• 4 komentarzy
  • 10133 wyświetleń

Ruszyła runda wiosenna

Na inaugurację rundy wiosennej rozgrywek III ligi piłkarze WARMII Grajewo ulegli w niedzielę rezerwom białostockiej JAGIELLONII 2:4. Mecz odbył się w Supraślu.

Przed spotkaniem mało kto spodziewał się, że naszych piłkarzy stać będzie na dobry wynik z faworyzowanym przeciwnikiem, który do spotkania z WARMIĄ przystąpił w mocnym składzie – Szwed Sebastian Rajalakso i Fin Joel Perovuo zaledwie dzień wcześniej zagrali w meczu Ekstraklasy JAGIELLONIA – ZAGŁĘBIE Lubin. Wraz z nimi na boisku w Supraślu w barwach JAGIELLONII zagrali m.in. tacy piłkarze jak powoływany do kadry narodowej bramkarz Jakub Słowik, sprowadzony z belgijskiego KV Mechelen obrońca Seweryn Michalski i Łotysz Robert Savalnieks. Wydawało się, że rezerwy JAGIELLONII bez problemu poradzą sobie z młodym zespołem WARMII a tymczasem od pierwszych minut cały nasz zespół grał bardzo dobry mecz. Pewnie grająca obrona, sprytne i pomysłowe ataki sprawiły, że białostoczanie przez pierwszy kwadrans gry nie byli w stanie poważniej zagrozić bramce Krzysztofa Gieniusza. W 33 minucie świetną akcję przeprowadził grający dobry mecz Dzierzgowski, który dostrzegł wbiegającego przed pole karne JAGIELLONII Strzelińskiego. Słowik ruszył do piłki i sfaulował Strzelinskiego przed „szesnastką”. Odbitą piłkę przejął Paweł Sypytkowski i skierował do pustej bramki – było 1:0 dla WARMII. JAGIELLONIA atakowała, ale nasza obrona grała bardzo pewnie a dwa groźne strzały Savalnieksa i Rajalakso znakomicie obronił Gieniusz. Tuż przed końcem pierwszej połowy dośrodkowanie Marcina Strzelińskiego z rzutu rożnego kapitalnym strzałem głową zamienił na gola Łukasz Domurat. W przerwie meczu jego obserwatorzy byli pod wrażeniem gry WARMII w pierwszej połowie. Wydawało się, że będący w doskonałej pozycji startowej grajewianie utrzymają korzystny wynik, ale…. nie udało się. W 63 minucie pozostawiony bez opieki na naszym polu karnym Savalnieks otrzymał podanie i z bliska pokonał Gieniusza. W ciągu 5 minut po utracie bramki nasi zawodnicy mieli dwie … 200% sytuacje do zdobycia trzeciego gola. Najpierw strzał Dzierzgowskiego fenomenalnie obronił Słowik a dobitka Arciszewskiego trafiła w stojącego na linii bramkowej obrońcę. W 66 minucie sam na sam ze Słowikiem był Strzeliński, który uderzył piłkę w długi róg obok Słowika – niestety minęła ona bramkę o dosłownie kilkanaście centymetrów… To, że niewykorzystane sytuacje się mszczą nasi piłkarze wiedzą lepiej niż ktokolwiek, bo zbyt wiele razy w tym sezonie się o tym przekonywali. W 70 minucie miał miejsce fatalny błąd naszej obrony po którym Giełażyn wyrównał stan meczu. Po zaledwie dwóch minutach Gulbierz zdobył trzeciego gola dla JAGIELLONII. To był wielki cios dla naszych piłkarzy. W doliczonym czasie gry białostoczanie zdobyli jeszcze jednego gola, gdy strzał Kowalewskiego trafił do naszej bramki. Porażka 2:4 jest niezwykle bolesna, bo WARMIA w przekroju całego meczu nie była zespołem gorszym od wzmocnionej piłkarzami z Ekstraklasy JAGIELLONII. Niestety – w piłce nożnej liczą się bramki i gra przez 90 minut. Zagraliśmy świetną połowę meczu, ale to za mało by wygrać z takim zespołem jak silne rezerwy białostockiego klubu. Niemniej gra w pierwszej części meczu napawa optymizmem przed rozpoczętą rundą wiosenną. Grając w taki sposób na pewno będziemy zdobywać potrzebne do utrzymania punkty. Okazja ku temu już w sobotę 15 marca. O godzinie 15:00 na grajewskim stadionie WARMIA zmierzy się z HURAGANEM Morąg. Serdecznie zapraszamy wszystkich kibiców.

Krótką relację TVP Białystok z niedzielnego meczu można obejrzeć pod adresem:

09.03.2014 Supraśl, Stadion Miejski

JAGIELLONIA II Białystok - WARMIA Grajewo 4:2 (0:2)

Bramki: 0:1 Paweł Sypytkowski 33'; 0:2 Łukasz Domurat 45'; 1:2 Robert Savalnieks 63', 2:2 Bartosz Giełażyn 70', 3:2 Radosław Gulbierz 72', 4:2 Grzegorz Kowalewski 90' + 2'

JAGIELLONIA II: 1.Słowik - 8.Malinowski, 4.Michalski (Kpt), 3.Gorbacewicz, 21.Perovuo (46' 18.Gulbierz, 83' 17.P.Pawłowski) - 11.Rajalakso (46' 2.Charkiewicz), 23.Pawlik, 6.Savalnieks, 7.Gajko - 9.Drażba (65' 15' Kowalewski), 7.Giełażyn

REZERWA: 12.Drągowski - 15.Kowalewski, 17.P.Pawłowski, 16.Czaczkowski, 18.Gulbierz, 2.Charkiewicz

WARMIA: 1.Gieniusz - 21.Lekenta (77' 11.P.Górski), 3.Domurat, 17.Arciszewski (Kpt), 15.Koszczuk - 5.Randzio, 10.Kozikowski (75' 13.Matysiewicz), 9.Strzeliński, 6.Osypiuk (77' 19.D.Tuzinowski), 16.Sypytkowski (85' 8.K.Górski) - 7.Dzierzgowski

REZERWA:12.Boufał - 4.Mikucki, 20.Cybulski, 11.P.Górski, 8.K.Górski, 19.D.Tuzinowski, 13.Matysiewicz

Sędzia: Radosław Jemielity (Łomża)

Żółte kartki: Słowik, Charkiewicz, Malinowski, Gorbacewicz, Giełażyn (JAGIELLONIA II) - Arciszewski, Dzierzgowski, Gieniusz (WARMIA)