Questy i koncert w Wąsoszu

aktualizacja: 2020-10-06 23:45:28     nr wiadomości: 43605     przeczytano: 1218     Ilość komentarzy komentarze: 0

W NIEDZIELĘ 11 PAŹDZIERNIKA 2020R. W WĄSOSZU, KAŻDY MIŁO I AKTYWNIE SPĘDZI CZAS.

W tym dniu Organizatorzy, Wójt Gminy Wąsosz oraz Dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury i Sportu w Wąsoszu zapraszają mieszkańców, uczestników projektu oraz wszystkich chętnych, którzy chcą zwiedzić U!WAŻNIE Wąsosz  na: UROCZYSTE OTWARCIE TRAS QUESTOWYCH.

 / godz. 14.30 przed budynkiem GOKiS w Wąsoszu/

QUESTY - ZWIEDZAJ U!WAŻNIE to projekt realizowany przez GOKiS w Wąsoszu od 1.08. 2020 do 11.10.2020r. skierowany do dzieci, młodzieży, dorosłych -  mieszkańców Gminy Wąsosz, w ramach którego powstały w Wąsoszu dwa Questy,  trasy o charakterze przyrodniczo – edukacyjno – historycznym, piesza i rowerowa. Dzięki nim możemy poznać Wąsosz na nowo, poszerzyć wiedzę o swojej miejscowości. Nie wymagają one obsługi ani znakowania w terenie, dlatego w odróżnieniu od podchodów lub gier miejskich, można w nie grać niemal w każdej chwili. Wystarczy ulotka lub darmowa aplikacja mobilna Questy – Wyprawy Odkrywców. Czytając wierszowane wskazówki, uczestnik podąża Questem i poznaje sekrety danego miejsca. Na końcu drogi na odkrywców czeka skarb, a w nim pieczątka, której odbicie potwierdza przebycie trasy. 

Quest mogą zwiedzać indywidualnie lub grupowo, zarówno  mieszkańcy, jak i goście.

Pierwszy Quest Z Rzędzianem przez Wąsosz  to efekt dwudniowych warsztatów dzieci oraz dorosłych pod kierunkiem trenerów z fundacji Mapa Pasji z Krakowa. Z Rzędzianem, dawnym legendarnym starostą wąsoskim, bohaterem Trylogii Sienkiewicza zwiedzimy ciekawe miejsca i zabytki.  Drugi Quest Rowerem przez siedem mostów Wąsosza tworzyły grupy dziecięco - młodzieżowe pod kierunkiem nauczycieli oraz lokalnych artystów.  Prowadzi po urokliwych zakątkach naszej miejscowości.                                                                                                                                       

W ramach  projektu został również pomalowany artystycznie przystanek oraz powstała tablica promocyjno-informacyjna, która zaprasza do zwiedzania naszej miejscowości wszystkich chętnych, którzy lubią u!ważnie  poznawać przyrodę i zabytki oraz odkrywać tajemnice. 

 

Projekt dofinansowano ze środków Narodowego Centrum Kultury w ramach Programu Bardzo Młoda Kultura 2019-2021

 Imprezie towarzyszyć będą konkursy, kreatywne warsztaty oraz słodki poczęstunek przygotowany przez nowo utworzone Koło Gospodyń Wiejskich w Wąsoszu. 

 W tym dniu Organizatorzy zapraszają również  do GOKiS w Wąsoszu  na KONCERT FORTEPIANOWY Aleksandra Dębicza /godz. 18.00/, INTERAKTYWNE WARSZTATY RODZINNE ORAZ ZABAWY Z MUZYKĄ I FOLKLOREM / godz. 12.30-14.30 /  w ramach projektu Blisko Chopina w partnerstwie z Podlaskim Instytutem Kultury w Białymstoku.

Aleksander Dębicz-pianista i kompozytor młodego pokolenia. Punktem wyjścia jego działalności artystycznej jest improwizacja na bazie repertuaru klasycznych mistrzów. W 2018 r. ukazał się jego trzeci album „Invention” (Warner Classic) z interpretacją twórczości J. S Bacha oraz autorskimi kompozycjami z elementami hip-hopu. „Blisko Chopina” to cykl koncertów Aleksandra Dębicza z repertuaru Fryderyka Chopina.

 

Dodaj komentarz

Treść:


Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy możliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.