SM Mlekpol kolejne rekordy

aktualizacja: 2020-12-17 15:44:59     nr wiadomości: 44321     przeczytano: 1474     Ilość komentarzy komentarze: 0

Statuetka „Kryształowa Krowa” jest przyznawana w Spółdzielni Mleczarskiej Mlekpol od 6 lat. Celem wręczania nagrody jest uhonorowanie pracy rolników, którzy w danym roku dostarczyli do Spółdzielni pierwszy milion litrów mleka i szczególnie zaangażowali się w rozwój hodowli oraz produkcji mleka wysokiej jakości. Wyróżnienie pokazuje wzorcowe gospodarstwa, w których stosowane są najnowsze technologie w zakresie hodowli zwierząt, nowoczesne systemy obsługi i zarządzania stadem.
W tym roku grono laureatów to aż 36 gospodarstw, a dodatkowo nagrodę specjalną za 41 lat pracy na rzecz polskiego mleczarstwa oraz 21 lat pracy w Mlekpolu otrzymał p. Mirosław Borawski. Warto zaznaczyć, że ogółem w 2019 r. wszystkich gospodarstw sprzedających ponad milion litrów mleka rocznie było aż 137 (nagradzani są tylko rolnicy, którzy po raz pierwszy przekroczyli tę granicę), a skup z tych gospodarstw wyniósł 297 mln litrów mleka, co stanowiło 15 proc. rocznego skupu całej Spółdzielni.


Historia statuetki „Kryształowa Krowa” sięga 2014 r., kiedy z inicjatywy Rady Nadzorczej i Zarządu Spółdzielni nagrodzono czterech dostawców, którzy w poprzednim roku dostarczyli do Mlekpolu pierwszy milion litrów mleka. Sześć lat temu wyróżnienia zostały wręczone podczas corocznego „Letniego pikniku z Mlekpolem”. Prekursorem nagrody „Kryształowej Krowy” był ranking 10 przodujących i innowacyjnych gospodarstw dostawców Mlekpolu, którzy sprzedawali największe ilości mleka w roku kwotowym. Corocznie przedstawicielom dziesięciu gospodarstw rodzinnych i dziesięciu gospodarstw wielkotowarowych wręczano dyplomy i nagrody rzeczowe.


Od 2015 r. wręczenie statuetek odbywa się podczas uroczystego Zebrania Przedstawicieli SM Mlekpol. Sprzyjające warunki stwarzane przez Spółdzielnię oraz nieustanna ciężka praca i nakłady finansowe ponoszone przez członków na rozwój gospodarstw, owocują zwiększaniem ilości produkowanego mleka.
W tym roku z powodu ograniczeń epidemicznych uroczyste wręczenie nagród odbędzie się w innym terminie.

Dodaj komentarz

Treść:


Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy możliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.