Samopodpalenie 14-latki

aktualizacja: 2020-06-01 08:53:43     nr wiadomości: 42497     przeczytano: 4353     Ilość komentarzy komentarze: 13

29 maja br. ok. godziny 8 w Tykocinie doszło do tragedii. 14-latka oblała się łatwopalną substancją i podpaliła. Dzień później zmarła w białostockim szpitalu. Szczegóły zdarzenia ustalają policjanci.

Z nieoficjalnych informacji Super Ekspresu wynika, że Lidia B. w piątek rano wymieniła kilka ostrzejszych zdań ze swoją mamą. Zdenerwowana kobieta miała zabrać nastolatce telefon i wyjść z domu. Chwilę potem nastolatka poszła na łąkę na tyłach posesji i tam, za zabudowaniami gospodarskimi, oblała się łatwopalną cieczą i podpaliła się. Płonącą dziewczynę ugasiła jej matka.

Poszkodowaną do szpitala przetransportował helikopter Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. Oparzenia były rozległe i poważne, a jej stan ciężki. Dziewczyna miała poparzonych 90 proc. powierzchni ciała. Mimo wysiłku, lekarzom nie udało się jej uratować. Nastolatka zmarła w sobotę.

Śledczy ustalają dlaczego 14-letnia zdecydowała się na tak dramatyczny krok.

 

Brak dostępu do fb. Straszne!!
Napisał: Ola dodano: 2020-06-01 11:07:52

.mozg zjedzony przez internet.
Napisał: adam dodano: 2020-06-01 13:56:58

Naprawdę myślicie, że 14 letnia dziewczyna byłaby zdolna PODPALIĆ SIĘ, wybrać najokrutniejszą śmierć, najtrudniejszy rodzaj samobójstwa tylko dlatego, że matka zabrała jej telefon? Puknijcie się w głowę, macie 0 pojęcia o tym, co czują nastolatkowie i z jakimi problemami mogą się zmierzać. Fala hejtu w necie, wyzwiska, problemy rodzinne,brak wsparcia w rodzicach, kłótnie, gwałty, molestowania, alkohol i milion innych powodów A WY dalej myślicie, że to tylko dlatego że matka zabrała jej telefon... Nie wierzcie we wszystko, co jest napisane w necie, tu pokazali tylko setny ułamek tego, jak było w rzeczywistości. Ta dziewczyna musiała być chora psychicznie skoro posunęła się do takiego kroku, być może podczas kłotni z matką pasły wyzwiska, doszło do rękoczynów czy właśnie do zabrabrania telefonu i to właśnie było zapłonem tej strasznej tragedii? Nie wiecie jak kto żyje i jakie ma problemy, jeżeli ktoś naprawdę ma depresje to ucięcie kontaktu z najbliższymi osobami (w tym przypadku np. znajomi internetowi) było powodem, który ją złamał. Nikogo nie osądzajcie, jeśli dziewczyna popełniła samobójstwo to na pewno nie wyłącznie z tego powodu.
Napisał: XYZ dodano: 2020-06-01 14:08:41

Trzeba zacząć leczyć psychiatrycznie dziecko, to jest uzależnienie, aby posunąć się do tak drastycznego czynu z powodu braku telefonu! Biedne dziecko.
Napisał: Monika dodano: 2020-06-01 14:11:06

wystarczy zabrać internet i więcej ofiar jak koronowirusa by było taka prawda rodzice dzieciom kupują telefony laptopy itp ze dziecko siedzi cicho spokojnie nie woła co chwile mamo mamo aby miec spokoj od dzieci tylko zeby wiedzieli co dzieci ogladaja albo co robia w sieci .............
Napisał: ...... dodano: 2020-06-01 14:48:13

Nastepna standardowa nastolatka brak fb i calej reszty i nie piszcie czy byla by zdolna tak byla bo w glowie siano i wiem przykro oceniac nie powinnismy tez msm dzieci ale teraz masakra polowa dzieci w klasie potrafi juz miec kuratora bo tak jest fajnie i rodzicom na zlosc i wszystko zeby tylko miec tel i tam jest ich zycie.
Napisał: Pani dodano: 2020-06-01 15:09:17

