindeusz Zespół Szkół Nr 1 w Grajewie – bieg na orientację (chłopcy)

2 miejsce Pan Artur Ciepliński Zespół Szkół w Niećkowie – sztafetowe biegi przełajowe (chłopcy)

3 miejsce Pan Adam Cudny Publiczne Gimnazjum Nr 2 w Grajewie – unihokej (dziewczęta)

Przewodniczący Rady Powiatu Grajewskiego Pan Stanisław Kossakowski w imieniu Zarządu Powiatu Grajewskiego podziękował nauczycielom, dyrektorom szkół za przygotowanie, a młodzieży za osiągnięcia uzyskane w zawodach organizowanych przez Powiatowy Szkolny Związek Sportowy.