Punkt szczepień w każdej gminie

aktualizacja: 2020-12-04 19:44:00     nr wiadomości: 44188     przeczytano: 3183     Ilość komentarzy komentarze: 6

Rząd ogłasza narodowy program szczepień ochronnych przeciwko wirusowi SARS-CoV-2. Jednocześnie zaprasza podmioty wykonujące działalność leczniczą, których zadaniem będzie przeprowadzenie szczepień w populacji. Celem jest utworzenie punktu szczepień w każdej gminie. W aglomeracjach i dużych miastach przewidziano dodatkowe lokalizacje w szpitalach rezerwowych. Do programu zgłosiły akces przychodnie NZOZ Medicus w Grajewie oraz w Rajgrodzie. 

Polska podpisała umowy na zakup ponad 45 mln dawek szczepionek z trzema firmami farmaceutycznymi:  Pfizer BioNTech,  Johnson&Johnson,  AstraZenec.
Szczepionka jest dla pacjentów dobrowolna i bezpłatna.

Jakie warunki musi spełnić podmiot realizujący szczepienia

  • czas pracy – dostępny minimum 5 dni w tygodniu co najmniej 1 zespół szczepiący,
  • dostępny co najmniej 1 zespół wyjazdowy – organizacja szczepień dla pacjentów, którzy nie mają możliwości dotarcia do punktu szczepień,
  • realizacja minimum 180 szczepień tygodniowo przez 1 zespół szczepiący,
  • warunki lokalowe umożliwiające skuteczną separację osób szczepionych od pozostałych pacjentów.

Jesteś przedstawicielem podmiotu wykonującego działalność leczniczą?
Już dziś 
zgłoś online swój udział w narodowym programie szczepień przeciwko SARS-CoV-2.

Jeszcze nie ma szczepionki, a już organizują punkty szczepień. Takie dzielenie skóry na niedźwiedziu - który jeszcze buszuje w tajdze. I tworzenie nowych punktów... a podstawowa opieka, przechodnie,już istniejące? Ta informacja to jak prezent na gwiazdkę: zapakowane ferrari w pudełku po zapałkach /którego ostatni producent padł w Polsce?. Wesołych i zdrowych świąt..
Napisał: koneser dodano: 2020-12-05 10:13:34

A po co aż tyle szczepionek ponad 45 milionów skoro ludzi w Polsce jest 38 milionów a dla kogo reszta szczepionek po co wydawać tyle pieniędzy więcej.
Napisał: Tuptus dodano: 2020-12-06 12:00:17

Bardzo dobrze, że organizują już teraz punkty szczepień - ta szczepionka wymaga przechowywania w naprawdę niskiej temperaturze, zatem trzeba się odpowiednio przygotować. Pozdrawiam, wesołych świąt
Napisał: Licealista dodano: 2020-12-06 16:54:21

koneser ...Tuptus ...typy sceptyków co to zawsze narzekają ....tuptuś może mniej ...troche niewiedza może ..a nie wszystko wiedzieć trzeba....punkty szczepień wcześniej potrzebne by jak najszybciej przejść do akcji zaszczepiania jak już szczepionka będzie dostępna ...jeżeli teraz by nie powstawały to byś narzekał później czemu to szczepionka już jest a nie ma komu szczepić....szczepionek tyle bo każda ze szczepionych osbó ma być zaszepiona dwukrotnie by było skutecznie :)
Napisał: thw dodano: 2020-12-07 08:08:20

Licealisto, jeśli znasz angielski, zapoznaj się z ulotką producenta, dotyczącą szczepionki.Ta szczepionka i owszem, wymaga, ale jeszcze wielu lat badań. Jak ktoś pragnie uczestniczyć w eksperymentach medycznych, jego sprawa ale proszę zapomnieć, że po zaszczepieniu pozbędzie się maseczki. GMO i eksperymenty na ludziach, bez żadnej odpowiedzialności.
Napisał: XXY dodano: 2020-12-07 23:59:29

Tuptus ,potrzeba 76 mln szczepionek ,aby zaszczepić 38 mln ludzi
Napisał: klara dodano: 2021-01-06 14:18:43

Dodaj komentarz

Treść:


Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy możliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.