Retromania by Kozikowski

aktualizacja: 2020-11-24 18:25:59     nr wiadomości: 43845     przeczytano: 5408     Ilość komentarzy komentarze: 2

Miesiąc temu pojawiła się płyty "Retromania"  Wojtka Kozikowskiego. Płyta jest bardzo zróżnicowana stylistycznie. Każdy znajdzie coś dla siebie. Ale najważniejszym przesłaniem było słowo BE HAPPY.

 Piosenek można słuchać na portalach streamingowych .

Słuchaj płyty (tu)

 

"Przez lata nazbierało się kilka utworów w szufladzie... po namowie mojej żony postanowiłem nagrać je profesjonalnie. Miałem szczęście, że poznałem super gościa ex-muzyka z zespołu M. Maleńczuka, producenta, Grzegorza Stasiuka. Wysłałem do Niego mój materiał i dostałem odpowiedź, że nagrywamy, to są dobre piosenki! Grzesiu był odpowiedzialny za aranżowanie, nagranie i mix utworów.

W projekcie wzięli udział jeszcze inni muzycy. Basista Tomasz Zieliński (Hania Stach, Goya, Górniak, Margaret), perkusista Przemek Kuczyński (czołówka Polskiej perkusji ), Wiktor Tatarek (Brathanki), Marcin Kajper (Genesis), Karolina Sumowska, Adam Bień, Mateusz Chmielewski. 

Pierwszym utworem, który nagraliśmy jest "Zatańcz ze mną dziś". Dlaczego ta piosenka? Słowa mówią o tym, że w dzisiejszych czasach jesteśmy zabiegani. Nie mamy czasu zatrzymać się i rozejrzeć dookoła, popatrzeć na otaczający nas świat. Czasami czujemy samotność, bezsilność na upływający czas, lecz jest światełko w tunelu, tym światełkiem jest taniec. Według mnie taniec może być lekarstwem na smutki tego świata. Przecież taniec towarzyszy nam od tysięcy lat!  Stąd pomysł na taką piosenkę.

Oczywiście, owocem naszej współpracy jest cała płyta pt. RETROMANIA, na której znalazło się 10 piosenek mojego autorstwa. "  - Wojtek Kozikowski 

 

BRAWO BRAWO
Napisał: Ania dodano: 2020-10-30 08:44:44

Pięknie!
Napisał: Roma dodano: 2020-11-02 11:07:31

Dodaj komentarz

Treść:


Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy możliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.