Takich kilkunastoletnich potencjalnych samopodpalaczek i samopodpalaczy uzależnionych od smartfona wałęsa się i po Grajewie bez liku. A te darmowe hotspoty tylko nakręcają spiralę.
Napisał: Baba Jaga dodano: 2020-06-01 18:57:49

Ludzie- naprawdę jesteście płytcy i durni i powinniście co najwyżej pracować przy łopacie. Jedynie pan XYZ posiada rozsądek i mimo Waszego niskiego IQ radzę tę wypowiedź przeczytać 100x- aż o zrozumienia! Obecnie, olbrzymi odsetek ludzi w średnim wieku, a także poniżej 40 roku życia zmaga się z depresją. Nie chcę nawet mówić, co dzieje się wśród nastolatków. Najczęściej to przez zaniedbanie rodziców (część z nich powinna być wysterylizowana i nigdy nie posiadać potomstwa) i przez to tylko cierpią niewinne dzieci. Oczywiście- organy administracyjne dopiero teraz ruszą tyłek i się zainteresują. Bo przecież wcześniej MOPS nic nie widział, psycholog szkolny również,wszyscy nic nie widzieli. W całej tej antyludzkiej maszynie biurokratycznej nie chce się dostrzegać ludzkich dramatów, ponieważ po prostu każdy woli spokój i pierdzenie w fotel przy kawce aż do zakończenia swojego dnia pracy... Niby pełnia rozwoju cywilizacji, a niektóre kwestie nie za bardzo uległy zmianom
Napisał: Zbigniew dodano: 2020-06-01 23:48:54

widac ze komentuja same stare baby, polecam przeczytac jeszcze raz moj komentarz, przemyslec i dopiero znowu sie odezwac. Sama jestem nastolatką i jestem pewna, że dziewczyna nie zabiłaby się z tak błahego powodu. Policja powinna przetrzepac cale otoczenie tej dziewczyny.
Napisał: XYZ dodano: 2020-06-02 00:27:44

Zgadzam się z XYZ. Czemu oceniacie , może ta dziewczyna wcześniej zmagała się z jakimś problemem i nie radziła sobie, ale nikt jej nie pomógł. Może szukała ucieczki, a ten telefon to skąd wiecie za co miał być zabrany ....
Napisał: Ala dodano: 2020-06-02 08:12:46

Tak naprawde może okazać się, że matka wcale tego telefonu nie zabrała, a zrobiła coś dziewczynie czy psychicznie czy fizycznie podczas kłótni i dziewczyna podjęła właśnie ten drastyczny krok. Słowo przeciwko słowu.
Napisał: XYZ dodano: 2020-06-02 10:11:09

Nastolatkowie najchętniej współdziałają z dorosłymi, którzy darzą ich szacunkiem i zaufaniem. Budowanie z nimi głębokiej więzi, opartej na tych wartościach, jest podstawą dotarcia do każdego z nich i wsparcia ich rozwoju. Jeśli pragniemy, aby dzieci rzeczywiście chciały za nami podążać, pamiętajmy, że nigdy nie naśladują one wszystkich osób, lecz tylko te, które podziwiają, które są dla nich szczególnie ważne, z którymi czują się emocjonalnie związane.
Napisał: Mika dodano: 2020-06-03 12:45:25

Dorośli odbierają sobie życie przez różne mafię prokuratorsko-sądowo-komorniczo-urzędnicze.Ludzie są okradani przez komorników w asyście szefów prokuratur i prezesów sądów, dla podniosłości powagi urzędu wszystko dzieje się przy obecności policji państwowej (do patologi której doprowadził Zieliński)Amen
Napisał: okradziony przez tę mafię obywatel EU dodano: 2020-06-04 12:27:21

Dodaj komentarz

Treść:


Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy możliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.