Przytulnie czy industrialnie. Jak urządzić mieszkanie?

aktualizacja: 2020-10-06 08:56:37     nr wiadomości: 43597     przeczytano: 518     Ilość komentarzy komentarze: 0

Aranżacja wnętrza to niełatwe zadanie, które wymaga podejmowania wielu trudnych decyzji. Urządzając mieszkanie, musimy określić, jaka estetyka najbardziej nam odpowiada. Niektórzy z nas lepiej czują się w tradycyjnym, przytulnym stylu, inni zaś wolą industrialną surowość. Czym różnią się od siebie te formy aranżacji? Która z nich bardziej do nas przemawia?


 

Przytulne mieszkanie w tradycyjnym stylu 

Kolory i światło 

Przytulne wnętrza kochają stonowane kolory i dlatego przy ich urządzaniu postawmy na odcienie beżu, karmelu, bieli i czekoladowego brązu. Tego typu barwy świetnie prezentują się na ścianach i meblach, sprawiając, że pomieszczenie emanuje spokojem i harmonią. W przypadku dodatków najlepiej sprawdzają się natomiast pastele, błękity, turkusy, brudny róż i złamane zielenie. 

Przy przytulnych aranżacjach dużą wagę przykłada się do światła. W tego typu estetyce najczęściej decydujemy się na ciepłe, przydymione oświetlenie, które dodaje wnętrzu uroku i magii. 

Urokliwe dodatki 

Aby mieszkanie stało się naszą enklawą, koniecznie zadbajmy o odpowiednio dobrane dodatki. Jakie akcesoria wybrać? W przypadku tradycyjnego wnętrza najlepiej stawiać na przedmioty, z którymi łączy nas emocjonalna więź. Na ścianach powieśmy zdjęcia naszych bliskich, na fotelu połóżmy pled odziedziczony po babci, a na komodzie ustawmy pamiątki z wakacyjnych podróży. Otaczając się drobiazgami bliskimi sercu, zamienimy mieszkanie w prawdziwą oazę spokoju. 

Domowe ognisko 

Nic tak nie dodaje uroku, jak widok tańczących płomieni i dlatego decydując się na klasyczny wystrój wnętrza, zainwestujmy w dobrej jakości palenisko. Jakie obudowy kominkowe sprawdzą się w tym przypadku najlepiej? Z przytulnym stylem wspaniale komponują się piece ceglane oraz żeliwne, które dzięki swojej tradycyjnej formie nadają pomieszczeniu domowej atmosfery. 

Miejski styl wraca do łask 

Przestrzeń i surowy wystrój 

Industrialne aranżacje opierają się na przestronności – wnętrza urządzone w tym stylu są wolne od zbędnych mebli, dekoracji i bibelotów. Tutaj stawia się raczej na minimalizm i surowość. W takich mieszkaniach świetnie sprawdzą się sprzęty domowe wykonane z naturalnego drewna z metalowymi lub miedzianymi elementami. Dobrze prezentują się również ściany z gołej cegły lub betonu. 

Chłód i szarości 

Miejską estetykę najlepiej podkreślają chłodne odcienie szarości, które wytwarzają iluzję sterylności i przestronności. Tego typu paleta doskonale komponuje się z metalowymi, ceglanymi i drewnianymi elementami wystroju. Oprócz tego okazuje się również wspaniałym tłem dla modnych plakatów czy abstrakcyjnych obrazów, które często stanowią kontrast dla zimnej, industrialnej przestrzeni. 

Nowoczesność z odrobiną iskry 

Choć palenisko kojarzy nam się głównie z przytulną i urokliwą atmosferą, to odpowiednio dobrane może stanowić wspaniały dodatek do surowego wnętrza. Jeśli zależy nam na zachowaniu industrialnego charakteru naszego mieszkania, ale jednocześnie chcielibyśmy na co dzień cieszyć się widokiem tańczących płomieni, zainwestujmy w nowoczesną obudowę kominkową wykonaną ze stali, która świetnie sprawdzi się wśród cegieł, metalu i szarości. Takie obudowy kominkowe znajdziesz na https://kratki.com/sklep/pl/category/11/obudowy.

 

Dodaj komentarz

Treść:


Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy możliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.